Skocz do zawartości

Dublowanie Zamówień

Polecane posty

Witam, dzisiaj napotkałem w Sello wersja 1.22 problem dotyczący dublujący się zamówień. Dokładniej opisując dopatrzyłem się dwóch transakcji

1)Zakup na aukcji allegro (6074407601) z dnia 16,01,2017 - paczka wysłana tego samego dnia, natomiast w dniu dzisiejszym zeszła jeszcze raz ta sama transakcja z formularzem po zakupowym. Sprawdzałem na allegro czy przypadkiem nie został dokonany kolejny zakup - i niestety jest to ta sama transakcja.

2)Zakup z dnia dzisiejszego na aukcji (6510191551) ok godziny 10, transakcja została od razu zrealizowana i wysłana po czym o godzinie 13 do sello zeszło takie same zamówienie. Sprawdzałem również na allegro i jest to ten sam zakup klienta.

Tak naprawdę to są tylko dwie transakcja jakie wyłapałem wśród dziesiątek, i tak naprawdę nie jestem wstanie zweryfikować czy tych dubli nie było więcej i klient nie otrzyma 2x tego samego towaru. Zaznaczam że zdublowana transakcja ma formularz po zakupowy allegro i wpada tak jakby była opłacona.

 

Bardzo proszę o pilną pomoc w tej sprawie.

Link to postu

A w obu przypadkach to jaką transakcję miałeś za pierwszym razem - bez formularza?

Ile masz maili o sprzedaży do tych transakcji z poniedziałku i z dziś? Sprawdź dokładnie te maile.

Daj zrzut ekranu z oboma transakcjami z listy transakcji - tymi oryginalnymi i zdublowanymi. I dołóż zrzut każdej z nich z zakładki z historia. Wrażliwe dane możesz zamalować.

 

Czy sprawdzasz maile podpięte do każdej transakcji w Sello czy wysyłasz tylko na podstawie transakcji nie kontrolując maili?

Link to postu

 

czy wysyłasz tylko na podstawie transakcji nie kontrolując maili?

 

Ja się zgłaszam, że tak robię  8)

 

I potwierdzam, że da się wysyłać bez sprawdzania maili.

Poczta przyjmuje bez problemu.

 

:D :D

 

A kontrolę robię sam dla siebie w Subiekcie rozliczając rozrachunki z PayU zgodnie z zestawieniami z Allegro.

Jeszcze nie wysłałem nikomu niczego podwójnie :P

 

A co do problemu nadawcy wątku, stawiam na problemy po stronie Allegro, które dwa razy zwróciło te same zakupy.

U mnie jeszcze czegoś takiego nie zaobserwowałem, ale kto wie, może się jeszcze pojawi.

 

Link to postu

tak naprawdę nie jestem wstanie zweryfikować czy tych dubli nie było więcej i klient nie otrzyma 2x tego samego towaru.

 

Jeśli prowadzicie rozliczenia rozrachunków jakiekolwiek to jak najbardziej wyłapiecie wszelkie nieprawidłowości, błędy, pomyłki, duble czy cokolwiek. Subiekt rozrachunki ma doprowadzone prawie do perfekcji i wszelkie nadzwyczajne sytuacje widać prawie natychmiast. Możesz to prowadzić Ty, ew. księgowa lub jakiś pracownik po przeszkoleniu.

Link to postu

A jeszcze mi przyszło do głowy pytanie. Załóżmy, że Allegro podeśle nam 2x tą samą transakcję to czy Sello przepnie maile z pierwszej transakcji i podepnie je do tej drugiej (bo że foda podepnie do obu to wiadomo ;) )?

 

Czy jak już mail jest podpięty do transakcji to Sello go nie rusza i samo już nie przepnie go pod nic innego?

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...