Skocz do zawartości

AUTOMATYCZNE ZAMYKANIE SELLO

Polecane posty

Jak zamykacie automatycznie Sello np na serwerach?

Ja mam taki skrypt w Harmonogramie Zadan:

 

@ECHO OFF

TASKKILL /f /im Sello.exe

START "" "C:\Program Files\InsERT\Sello\Sello.exe" /ta sql /uts sa /srw SERWER\INSERTGT /pdm BAZKA /utp "USER U" /hsp ******* /daoe

EXIT

 

 

 

Ale po kilku dniach takiego zamykania serwer mi sie strasznie muli, stąd szukam czegos lepszego.

Poradźcie.

Link to postu

Można popróbować z programem AutoHotKey. Teoretyczny skrypt zamykający Sello na Win+F powinien wyglądać tak:

 

#f::
{
DetectHiddenWindows, On
SetTitleMatchMode, 2
if WinExist("ahk_exe sello.exe")
    WinClose
return
}

 

U mnie on jednak nie działa, ale być może jest to spowodowane faktem, że Sello mam uruchamiane z poziomu Visual Studio. Okna innych aplikacji udaje się zamknąć w ten sposób.

Link to postu

Tak jak Alwin napisał.

 

Ja mam najprościej jak się da czyli w harmonogramie ustawioną komendę Kill Windows ;) (shutdown) i Windows się wyłącza z włączonym Sello. Bartek pisał że teoretycznie nic nie powinno się stać z Sello gdy jest włączone i nagle Windows zostanie wyłączony więc mu zaufałem :) Działam tak już kilka lat i dotąd wszystko działa.

 

A w biosie mam ustawiony start kompa o określonej godzinie i potem start wszystkich programów. Właściwie to mam cały arkusz ze spisanymi godzinami o której który komputer się włącza/wyłącza plus jakie programy na każdym z nich. Bez tego bym zginął ;)

 

Można też tak jak Bartek napisał lub pobawić się recorderami myszki i klawiatury i w nawet najprostszym z nich nagrać operację zamykania Sello X-em lub z Menedżera zadań i potem tylko odtwarzać nagrany plik np. w harmonogramie.

 

 

PS

Serwer może Ci mulić bo nie jest codziennie restartowany. Ja bez tego nie wyobrażam sobie pracy. Dla mnie serwer musi być codziennie świeżutki, bo niby niedawno go upgrade'owałem, a już jest za stary i nie wyrabia przy pracy kilka dni pod rząd. Nie to co mój prywatny komp, który chodzi całymi tygodniami bez restartów ;)

Link to postu

 

@ECHO OFF

TASKKILL /f /im Sello.exe

START "" "C:\Program Files\InsERT\Sello\Sello.exe" /ta sql /uts sa /srw SERWER\INSERTGT /pdm BAZKA /utp "USER U" /hsp ******* /daoe

EXIT

 

 

Ja bym nie używał parametru /f

To powoduje prawdziwe ubicie Sello, a nie jego zamknięcie.

Potem mogą się pojawiać problemy z systemem plików czy z korupcją bazy.

 

Wszystko zależy od tego w którym momencie akurat zostanie Sello ubite.

 

Pomysły Bartka oraz PanBanBana niwelują ten problem.

Link to postu

 

Serwer może Ci mulić bo nie jest codziennie restartowany. Ja bez tego nie wyobrażam sobie pracy. Dla mnie serwer musi być codziennie świeżutki, bo niby niedawno go upgrade'owałem, a już jest za stary i nie wyrabia przy pracy kilka dni pod rząd. Nie to co mój prywatny komp, który chodzi całymi tygodniami bez restartów ;)

 

A ja się przyznam, że restartuję komputer może z 1 x w tygodniu.

I nic się nie dzieje.

Za wyjątkiem przedostatniej poprawki do SQL Servera 2016 Express, która muliła maksymalnie, Sello się rozłączało w trakcie pracy na lokalnej bazie.

Na szczęście MS wypuścił poprawkę naprawiającą poprawkę. ;D

 

Być może wszystko zależy od ilości pamięci, ale kiedyś miałem 16GB i też dobrze chodziło.

Link to postu

 

@ECHO OFF

TASKKILL /f /im Sello.exe

START "" "C:\Program Files\InsERT\Sello\Sello.exe" /ta sql /uts sa /srw SERWER\INSERTGT /pdm BAZKA /utp "USER U" /hsp ******* /daoe

EXIT

 

 

Ja bym nie używał parametru /f

 

bez /f otwiera mi drugie Sello.

 

 

Być może spowodowane jest to tym drugim poleceniem, które zbyt szybko otwiera nowe Sello.

 

Może dodaj jakiś spowalniacz pomiędzy nimi.

Zwykle w windowsie stosuje się

ping 127.0.0.1 -n 3 >null

 

gdzie 3 to liczba oczekiwanych sekund.

 

Link to postu

Może dodaj jakiś spowalniacz pomiędzy nimi.

Zwykle w windowsie stosuje się

ping 127.0.0.1 -n 3 >null

 

gdzie 3 to liczba oczekiwanych sekund.

 

30 pingów też nie pomaga. Otrzymuję komunikat:

SUKCES: wysłano sygnał zakończenia do procesu SELLO.EXE

I nic.

Pewnie Bartek zablokował takie lajtowe zamykanie bez /f, żeby się Sello nie wywalało z byle powodu. Działa tylko z /f.

Link to postu

Może dodaj jakiś spowalniacz pomiędzy nimi.

Zwykle w windowsie stosuje się

ping 127.0.0.1 -n 3 >null

 

gdzie 3 to liczba oczekiwanych sekund.

 

30 pingów też nie pomaga. Otrzymuję komunikat:

SUKCES: wysłano sygnał zakończenia do procesu SELLO.EXE

I nic.

Pewnie Bartek zablokował takie lajtowe zamykanie bez /f, żeby się Sello nie wywalało z byle powodu. Działa tylko z /f.

 

 

??? U mnie zamyka

 

Link to postu

Ja mam Win10.

 

Na win 7 nie zamyka, no nic.

Sprawdzę ten programik w wolnej chwili od Bartka - AutoHotKey czy jakoś, chociaż Bartkowi ten program też nie chodzi, dam znać - może chociaż dowiemy się, że to z powodu Windowsa 7...

 

Nie mogę tak często resetować serwera, nie częściej niż raz na tydzień byłoby super coś wymyślić.

Link to postu

Można popróbować z programem AutoHotKey. Teoretyczny skrypt zamykający Sello na Win+F powinien wyglądać tak:

 

#f::
{
DetectHiddenWindows, On
SetTitleMatchMode, 2
if WinExist("ahk_exe sello.exe")
    WinClose
return
}

 

U mnie on jednak nie działa, ale być może jest to spowodowane faktem, że Sello mam uruchamiane z poziomu Visual Studio. Okna innych aplikacji udaje się zamknąć w ten sposób.

 

Mam win7 32bit i u nas też nie zamyka, ale generalnie fajny programik zostawię sobie. Z postu Ks. Robaka podejrzewam, że tak jak i inne skrypty, ruszy na Win10.

Link to postu

W autohokeyu to już chyba wszystko zostało napisane :). Ostatnio widziałem nawet chat ;).

 

Co do ubijania procesów to nie polecam takiego sposobu z powodu chociażby takiego, że podczas edycji obiektów Sello zakłada blokady w bazie danych. Jeśli w takiej sytuacji proces zostanie ubity to blokada pozostanie do czasu restartu serwera SQL. Skutkować to potem będzie brakiem możliwości edycji danego obiektu, problemami z dodaniem paczki do listy wysyłkowej chociażby czy pobraniem FODa.

Link to postu

 

Mam win7 32bit i u nas też nie zamyka, ale generalnie fajny programik zostawię sobie. Z postu Ks. Robaka podejrzewam, że tak jak i inne skrypty, ruszy na Win10.

 

Na Win7 32 bit u mnie też zamyka.

 

Czy uruchamiasz Sello z poziomu tego samego użytkownika, z którego próbujesz je zamknąć ?

 

Tak jak najbardziej. A możesz sprawdzić, czy działa Ci ten skrypot w AutoHotKey od Bartka? Bo mi też nie chodzi, może coś z kompem jest ? ...

Link to postu

main-qimg-93425e8904ebeda416950a623f6b98d4-c.jpg

 

To mi się przypomina komunikat:

"nie można usunąć plików z powodu braku miejsca na dysku" :D:D:D

 

#f::

{

DetectHiddenWindows, On

SetTitleMatchMode, 2

if WinExist("sello")

    WinClose

return

}

 

Nosz kurcze ten skrypt pakuje zieloną ikonkę koło zegarka i koniec. Klikam na plik z rozszerzeniem AHK i nic się nie dzieje :(

 

 

Jaką masz wersję AHK ?

Link to postu

Dobra poszło, działa bardzo fajnie, problem był w tym, że na moim kompie AHK rozróżnia małe i duże litery. Doktorku minimalna poprawka do twojego skryptu - Sello zapisane wielką literą" - Bartek, może u Ciebie też ruszy.

 

DetectHiddenWindows, On

SetTitleMatchMode, 2

if WinExist("Sello")

WinClose

 

 

 

OK super potestuję jakiś czas, ale pomysł wygląda bardzo dobrze.

Chętnym zamieszczamy do testowania:

AUTO_ZAMYKANIE_SELLO_v0.0.1_BETA.zip

Do umieszczania w różnych skryptach, oraz w windowsowym Harmonogramie Zadań.

Link to postu
  • 7 miesięcy temu...

Tutaj jeszcze podam najnowszą wersję skryptu do zamykania Sello - ulepszoną.

Tzn najpierw grzecznie próbuje zamknąć Sello za pomocą AUTOHOTKEYA

 

a jak się nie uda no to przywala kill - i tak trzeba byłoby tak zrobić, następnie po restarcie podnosi jeszcze priorytet czasu procesora procesu: sqlservr.exe

 

 

 

@ ECHO OFF
CALL c:\dell\AUTO_ZAMYKANIE_SELLO_v0.0.1_BETA.exe
TASKKILL /f /im Subiekt.exe
TIMEOUT /T 5 /NOBREAK
TASKKILL /f /im Subiekt.exe
TIMEOUT /T 5 /NOBREAK
TASKKILL /f /im Subiekt.exe
TIMEOUT /T 5 /NOBREAK

TASKKILL /f /im Sello.exe
TIMEOUT /T 5 /NOBREAK
TASKKILL /f /im Sello.exe
TIMEOUT /T 5 /NOBREAK
TASKKILL /f /im Sello.exe
TIMEOUT /T 5 /NOBREAK





START "" "C:\Program Files\InsERT\Sello\Sello.exe" /ta sql /uts sa /srw XXXXXXXX\INSERTGT /pdm YYYYYY /utp "ZZZZZZZZ" /hsp AAAAAAAAA /daoe
REM wmic process where name="sqlservr.exe" CALL setpriority "realtime"
REM wmic process where name="Sello.exe" CALL setpriority "realtime"
EXIT

 

 

 

 

I ten skrypcik ze 3 razy dziennie odpala się w harmonogramie. Wszystko chodzi super od baaaaaardzo długiego czasu.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...