Skocz do zawartości

Start sello i import akucji z allegro

Polecane posty

Witam.

 

Potrzebuję wciągnąć do Sello ok 11 tys aukcji z allegro, do każdej 1-2 zdjęcia. Problem w tym, że zdjęcia mam tylko na allegro, nie mam ich lokalnie.

Jak na razie udało mi się pociągnąć ok 8 tys pełnych aukcji (z opisem i zdjęciami).

 

Jak zaznaczę 'Tylko niekompletne aukcje', Sello nie ciągnie brakujących zdjęć ani opisów do aukcji.

Z kolei przy próbie aktualizacji wszystkich aukcji wysypuje się po ok 2h z błędem 'Za mało pamięci'. Zdaje się, że sam SQLServer nie wydala. Sello i SQLserver zżerają wtedy po ok. 1,5GB RAMu.

 

Tu pytania: Jak to rozsądnie ogarnąć ?

1. Czy na tą chwilę mogę jakoś zdjęcia z bazy wyrzucić gdzieś lokalnie, potem na FTPa, połączyć FTP-a z Sello. Baza będzie mniejsza (akt. ma ~1,6GB), ale czy to coś da ?

2. Może idzie zmusić Sello, żeby aktualizował konkretne aukcje, np. z ostatnich 3 miesięcy, bo generalnie tych akurat mi brakuje.

3. Czy błędy biorą się z ograniczeń wersji Express i jedynym rozwiązaniem jest pełny MSSQL ? No chyba, że MSSQL Expresa idzie jakoś ustawić.

 

Proszę o jakieś pomysły, bo pomysły mi się skończyły :)

 

Pozdrawiam.

Link to postu

W maszynie jest 8GB ram-u, w momencie błędu system meldował ~2GB wolnej.

Dołożę jednak do 12GB i sprawdzę.

 

Rozumiem, że w tej sytuacji ograniczenia wersji express SQL Serwera nie wpływają na błąd, bo wychodzi on od Sello, a nie od SQL Serwera ?

 

Tak, SQL Server da sobie radę ze swoim ograniczeniem do 1GB, co najwyżej będzie wszystko dłużej trwało.

 

 

Link to postu

Standardowo aplikacje mogą pochłonąć maksymalnie 1,3 GB pamięci. Aby mogły korzystać z większej ilości potrzebne są pewne zmiany w kodzie. Próbowaliśmy kiedyś te zmiany wprowadzić, ale powodowały sporo konfliktów więc póki zostały odłożone.

 

Z pobieraniem zdjęć obecnie jest jakiś problem na Allegro. Można zatem poczekać aż sytuacja się unormuje.

 

Link to postu

To chyba nie problem z allegro.

 

Na maszynie z 16GB RAMu sytuacja się niestety powtórzyła. Sello zabrało ok. 1,5GB RAMu i zaczęło sypać błędami o braku pamięci. Wygląda, że w ten sposób to nie pójdzie.

 

Z tego co sprawdziłem, przy próbie pobrania tylko niekompletnych aukcji, brakujące zdjęcia i opisy się nie ściągają. Tu pytanie, jak Sello rozpoznaje takie 'niekompletne' aukcje ?

 

Przy każdej próbie pełnego pobrania, Sello sprawdza aukcje wg jakiegoś identyfikatora i wysypuje się na końcu. Jest jakaś możliwość, żeby zaczął od konkretnej aukcji?

Link to postu

Dzisiaj coś znów się dzieje z allegro, podane kłopoty z pobieraniem mogą być tego skutkiem. Aktualnie przez API nie da się pobrać wszystkich trwających aukcji. Na serwisie są oznaczone na czerwono na listingu jako ZAKOŃCZONA choć w rzeczywistości trwają. Natomiast te które na pewno się zakończyły dotąd nie mają maili o końcu aukcji i na allegro są... U mnie w trwających brakuje ok. 18% aukcji...

Link to postu

Dzisiaj coś znów się dzieje z allegro, podane kłopoty z pobieraniem mogą być tego skutkiem. Aktualnie przez API nie da się pobrać wszystkich trwających aukcji. Na serwisie są oznaczone na czerwono na listingu jako ZAKOŃCZONA choć w rzeczywistości trwają. Natomiast te które na pewno się zakończyły dotąd nie mają maili o końcu aukcji i na allegro są... U mnie w trwających brakuje ok. 18% aukcji...

 

I jeszcze brakujące paczki w menedżerze inpostu.

Link to postu

Problemy z Allegro nie powodują braku pamięci, problemy powodują brak zdjęć przy pobieraniu danych, przez co nie można skorzystać z opcji pobierania tylko niekompletnych.

 

Niekompletne aukcje są rozpoznawane po braku opisu do aukcji.

 

Niestety nie da się wybrać miejsca od którego mają się pobrać aukcje. Pobierane są wszystkie dostępne w serwisie. Można jedynie sterować zakresem pobieranych aukcji, np tylko trwające, albo tylko ze sprzedażą/bez sprzedaży. Dodatkowo można pobierać tylko same aukcje bez żadnych innych danych.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...