Skocz do zawartości

Paczka w Ruchu

Polecane posty

Paczka w Ruchu

 

 

Czy ktoś tym wysyła? Ja właśnie odebrałem książkę, poszło zdumiewająco przyjemnie, czytelne maile i smsy kody odbioru, odebrałem w kiosku Ruchu 5 dni dają na odbiór. Działa to zachęcająco.

Są nowi, może tutaj jakieś rabaty się więc uda załatwić  ;D ;D ;D Wydaje się, że kioski Ruchu to potencjalnie potężna i pojemna infrastruktura dostawcza.

Zapłaciłem za transport 4,90zł brutto w średniej wielkości księgarni na Allegro.

Jakie ceny? Jak odbierają paki (też w kioskach, czy w oddziałach, może kurier zabiera?), czy K-EX to ich kurier?

Link to postu

Tak a w mojej miejscowości małej jest ich kilka i właśnie zamówiłem do drugiego kiosku, aby obczaić jak to działa. Nawet mogę napisać, że w porównaniu z Paczkomatami, których zawsze było u nas za mało, punktów wydaje się być na początku bardzo dużo. Minusy?

Zamykają o 18:00 więc nie nadam/odbiorę np o 4 rano. Plusy?

Hmm są nowi, może zawalczą o nasze sklepiki.

 

 

 

Słuchajcie, ceny są bardzo dobre. Ja już zgłębiam temat na własną rękę. Pod tym linkiem (na samym dole):

https://www.paczkawruchu.pl/oferta-dla-biznesu/

pobierzecie cennik.

Link to postu

Analizowaliśmy ten kanał dostaw. Jednak wszelkie dostępne statystyki mówią, że jest to bardzo niszowa forma dostaw wybierana przez kupujących. Stąd, nie wprowadziliśmy go do naszego cennika. Poza tym, skupiając się na mniejszej ilości firm logistycznych jesteśmy w stanie osiągnąć lepsze wyniki (większa ilość paczek per dostawca) co pozwala wynegocjować lepsze warunki handlowe.

Link to postu

skupiając się na mniejszej ilości firm logistycznych jesteśmy w stanie osiągnąć lepsze wyniki (większa ilość paczek per dostawca) co pozwala wynegocjować lepsze warunki handlowe.

 

Jasne, rozsądne. OK a żeby wynegocjować lepsze warunki per dostawca, to jaka ilość paczek wchodzi w grę? Z moich doświadczeń < 500 sztuk to nie ma nawet co próbować negocjacji.

Link to postu

Generalnie do PwR nie trzeba cen negocjować. Jest cennik przejrzysty do 1kg(mini paczka)i do 20kg.

Plusem przemawiającym za wprowadzeniem PwR jest dostępność punktów. Czynne są od 6 rano i jest to forma dostawy z której korzystają raczej drobni klienci.

Paczki można nadawać w kiosku wtedy dostawa wydłuża się o 1 dzień (przesyłki odbierane są ze skrzynki rano). Dopiero w ilościach powyżej 10szt dziennie możliwy jest podjazd kuriera jednak nigdy z tego  nie korzystałem bo trzeba by zrobić stałe zlecenie a są dni że mamy tylko 2-3 paczki do PwR (kiosk mamy po drodze z pracy)

Opóźnienia równiez się zdarzają i to czasami 2-3 dniowe.

 

Dla nas problemem jest system nadawania tych paczek.

Nie da się wyszukiwać paczek nadanych po np.nazwisku / miejscowości.

Wyszukianie tylko po numerze paczki lub numerze telefonu co jest bardzo uciążliwe.

 

Nie sądzę żeby wpłyneło to na zmniejszenie wysyłki innymi dostawcami - odpowiednik Poleconego Ecommerce lub Poleconej firmowej a tutaj ceny negocjować się nieda.

 

To na tyle moich uwag. Życzę powodzenia przy wprowadzaniu nowego cennika :)

 

tu jeszcze ciekawy artykuł odnośnie Obdioru w Punkcie PP  w kioskach.

 

https://media.poczta-polska.pl/pr/329913/poczta-polska-klienci-odbiora-przesylki-paczkowe-w-kioskach-i-salonikach-sieci-ruch

 

Link to postu

 

O proszę, ciekawy artykuł. Deal PP z PwR, trochę się dzieje w temacie. Czas pokaże ja tam się nakręciłem na ten PwR za jakiś czas dam znać, czy było warto :D Nie, że nie lubię Paczkomatów. Osobiście lubię, ale dziwi mnie polityka INPOST'u koncentrowania ich Klientów wokół SENDIT'a a nie wokół ich marki. Dziwne.

Link to postu
Z moich doświadczeń < 500 sztuk to nie ma nawet co próbować negocjacji.

 

To nie do końca tak działa... Dużo zależy od regionu w jakim działasz i jakich mają klientów w okolicy. Mam tu bardziej na myśli tereny wiejskie, daleko od ich centrów logistycznych. Nieraz ludzie przy 50 paczkach mają lepszą cenę niż inni przy 100. Ale to musi zależeć firmie logistycznej...

Poza tym, dawniej to firmy zaczynały rozmowy od 200 paczek/miesięcznie. Teraz to już zaczynają od 50 rozmawiać. Wiadomo jednak, że im cyfra większa, tym negocjacje łatwiejsze. No i jak masz wybór pomiędzy kilkoma, pokażesz im konkurencyjne warunki to się zazwyczaj uginają. Tylko przy poczcie musimy duży wolumen wyrabiać, żeby mieć lepsze ceny bo tu mamy zapisy progowe

Link to postu
  • 6 miesięcy temu...

Z umową PwR mam na mini 4,29 - wysyłka około 100-130 paczek miesięcznie.

 

Niestety jestem zmuszony z tego g***a zrezygnować.

 

Przedstawię drogę paczki nadawanej u mnie w kiosku.

wg dni

1. Nadajesz popołudniu

2. Paczkę ktoś tak odbiera ze skrzynki która trafia na magazyn regionalny

3. Wysyłają na magazyn centralny

4. Znów magazyn regionalny

5  dostarczenie do kiosku

 

I jak tym zadowolić klienta który nie dość że kupił najtańszą formę dostawy to jeszcze chce dostawę na jutro?

Link to postu

Z umową PwR mam na mini 4,29 - wysyłka około 100-130 paczek miesięcznie.

 

Niestety jestem zmuszony z tego g***a zrezygnować.

 

Przedstawię drogę paczki nadawanej u mnie w kiosku.

wg dni

1. Nadajesz popołudniu

2. Paczkę ktoś tak odbiera ze skrzynki która trafia na magazyn regionalny

3. Wysyłają na magazyn centralny

4. Znów magazyn regionalny

5  dostarczenie do kiosku

 

I jak tym zadowolić klienta który nie dość że kupił najtańszą formę dostawy to jeszcze chce dostawę na jutro?

 

Termin dostawy to u nich rzeczywiście problem. Nawet myślę podwyższyć cenę i nadawać do kiosku przez Pocztę (zostawić jako PwR). Idzie b. szybko jak kurier 48. Tylko, że drożej. Może jednak ktoś by się skusił, jak sądzicie? Ja wolę odebrać w kiosku zamiast iść do kolejki na pocztę...

Link to postu

Usługa "odbiór w punkcie" poczta polska oferuje doręczenie do kiosków ale nie wszystkich.

Są to najczęsciej saloniki prasowe.

 

Oferując PwR dajesz klientom dostęp do wszystkich kiosków.

 

 

 

W to się nie wgłębiałem. Nie zamierzam jednak rezygnować z PwR. Jeśli dasz cenę dla PwR taką aby pokryło wysyłkę pocztą OwP, to dla tych paczek, gdzie poczta nie ma udostępnionego punktu nadal można by nadawać przez PwR...

Link to postu

 

W to się nie wgłębiałem. Nie zamierzam jednak rezygnować z PwR. Jeśli dasz cenę dla PwR taką aby pokryło wysyłkę pocztą OwP, to dla tych paczek, gdzie poczta nie ma udostępnionego punktu nadal można by nadawać przez PwR...

Tylko powoduje to pracę ręczną a nie automatyczną co u nas jest niedopuszczalne.

 

Nie negocjowałem cen - była jakaś promocja na PwR

Link to postu

A jak robicie te paczki ręcznie?

Tzn ja dzisiaj zacząłem je nadawać przez BLISKAPACZKA.PL no i nie wiem jak wyciągnąć z Sello dane kiosku Ruchu ...

 

Poratowałem się Managerze Sprzedaży, gdzie wyświetlił mi coś takiego:

PACZKA w RUCHu: WS-503600-91-70 - jednak nie widzę tego w Sello.

 

no i ...

dalej wrzuciłem to do google i google podał mi dopiero adres kiosku:

 

https://am76.pl/punkty-dostawy,paczka-w-ruchu:2547

 

czyli dopiero adres kiosku, bo ten adres do wysyłki pokazywany do wysyłki w module PACZKI przez Sello dla PWR to kompletnie jest z czapy ...  ::) ::)::)

 

Chyba się pospieszyłem z dodawaniem PWR, jak Wy sobie radzicie w tym temacie?

Link to postu
  • 2 tygodnie później...

Z PwR jest (było) tak samo jak z Paczkomatami.

Paczkomaty 5 lat temu znikoma ilość klientów wybierało dostawę. 3 lata temu już dużo więcej. Obecnie to stała logistyka.

PwR obecnie bardzo dużo klientów u mnie wybiera.

Jeśli chodzi o odbiory, to trzeba dogadywać się i dobrze żyć z kurierami (jak normalnie), tyle, że w RUCHU jest raczej, jakby to nazwać, no tak jeszcze bardziej swojsko.

Edit. Sytuacje kurierów RUCHU naprawdę wpływają na wrażliwość 8)

Link to postu

Analizowaliśmy ten kanał dostaw. Jednak wszelkie dostępne statystyki mówią, że jest to bardzo niszowa forma dostaw wybierana przez kupujących. Stąd, nie wprowadziliśmy go do naszego cennika.

 

Ty tak serio? Nie analizuj statystyk, tylko bądź o krok przed konkurencją.

 

Poza tym, skupiając się na mniejszej ilości firm logistycznych jesteśmy w stanie osiągnąć lepsze wyniki (większa ilość paczek per dostawca) co pozwala wynegocjować lepsze warunki handlowe.

 

Chcesz powiedzieć, że skupiając się na zawężonej logistyce, osiągasz tym samym u firm logistycznych lepsze warunki handlowe dostaw?

Ta strategia jest wg Ciebie słuszna?

A co powiesz o darmowych dostawach do klientów we wszystkich możliwych rodzajach dostaw Twojej oferty? Możesz się przyzwyczajać  8)

 

Edit. "darmowych dostawach" czyt. wszystkie dostawy, bez warunków, typu kwoty zakupu, itd. itd.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...