Skocz do zawartości

Nie mogę zainstalować Sello

Polecane posty

Czy instalator przeszedł czy nadal jest problem z zainstalowaniem SQLa? Instalator Sello ściąga instalację serwera SQL z sieci, być może tutaj występują jakieś problemy. Można również spróbować pobrać Serwer SQL w wersji Express (mogą być to również wersje nowsze, 2016, 2014, 2012) i zainstalować go niezależnie.

Link to postu

Czy udało się zalogować do serwera?

 

Jeśli nie, to konieczne może okazać się zainstalowanie/uruchomienie programu SQL Server Management Studio (Express) i dodanie konta SQLowego wraz z odpowiednimi uprawnieniami (db_owner) na które to konto będzie można się logować do serwera SQL.

 

Tutaj krótki opis jak dodać nowe konto na serwerze:

https://forum.sello.pl/index.php?topic=2591.msg16781#msg16781

 

 

Link to postu

Generalnie sama instalacja przebiega maksymalnie kilka minut. Tutaj wystąpił jakiś problem z systemem i instalacją zewnętrznego komponentu jakim jest serwer SQL.

 

Posiadając serwer SQL zainstalowany niezależnie trzeba w nim dodać konto SQL, na które Sello (czy jakikolwiek inny program) będzie mogło się logować.

Link to postu

a ja naprawdę nie mam czasu.

 

Warto wrócić do Sello gdy już będziesz miał czas.

Podpowiem tylko, że instalacja to dopiero początek...mało znaczący w czasie potrzebnym na opanowanie obsługi Sello.

Tak więc jeżeli chcesz oszczędzać czas z Sello, najpierw trzeba go poświęcić więcej.

 

Gdy będziesz gotowy - zapraszamy.

Link to postu

Jak będzie program działać prawidłowo w najbliższym czasie to pewnie wrócę.

 

Sello oczywiście nie jest potentatem i program nie jest darmowy. Wiec jak narazie poświęcam czas SellAsist.pl

 

W jaki sposób SellAsist integruje się z programami magazynowymi ?

Czy integruje się w jakikolwiek sposób ?

Jeśli nie - jak zarządza się stanami towarów, cenami, zdjęciami. Ręcznie ?

W jaki sposób drukuje się paragony ?

W jaki sposób przenosi się informacje o wystawionych fakturach do programów księgowych ?

Czy można dodawać własne wydruki ?

Czy można zintegrować SellAsist ze sklepem internetowym ?

Czy można tworzyć do SellAsist własne zewnętrzne dodatki ?

Czy można automatyzować powtarzające się czynności za pomocą programów automatyzujących jak AutoHotKey ?

Czy można ustawić różne drukarki w zależności od wydruku ?

 

Czy program webowy oferuje wystarczającą wydajność obsługi przy wielu zamówieniach ?

Link to postu
Z reguły firmy robią takie rzeczy zdalnie. Z Państwem w ogóle nie można się skontaktować inaczej jak przez forum i czekać 24h na odpowiedź, a ja naprawdę nie mam czasu.

 

Rozumiem brak czasu, ale tutaj wystąpiła raczej niestandardowa sytuacja, która normalnie przy instalacji nie występuje. Nie spotkałem się natomiast z taką regułą aby producent oprogramowania pudełkowego instalował program u klienta w cenie abonamentu. Takie usługi jeśli już są, to są dodatkowo płatne, lub są wliczone w koszt produktu.

Pomoc przy wdrożeniu programu świadczą serwisanci programów firmy InsERT, których można znaleźć na tej stronie: https://www.insert.com.pl/dla_uzytkownikow/znajdz_punkt_serwisowy/mapa/gt.html

Link to postu

 

Pomoc przy wdrożeniu programu świadczą serwisanci programów firmy InsERT, których można znaleźć na tej stronie: https://www.insert.com.pl/dla_uzytkownikow/znajdz_punkt_serwisowy/mapa/gt.html

 

 

Ja nie potrzebuje wdrożenia. Informuje o problemie jaki program posiada. Nie można go uruchomić. Płace abonament i jeszcze mam zapłacić żeby ktoś uruchomił mi go? Dobry biznes.

 

I proszę mi wierzyć że firmy robią takie rzeczy zdalnie. Chociażby sam Microsoft. Ale znam inne mniejsze firmy które robią takie problemy od ręki podczas pierwszej rozmowy telefonicznej.

 

Ale widać że Państwo macie zbyt wysokie mniemanie o sobie i inną politykę firmy.

 

Przykro mi.

Link to postu

Rozumiem, ale zarówno u nas jak i u innych użytkowników problem nie występuje więc jest on bardziej związany z konkretnym środowiskiem, komputerem, być może zapora systemowa lub program antywirusowy blokowały możliwość zainstalowania serwera SQL.

 

I proszę mi wierzyć że firmy robią takie rzeczy zdalnie. Chociażby sam Microsoft.

SQL Server to program Microsoftu.

 

Problem nie jest w mojej ocenie do rozwiązania przez telefon, więc rozmowa telefoniczna nic by tutaj nie zmieniła. Trzeba po prostu rozwiązać problemy występujące na tym komputerze.

 

Ale widać że Państwo macie zbyt wysokie mniemanie o sobie i inną politykę firmy.

Nie w tym rzecz. Chodzi o to, że nie jesteśmy w stanie rozwiązać każdego problemu zdalnie. Te, które możemy staramy się rozwiązywać na forum bądź mailowo o czym świadczy chociażby ilość wiadomości na naszym forum. Podpowiedziałem, że w przypadku posiadania zainstalowanego serwera może być konieczne dodanie użytkownika i uprawnień i nie jest to kwestia instalacji samego programu, tylko konfiguracji serwera SQL od firmy Microsoft.

Link to postu

SQL działa. Więc nie dzwonię do Microsoftu tylko do Państwa pisze gdyż to Państwa  program się nie uruchamia.

 

Powtarzam.  Na koncie administratora się uruchamia. Więc jest to wina komputera czy tego, że nie mogę uruchomić na koncie bez uprawnień administratora?

 

O rozmowie telefonicznej mówiłem, że dzwonię do firmy i zgłaszam, że jest błąd. Łącza się zdalnie i jak się rozłączam to jest zrobione. Natomiast u Państwa mam zapłacić za wdrożenie do nieuruchamiajacego się programu. Tak to wygląda z tego co tu piszecie.

 

Dlatego podsumowując. Program się nie uruchamia. Dlatego też dziękuje za niego gdyż nie mam możliwości korzystania z jego możliwości.

Link to postu

SQL działa. Więc nie dzwonię do Microsoftu tylko do Państwa pisze gdyż to Państwa  program się nie uruchamia.

 

Powtarzam.  Na koncie administratora się uruchamia. Więc jest to wina komputera czy tego, że nie mogę uruchomić na koncie bez uprawnień administratora?

 

O rozmowie telefonicznej mówiłem, że dzwonię do firmy i zgłaszam, że jest błąd. Łącza się zdalnie i jak się rozłączam to jest zrobione. Natomiast u Państwa mam zapłacić za wdrożenie do nieuruchamiajacego się programu. Tak to wygląda z tego co tu piszecie.

 

Dlatego podsumowując. Program się nie uruchamia. Dlatego też dziękuje za niego gdyż nie mam możliwości korzystania z jego możliwości.

 

Skoro sql server działa, to w jaki sposób Sello nie działa ?

 

Podeślij screen lub opisz co się dzieje.

 

Jeżeli jednak problemem jest tylko to co już napisałeś - oznacza to błąd w konfiguracji sql serwera - brak użytkownika sa.

 

A nazwa instancji wskazuje, że sql serwer instalował ktoś ręcznie, a nie przez instalator Sello.

 

Poproś tą osobę aby skonfigurowała sql server poprawnie.

Link to postu

Wszystko opisałem i pokazałem w poprzednich postach.

 

W tym pokaże, że program uruchamiam normalnie. Tylko i wyłącznie na koncie administratora. Konto bez administratora nie ma uprawnień do utworzenia nawet bazy danych. A stworzonej wcześniej przez administratora nie widzi.

 

Proste pytanie. Próbowaliście odpalić program na koncie zwykłym czyli na koncie dziecko? Działa?

 

IMG_0277.thumb.JPG.f98f9d0e7968367b7438cb35a6824f94.JPG

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...