Skocz do zawartości

Co wiecie na temat Aligato?

Polecane posty

Hmmm...pierwsze słyszę.

 

Póki co bida aż piszczy.

 

Trochę nie pchałbym się w zagraniczny podmiot o żadnej reputacji.

W przypadku problemów nic nie będziesz mógł zrobić.

 

Np. nie wypłacą Ci środków z .....a właśnie czy jest tam PayU ?  ;D

I nic nie zrobisz.

 

Ale obserwować warto.

 

Pamiętać też należy Świstaka, który w pewnym momencie był w całkiem fajnej formie.

I już nie jest.

 

To oznacza, że rozkręcić serwis aukcyjny nie jest wcale tak łatwo.

 

Bardziej był się skłaniał do ebaya.

Link to postu

Co wiecie na temat Aligato? Warto, nie warto? Próbował już ktoś?

 

Ja tam wpisałem w jego wyszukiwarkę kilka fraz do znalezienia i strasznie długo wyszukuje. Jakby jakaś awaria teraz była.

 

Ktoś też rozsyłał reklamy mailowe, że import ofert z Allegro robi się narzędziem gotowym, jeśli to u nich, to wato spróbować, byle ich wyszukiwarka działała.

Link to postu

Hmmm...pierwsze słyszę.

Mi co chwilę przychodzą ich reklamy.

 

Np. nie wypłacą Ci środków z .....a właśnie czy jest tam PayU ?  ;D

Tam jest TPay ale nie wiem czy wypłaty działają na podobnej zasadzie co w PayU.

 

To oznacza, że rozkręcić serwis aukcyjny nie jest wcale tak łatwo.

No nie jest, bo jak się już użytkownicy przyzwyczają do jakiegoś serwisu/programu to potem ciężko zmienić ich przyzwyczajenia.  Zresztą widać jak Allegro mocno pcha swoją apkę mobliną żeby i tutaj przyzwyczaić klientów - i w kółko dają jakieś promocje - teraz znowu jakieś monety.

I jeszcze udostępnili płatność za pomocą Blik, ciekawe czy to się przyjmie?

 

 

Tak tylko chciałem spytać bo myślałem o takim szybkim ręcznym wystawieniu kilku ofert ze sklepu stacjonarnego i zobaczeniu jak to działa. Piszą, że wystawianie jest bez opłat.

Link to postu

Czy warto zaufać firmie z kapitałem 130 GBP ?

 

Przynajmniej na koniec 2015 r.

 

https://beta.companieshouse.gov.uk/company/07647584/filing-history/MzEyNjYzMjg4OGFkaXF6a2N4/document?format=pdf&download=0'>https://beta.companieshouse.gov.uk/company/07647584/filing-history/MzEyNjYzMjg4OGFkaXF6a2N4/document?format=pdf&download=0

 

Pełne informacje

 

https://beta.companieshouse.gov.uk/company/07647584

Link to postu
  • 3 tygodnie później...

Czy warto zaufać firmie z kapitałem 130 GBP ?

 

Raczej nie, tym bardziej, że moja skrzynka mailowa klasyfikuje ich maile jako SPAM, a tak często bywa gdy serwer mailowy nadawcy jest źle skonfigurowany.

 

Właśnie dostałem ofertę od nich:

 

★ Twój nowy portal handlowy Aligato.pl ★

 

★ Konto za 0zł

 

★ Ogłoszenie | Aukcja | Oferta za 0zł

 

★ Odnowienie w dowolnej kategorii za 0zł

 

★ Niskie prowizje tylko od sprzedaży

 

★ Import aukcji z allegro za 0zł

 

Ciekawi mnie ten import z Allegro.

Link to postu
  • 2 miesiące temu...

Zobaczcie, że zaczyna się tam ruch.

 

Ludzie uciekają pewnie z Allegro.

 

Serwis chodzi strasznie wolno, 30 sek. na wyświetlenie kategorii, co w dużym stopniu zniechęca kupujących.

 

Ale też może świadczyć o zainteresowaniu.

 

Ciekawe...

 

Oczywiście bez wsparcia Sello sprzedawać się tam nie da.

 

W sekcji praca szukają programisty PHP.

To jest ciekawe wymaganie:

"Doświadczenie w integracji systemów przez API (REST)."

 

Robi nadzieję :D

Link to postu

"Doświadczenie w integracji systemów przez API (REST)."

 

Robi nadzieję :D

 

 

 

No tak, tylko jak Allegro wyczai, że im zabierają aukcję do swojego serwisu, to się zaczną awarie albo inne przeszkody dla Aligato.

 

Dla mnie kolejny spamer. Wyciągają email ze strony sklepu na allegro i przysyłają bezrozumne maile.

Link to postu

"Doświadczenie w integracji systemów przez API (REST)."

 

Robi nadzieję :D

 

 

 

No tak, tylko jak Allegro wyczai, że im zabierają aukcję do swojego serwisu, to się zaczną awarie albo inne przeszkody dla Aligato.

 

Dla mnie kolejny spamer. Wyciągają email ze strony sklepu na allegro i przysyłają bezrozumne maile.

 

 

Poziom reklamy i treści na stronie jest żenujący.

Np. https://www.aligato.pl/main-about

 

Jakby dziecko z gimnazjum pisało, ewentualnie przekupa z targu.

 

z ponad 200 tysiącem produktów

 

:D :D Że niby co ?  ;D ;D

 

No ale być może jest to jakieś światełko dla nas....

 

Hmmm...

 

Co do integracji z Sello, to byłoby niesprawiedliwe, gdyby powstała integracja z Aligato, a nie została jednocześnie naprawiona integracja z Ebay.

 

Jednak Ebay moim zdaniem jest bardziej obiecujący.

Link to postu

Co do integracji z Sello, to byłoby niesprawiedliwe, gdyby powstała integracja z Aligato, a nie została jednocześnie naprawiona integracja z Ebay.

 

Jednak Ebay moim zdaniem jest bardziej obiecujący.

 

Zgadza się, kiepski tekst, taki naiwny.

 

Gdyby nie te ciągłe zmiany w Allegro już bym dłubał na EBAy, póki co oswajam się z Amazonem, nike jest taki tragiczny jak wygląda :D

Link to postu

Co do integracji z Sello, to byłoby niesprawiedliwe, gdyby powstała integracja z Aligato, a nie została jednocześnie naprawiona integracja z Ebay.

 

Jednak Ebay moim zdaniem jest bardziej obiecujący.

 

Zgadza się, kiepski tekst, taki naiwny.

 

Gdyby nie te ciągłe zmiany w Allegro już bym dłubał na EBAy, póki co oswajam się z Amazonem, nike jest taki tragiczny jak wygląda :D

 

Pamiętaj, że na Amazonie sprzedają tylko ci, którzy są góra 3 pozycje pod Amazonem.

Reszta nie sprzedaje.

Link to postu
  • 3 miesiące temu...

Witam kolegów.

Przeczytałem Wasze posty odnośnie Aligato. A w związku z tym, że mam z tym portalem dużo wspólnego, kilka wyjaśnień.

 

1. Dużo osób zarzuca nam, że jesteśmy podmiotem brytyjskim.

   Tak, jesteśmy i będziemy - ze względów czysto podatkowych.

   Im mniejsze podatki tym mniejsze prowizje dla Was.

   Oszustwa w tym się nie dopatrujcie. To czysta kalkulacja.

   Podmiot Aligato Sp. z o.O. jest również podmiotem zarejestrowanym w Polsce do podatku

   VAT. Tego nie unikniemy.

 

2. Na portalem aukcyjnym pracujemy już ok 3lat. Wiem, że nie wszystko śmiga jak powinno,     ciągle mamy kłopot ze znalezieniem programistów. Znacie kogoś ? To napiszcie. Może w ten sposób pomożecie.

 

3. Nie wyłudzamy danych. Nawet jeśli tak uważacie, wiedzcie, że istnieje coś takiego jak ochrona danych osobowych. Póki co nikomu nie udostępniamy Waszych danych i nie mamy takiego zamiaru. Jeśli kiedykolwiek tak się zdarzy, bądźcie pewni, że to będą nasze kolejne produkty, do których używania Was zaprosimy.

 

4. Spam mailowy- ok, tu mogę przeprosić, jeśli macie tego dość. Niestety nie jest to zależne od nas. Mamy wykupione mailingi reklamowe w firmach zewnętrznych. Jeśli dodacie nasz adres mail do spamu, bardziej nam zaszkodzicie niż pomożecie.

 

5. Płatności T-Pay - to takim sam produkt jak PayU. Z tą tylko różnicą, że właścicielem PayU jest Allegro i nasze zapytanie o współpracę odrzucili natychmiast.

   Zmuszeni byliśmy skorzystać z płatności konkurencyjnych.

   I generalnie dlatego, aby wasze płatności były bezpieczne.

 

6. Rozwój ... ciężki temat ale brniemy dalej. Nie pracuje u nas tabun programistów jak w All...  Ale dzięki temu my mamy DUŻO niższe koszty utrzymania serwisu . I niech tak zostanie.

 

7. Dlaczego w ogóle Aligato. No bo k#rwa ile można pieniędzy zostawiać w innych serwisach, które żerują na klientach, ciągle podnosząc stawki i do tego konkurują z własnymi klientami, wystawiając swoje produkty.

   Właśnie dlatego, takich porąbanych kilku gości jak my, stwierdziło że można konkurować z monopolistą. I będziemy !

 

8. Storna O NAS i inne pierdoły.

   Dajcie spokój, czepiacie się szczegółów. Mamy jeszcze setki mniejszych czy większych problemów. Gównami zajmiemy się na końcu.

   Mamy wam robić wodę z mózgu, jacy to my jesteśmy Ach i Och, The best i w ogóle kilerów dwóch ? 

   

 

Reasumując. Nic na siłę. Chcecie, korzystajcie. Nie chcecie, nie będę zmuszał.

Ale obserwujcie. Obiecuję, że będzie warto.

 

Chcecie mnie za coś zjeb@ć? Śmiało ! ;)

 

Pozdro.

Bartek.

Link to postu

No to ładnie, już wiemy dlaczego nowe S. mamy co 3 miesiące ...Bartku ;).

 

Wracając do tematu, o ile na sprzedaż poprzez Aligato raczej nie ma co liczyć (bynajmniej taką, żeby czas zrekompensowała), to można poreklamować się. I tutaj pytanie: Macie jakiś dobrze działający system importu ofert z Allegro > Aligato ?

 

PS. To forum ogólnodostępne, interneta duże firmy na dyskietki zgrywają, trza dbać o słownictwo.

Link to postu

Tak. Najwięcej pytań jest zawsze odnośnie importu aukcji a All...  Jest taka opcja. Niestety All.. już wie co się święci i uprzykrza nam import zmieniając linki do zdjęć.

Przez to zdarza się, że aukcje zostają zaimportowane bez plików graficznych.

 

Odnośnie sprzedaży. Rozwiązanie jest w zasięgu ręki. Im więcej wystawionych aukcji tym więcej możliwości dla potencjalnego kupującego. W pewnym momencie zaczniemy być bardziej widoczni w sieci i wtedy wszystko się zmieni.

 

Potraktujcie na razie Aligato jako dodatkowe źródło sprzedaży.

A my obiecujemy, że jeszcze w tym roku będzie o nas głośno ;)

 

Link to postu

@Bartek97

 

Dzięki za wyjaśnienia. Jednak co dla Was jest plusem niekoniecznie jest dla nas.

 

Oczywiście każdy z nas by chciał, by powstała nowa platforma sprzedażowa z niższymi prowizjami i uczciwą konkurencją (patrz sklep Allegro). Odnosząc się do tego co napisałeś:

 

Firma zarejestrowana w innym kraju - plus dla Was ze względów podatkowych. Ale czy dla nas? Niby handlując w danym Państwie podlega się pod jego przepisy, jednak firmy zarejestrowane poza granicami często naciągają to prawo, bo wiedzą że utrudnione jest jego egzekwowanie.

 

Wasz spam to już legenda ;) Dlaczego nie wysyłacie go z Polski? Hmmmm... bo prawo tego zabrania?

 

Niestety takie rzeczy nie budują zaufania do firmy i do marki.

 

Życzę Wam jak najlepiej, jednak ja osobiście poczekam na rozwój serwisu. Zobaczę jak i w jaką stronę go rozwiniecie. Wedle zasady "Nigdy nie mów nigdy..." ;)

 

Link to postu

Dzień dobry.

 

Kwestia spamu wygląda następująco.  Na początku robiliśmy to sami. Maile wychodziły z serwerów we Francji ale z polską geolokalizacją.

Od tego roku wykupiliśmy usługi mailingowe w firmach zewnętrznych i rozliczamy je za efekt.

 

Allegro istnieje już 15 lat. Albo i dłużej. Co z tego, że są podmiotem polskim. W innym wątku poruszacie problem oszustw z ich strony? I gdzie tu zaufanie ?

 

Płatności naszych klientów przechodzą bezpośrednio przez Tpay. Żadne pieniądze nie przechodzą przez nasze konto i przechodzić nie będą.

Chcemy ograniczyć ryzyko do minimum albo nawet do zera.

 

Tpay jako jedyny przedstawił nam konkretną ofertę. Niestety nie najtańszą . Dlatego będziemy pracować nad tym tematem.

 

Link to postu

Potraktujcie na razie Aligato jako dodatkowe źródło sprzedaży.

A my obiecujemy, że jeszcze w tym roku będzie o nas głośno ;)

 

 

Narazie to macie problem z serwerami i to spory, mam wrażenie jakby ten serwis nawet na VPS nie stał ;)

 

 

Tak, zgadza się. Mieliśmy problem z dyskami.  Aligato stoi na serwerach dedykowanych. Ilość danych "do przemielenia" jest ogromna i zdarzają nam się wpadki. Cały czas nad tym pracujemy.

 

Naszą bolączką jest brak programistów. Zgłaszają się do nas potencjalni pracownicy. Ale jeśli taki człowiek nie potrafi zestawić połączenia VPN, to nie ma o czym mówić.

 

 

Link to postu

Witam kolegów.

Przeczytałem Wasze posty odnośnie Aligato. A w związku z tym, że mam z tym portalem dużo wspólnego, kilka wyjaśnień.

 

1. Dużo osób zarzuca nam, że jesteśmy podmiotem brytyjskim.

   Tak, jesteśmy i będziemy - ze względów czysto podatkowych.

   Im mniejsze podatki tym mniejsze prowizje dla Was.

   Oszustwa w tym się nie dopatrujcie. To czysta kalkulacja.

   Podmiot Aligato Sp. z o.O. jest również podmiotem zarejestrowanym w Polsce do podatku

   VAT. Tego nie unikniemy.

 

2. Na portalem aukcyjnym pracujemy już ok 3lat. Wiem, że nie wszystko śmiga jak powinno,     ciągle mamy kłopot ze znalezieniem programistów. Znacie kogoś ? To napiszcie. Może w ten sposób pomożecie.

 

3. Nie wyłudzamy danych. Nawet jeśli tak uważacie, wiedzcie, że istnieje coś takiego jak ochrona danych osobowych. Póki co nikomu nie udostępniamy Waszych danych i nie mamy takiego zamiaru. Jeśli kiedykolwiek tak się zdarzy, bądźcie pewni, że to będą nasze kolejne produkty, do których używania Was zaprosimy.

 

4. Spam mailowy- ok, tu mogę przeprosić, jeśli macie tego dość. Niestety nie jest to zależne od nas. Mamy wykupione mailingi reklamowe w firmach zewnętrznych. Jeśli dodacie nasz adres mail do spamu, bardziej nam zaszkodzicie niż pomożecie.

 

5. Płatności T-Pay - to takim sam produkt jak PayU. Z tą tylko różnicą, że właścicielem PayU jest Allegro i nasze zapytanie o współpracę odrzucili natychmiast.

   Zmuszeni byliśmy skorzystać z płatności konkurencyjnych.

   I generalnie dlatego, aby wasze płatności były bezpieczne.

 

6. Rozwój ... ciężki temat ale brniemy dalej. Nie pracuje u nas tabun programistów jak w All...  Ale dzięki temu my mamy DUŻO niższe koszty utrzymania serwisu . I niech tak zostanie.

 

7. Dlaczego w ogóle Aligato. No bo k#rwa ile można pieniędzy zostawiać w innych serwisach, które żerują na klientach, ciągle podnosząc stawki i do tego konkurują z własnymi klientami, wystawiając swoje produkty.

   Właśnie dlatego, takich porąbanych kilku gości jak my, stwierdziło że można konkurować z monopolistą. I będziemy !

 

8. Storna O NAS i inne pierdoły.

   Dajcie spokój, czepiacie się szczegółów. Mamy jeszcze setki mniejszych czy większych problemów. Gównami zajmiemy się na końcu.

   Mamy wam robić wodę z mózgu, jacy to my jesteśmy Ach i Och, The best i w ogóle kilerów dwóch ? 

   

 

Reasumując. Nic na siłę. Chcecie, korzystajcie. Nie chcecie, nie będę zmuszał.

Ale obserwujcie. Obiecuję, że będzie warto.

 

Chcecie mnie za coś zjeb@ć? Śmiało ! ;)

 

Pozdro.

Bartek.

 

To prawda, że do Allegro można mieć średnie zaufanie, no ale jednak większe niż do Was.

Twój post oceniam jako Wasz potencjalny klient, na poziomie komisu z "nówkami" z niemiec, gdzie koks z budki podchodzi i mówi "Weź pan ku#wa ten samochód, zajeb$sty jest, nie bity, no k$rwa nie kłamie, zaufaj mi pan".

 

Warto zauważyć, że ludzie tutaj piszący, mają często za sobą wiele lat handlu, w różnych warunkach i potrafią wyczuwać lipę, a nawet są na nią wyczuleni.

 

To "gów$na", jak to nazwałeś, to właśnie ta śmierdząca lipa.

 

W zasadzie po tym poście przeszła mi jakakolwiek ochota spróbowania.

 

 

Ale powodzenia  :D

Link to postu

Przecież nikogo nie zmuszam :)

Napisałem tylko co myślałem.

 

Jasne że do poziomu All dzieli nas przepaść. Ale każdy kiedyś zaczynał.

W zasadzie ( nie obrażając nikogo ) wszystkim, którzy twierdzą, że to lipa, powiem wprost :

Załóżcie taki portal sami.

Nikt nie ma pojęcia ile kosztuje to pracy, nakładu pieniędzy i problemów.

 

W dalszym ciągu tylko nie rozumiem, gdzie (według Was) tkwi ryzyko po stronie sprzedającego czy kupującego?

 

 

A w zasadzie nie ma co się tłumaczyć. My będziemy dalej robić swoje , a Was zapraszam do obserwowania postępów.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...