Skocz do zawartości

Automatyczna zamiana miniaturek -

Polecane posty

Witam serdecznie

 

W czasie ostatniej gorączki miniaturkowej u moich klientów pojawiła się pilna potrzeba automatyzacji tego procesu.

 

Wyszedł z tego całkiem przyjemny program, umożliwiający zamianę miniatur w sposób wygodny i 'hurtowy'.  Jest to bardzo istotne, gdy mamy sporo towarów pod jedną miniaturką (np rozmiarówkę odzieży).

 

Program do podmiany miniaturki wykorzystuje API, zatem nie trzeba logować się do Allegro z poziomu www.

 

Dedykowany jest użytkownikom pracującym na parze Sello-SubiektGT, z powiązaniem aukcji z produktami, ale nie tylko.

W pierwszym przypadku istnieje możliwość bardziej elastycznego zawężania produktów. W drugim - tylko po fragmencie tytułu aukcji.

Program wykorzystuje informacje z bazy Sello i wyświetla tylko aukcje trwające.

 

Bardzo wygodnym rozwiązaniem jest analizator bieli w miniaturkach - pozwala szybko wyłapać miniaturki nie obrabiane - w których mamy np zdjęcie produktu zupełnie bez białego tła.

 

Program przy pierwszym uruchomieniu prosi o dostęp do serwera bazy danych, na której znajduje się baza Sello. Tam też instaluje swoje podręczne informacje.

Po zakupie licencji - w polu rozwijalnym kont Allegro pojawiają się te konta, które są zarejestrowane w Sello oraz mają aktywną licencję.

Po dopisaniu hasła - możliwe jest działanie z API.

 

Raz opracowane aukcje dla wygody znikają z analizowanej listy (można je jednak przywrócić parametrem). Możliwe jest bezpośrednie otworzenie Aukcji w programie, by sprawdzić przedmiot. Program wyświetla dotychczasową miniaturkę oraz wybraną nową przez użytkownika. Możliwe jest wykopiowanie dotychczasowej miniatury wprost do schowka, aby wkleić ją i obrabiać w programie graficznym.

 

Analizę ilości bieli (dość czasochłonne przy większej ilości aukcji) najlepiej wykonać na początku, ale nie jest ona niezbędna do pracy z programem. W przypadku nie używania filtru bieli -należy ustawić parametr "Min procent bieli miniatury" na 100.

 

 

!!UWAGA!!

Może się zdarzyć, iż program nie będzie w stanie zmienić miniatury- dzieje się tak, gdy dana aukcja nie ma wypełnionych innych pól wymaganych dla produktu, np koloru/fasonu etc. W takim przypadku program monituje w okienku komunikacji API co należy poprawić. Dopiero po skorygowaniu wymaganych parametrów - zostanie zmieniony obrazek.

Co ważne ,  program pracuje na zasadzie kolejkowania pracy, zatem zamiana faktyczna następuje w kilka minut od jej zlecenia (przyciskiem "załaduj do Allegro dla wskazanej aukcji" lub "Załaduj do Allegro dla wszystkich aukcji z listy").  W tym czasie wskazane zdjęcia nie mogą być skasowane/przeniesione.  Aby nie obciążać bazy danych program pamięta tylko ich położenie, a nie same zdjęcia. Tym samym nie może być uruchamiany na kilu komputerach jednocześnie.

 

W tym wątku postaram się na bieżąco odpowiadać na pytania / udzielać pomocy.

Program do pobrania z strony http://eurisko.pl . Licencja do kupienia na Allegro -link na stronie programu.

 

UWAGA!

Ze względów bezpieczeństwa program nie zapamiętuje haseł kont Allegro.

Są one pamiętane od wpisu do zamknięcia programu - czyli w trakcie pracy można przeskakiwać między kontami i program dopasuje sobie hasło, ale po jego zamknięciu i ponownym otwarciu - należy je wpisać ponownie.

 

 

Program jest dedykowanym narzędziem na obecny czas, z założenia nie ma dopieszczanego i rozbudowanego menu.  Zamienia obrazek nr 1 na aukcji, który jest miniaturką. Nie zamienia pozostałych zdjęć.

 

 

Pełny zrzut ekranu tutaj: http://eurisko.pl/MinChanger/Image.jpg

 

Image2.jpg

 

Zapraszam do użytkowania.

Link to postu

Witam ponownie

 

Informuję, iż program wzbogacił się o nowe funkcje.

 

1. Możliwość filtrowania listy towarów po cenie

2. Możliwość zapisania wszystkich miniatur z filtrowanej grupy do folderu, celem dalszej obróbki.

 

3. Załadowanie zbiorczo miniatur z dowolnego folderu (pliki jpg, nazwa = numer aukcji)  na zasadzie otwórz->wgraj.

 

Konieczne jest tutaj wcześniejsze posiadanie licencji na wszystkie mogące pojawić się konta oraz podania dla nich haseł.

 

 

4. Możliwość pracy na wielu stanowiskach naraz (wciąż do bazy danych NIE są zapisywane całe zdjęcia, a jedynie ich ścieżki).

 

obecny zrzut ekranu aplikacji http://eurisko.pl/MinChanger/Image.jpg

 

 

Zapraszam do użytkowania

Link to postu

wciąż do bazy danych NIE są zapisywane całe zdjęcia, a jedynie ich ścieżki

 

 

Wiele programów jakie znam zapisuje do bazy tylko ścieżki, dzięki temu baza tak nie puchnie.

 

Witam. Zgadzam się. Aczkolwiek w obecnym czasie rozważam, czy jednak nie wrzucić zdjęć do bazy.

Z jednej strony baza nie puchnie, z drugiej jednak zdjęcia muszą być pozostawione w swoich lokalizacjach aż uda się je 'przepchnąć' przez Api. 

 

To ostatnie obecnie czasem leży po parę ładnych minut. Choć przy zdjęciach nie ma to takiego znaczenia jak przy programach pilnujących stanów i polityki cenowej.

 

Link to postu

EuriskoPL, zdajesz sobie sprawę, że Sello oferuje podmianę miniaturek bezpośrednio z programu ?

 

Witam.

Oczywiście. Natomiast mój program poprzez analizator występowania bieli w miniaturce pozwala szybko powyłapywać aukcje, które jeszcze wymagają podmiany (np zdjęcia robione na białym tle, które na pierwszy rzut oka wyglądają ok, ale program wyłapie że to nie jest 'biała biel' #FFFFFF).

 

Narzędzie powstało bardziej dla tych, którzy mają tysiące aukcji i obawy, że jeszcze gdzieś coś mogło być przeoczone i tym samym mimo ogromu pracy mogą zarobić ostrzeżenie z powodu procenta wystawionych aukcji.

 

Samo powielenie funkcjonalności Sello w zakresie podmianki w Api jest tutaj dodatkiem dla wygody, zapobiegającym skakaniu między programami.

 

pozdrawiam

 

Link to postu

@EuriskoPL

Program nie jest drogi, to prawda.

 

Ale już sama nazwa i przyjęty schemat jego reklamowania sprawia, że nie będzie dużo kupców, bo np. ja czytając, że jest to program do zmiany miniaturek, od razu przestaję dalej czytać, bo w Sello to jest i to na bardzo wysokim poziomie.

 

Proponuję promować ten program tak jak napisałeś powyżej, tzn. jako program do sprawdzania czy jest białe tło.

 

Tego Sello póki co nie potrafi i to może być potrzeba, która sprawi, że ktoś kupi Twój produkt.

 

Innym pytaniem jest jak to białe tło jest sprawdzane.

Allegro z pewnością ma swój algorytm, który nie jest znany publicznie, więc zakładam, że i Ty go nie znasz.

Stąd z pewnością nie możesz zagwarantować, że wszystkie miniaturki oznaczone przez Twój program jako "Poprawne" zostaną tak samo zaszeregowane przez Allegro.

 

Więc tutaj pojawia się pytanie - po co mi to, skoro i tak niewiele mi daje.

 

Przepraszam za negatywizm, ale patrząc z boku tak widzę ten projekt.

 

PS. Póki co nie widzę powodu aby instalować Twój program nawet gdyby był darmowy.

Link to postu

 

Innym pytaniem jest jak to białe tło jest sprawdzane.

Allegro z pewnością ma swój algorytm, który nie jest znany publicznie, więc zakładam, że i Ty go nie znasz.

Algorytm nie jest kosmiczny.

Najprościej ujmując, brany jest piksel po pikselu i zliczana ilość tych, które są białe (R,G,B = 255,255,255). Następnie zapisywane jest to jako wartość procentowa do wszystkich pikseli.  Użytkownik ustanawia sobie pułap, który chce zobaczyć (np miniaturki posiadające bieli mniej niż 2%).

 

Program nie wychwyci sytuacji, gdy np towar jest na białym tle, ale jest mała kolorowa rameczka wokół zdjęcia / logo producenta etc.

 

Natomiast wszelkie fotografie typu 'na białej kartce' czy namioty bezcieniowe - z mojego doświadczenia rzadko kiedy mają kolor 'biały'. Zawsze jest to kolor 'prawie biały' co sprawia, że po analizie takiego 'na oko dobrego' zdjęcia wychodzi że białego tam jest 1%.  I na tym bazuję.

 

co do uwag marketingowych - przyznaję rację i biorę na klatę, z pokorą i proszę o rozgrzeszenie  ;)

 

pozdrawiam

 

Link to postu

I czy obsługuje zmianę cen w aukcjach w których jest sprzedaż?

 

Witam.

Oczywiście- ten program nie, ale mam rozwiązania które to robią.

Natomiast o sytuacji wspomniałem niejako przy okazji.   Na forum udzielam się mało, ale z handlem na Allegro, z Sello / Subiektem  obcuję już z 7 lat i mam trochę doświadczenia w temacie i kilku klientów, których zaopatruję całościowo w zestawy programów + opieka nad serwerem/bazami + zdalne IT dla pracowników.

 

W swojej ofercie posiadam m.in. programy korygujące ceny na aukcjach ze sprzedażą (czyli używające nowego Api). Są też funkcjonalności korygujące ilości na aukcji na różne sposoby (od inteligentnego rozkładania stanu na wiele aukcji do utrzymywania stanu 2-3 szt dla utrzymywania wrażenia kończącego się towaru.. ).

Funkcjonalności  synchronizujące różne kanały sprzedaży, programy do automatycznego zamawiania towaru (analizujące sprzedaż i przewidujące konieczny minimalny stan towaru etc). Po drodze program obsługujące wagę, newslettery dla hurtowników. Funkcje potrafiące samodzielnie wykonać zwrot gotówki klientowi (przeklikać przelew w mBanku), zaksięgować w Sello pobranie.   Kończąc na pracowniczym RCP czy oprogramowaniu automatycznie zamawiającego towar u dostawcy. Czyli kierowca rano jedzie w ciemno po towar, tam już mają zamówienie w subiekcie na podstawie naszej sprzedaży i nikt nie poświęca na to ani minuty. Do tego bardzo rozbudowane systemy raportowania na www. Tutaj fantazja klientów jest dość obszerna (np analizowanie netto zysku dla danego towaru uwzględniając prowizję allegro lub zakup w sklepie internetowym lub hurtowy , obciążenie towaru kosztem magazynowania, kredytu na towar, zysku na wysyłce towaru liczonego per każda transakcja itd).

 

Z uwagi na fakt, że każda firma ma indywidualne potrzeby-  nie są to programy 'pudełkowe, na półkę'. Tutaj osoby zainteresowane zapraszam na PW.

Sam przez 5 lat handlowałem na Allegro, więc 'czuję' to trochę bardziej niż typowo IT-owa firma i bardzo rzadko odpisuję klientowi że czegoś się nie da. Wykonuję też audyty u klienta - czyli przyjeżdżam do klienta , analizuję jego obecne systemy i proponuję rozwiązania.

 

W najbliższych tygodniach planuję udostępnienie szerszemu gronu zestawu programów, które połączone pozwalają obsługiwać transakcje jednym przyciskiem. Wygląda to tak, że na jednym ekranie fullhd są wszelkie dane transakcji, towarów (stany w subiekcie, możliwość podmiany  etc) + sprawdzenie krzyżowe w emszmal (gdyż Sello miało dość sporą dziurę opłacając transakcje faktycznie nie zapłacone - o ile wiem, wciąż ją ma). Całość pracy użytkownika to rzucenie okiem, jeden klik i odebranie paragonu i listu przewozowego z drukarek. W sello ląduje paczka, opłacenie, zakończenie transakcji, notatka i trochę info do historii dla diagnostyki. W subiekcie paragon/faktura i pełnym powiązaniem na wzór tego co robi sello. Rekordowo klient w grudniu nabił tym ok 1500 paczek w 1 dzień, jednym stanowiskiem. A, program w locie przewalutowuje transakcje z aukro/ebay..

 

 

Jeśli byłoby zainteresowanie niewielkim programem tylko korygującym ceny aukcji ze sprzedażą - myślę, że też jest to do zrealizowania.

 

pozdrawiam

 

 

 

 

 

Link to postu

Witam.

Oczywiście- ten program nie, ale mam rozwiązania które to robią.

Natomiast o sytuacji wspomniałem niejako przy okazji.   Na forum udzielam się mało, ale z handlem na Allegro, z Sello / Subiektem  obcuję już z 7 lat i mam trochę doświadczenia w temacie i kilku klientów, których zaopatruję całościowo w zestawy programów + opieka nad serwerem/bazami + zdalne IT dla pracowników.

 

W swojej ofercie posiadam m.in. programy korygujące ceny na aukcjach ze sprzedażą (czyli używające nowego Api). Są też funkcjonalności korygujące ilości na aukcji na różne sposoby (od inteligentnego rozkładania stanu na wiele aukcji do utrzymywania stanu 2-3 szt dla utrzymywania wrażenia kończącego się towaru.. ).

Funkcjonalności  synchronizujące różne kanały sprzedaży, programy do automatycznego zamawiania towaru (analizujące sprzedaż i przewidujące konieczny minimalny stan towaru etc). Po drodze program obsługujące wagę, newslettery dla hurtowników. Funkcje potrafiące samodzielnie wykonać zwrot gotówki klientowi (przeklikać przelew w mBanku), zaksięgować w Sello pobranie.   Kończąc na pracowniczym RCP czy oprogramowaniu automatycznie zamawiającego towar u dostawcy. Czyli kierowca rano jedzie w ciemno po towar, tam już mają zamówienie w subiekcie na podstawie naszej sprzedaży i nikt nie poświęca na to ani minuty. Do tego bardzo rozbudowane systemy raportowania na www. Tutaj fantazja klientów jest dość obszerna (np analizowanie netto zysku dla danego towaru uwzględniając prowizję allegro lub zakup w sklepie internetowym lub hurtowy , obciążenie towaru kosztem magazynowania, kredytu na towar, zysku na wysyłce towaru liczonego per każda transakcja itd).

 

Z uwagi na fakt, że każda firma ma indywidualne potrzeby-  nie są to programy 'pudełkowe, na półkę'. Tutaj osoby zainteresowane zapraszam na PW.

Sam przez 5 lat handlowałem na Allegro, więc 'czuję' to trochę bardziej niż typowo IT-owa firma i bardzo rzadko odpisuję klientowi że czegoś się nie da. Wykonuję też audyty u klienta - czyli przyjeżdżam do klienta , analizuję jego obecne systemy i proponuję rozwiązania.

 

W najbliższych tygodniach planuję udostępnienie szerszemu gronu zestawu programów, które połączone pozwalają obsługiwać transakcje jednym przyciskiem. Wygląda to tak, że na jednym ekranie fullhd są wszelkie dane transakcji, towarów (stany w subiekcie, możliwość podmiany  etc) + sprawdzenie krzyżowe w emszmal (gdyż Sello miało dość sporą dziurę opłacając transakcje faktycznie nie zapłacone - o ile wiem, wciąż ją ma). Całość pracy użytkownika to rzucenie okiem, jeden klik i odebranie paragonu i listu przewozowego z drukarek. W sello ląduje paczka, opłacenie, zakończenie transakcji, notatka i trochę info do historii dla diagnostyki. W subiekcie paragon/faktura i pełnym powiązaniem na wzór tego co robi sello. Rekordowo klient w grudniu nabił tym ok 1500 paczek w 1 dzień, jednym stanowiskiem. A, program w locie przewalutowuje transakcje z aukro/ebay..

 

 

Jeśli byłoby zainteresowanie niewielkim programem tylko korygującym ceny aukcji ze sprzedażą - myślę, że też jest to do zrealizowania.

 

pozdrawiam

 

 

 

 

 

 

No na pewno parę fajnych pomysłów zarzuciłeś.

Link to postu

 

No na pewno parę fajnych pomysłów zarzuciłeś.

 

Piszesz w kontekście konkurencji/samodzielnego ich wykonania ?  :)

Pomysły mają klienci bujając się w fotelu z rozmarzoną miną.

 

Ja mam produkty, które te pomysły realizują.

pozdrawiam

 

Fajnie brzmią te Twoje realizacje.

Ale czy możesz powiedzieć, czy takie programy tworzysz w cenach dla bardzo dużych sprzedawców, czy może dla małych też coś masz ?

 

 

Link to postu

 

 

Fajnie brzmią te Twoje realizacje.

Ale czy możesz powiedzieć, czy takie programy tworzysz w cenach dla bardzo dużych sprzedawców, czy może dla małych też coś masz ?

 

 

 

Witam.

Dotychczasowo współpracowałem z nieco większymi firmami na zasadzie jednego abonamentu za całościowy dostęp do wszelkich moich aplikacji + opieka zdalna. Obecnie każde z tych rozwiązań zaczynam przystosowywać do udostępnienia szerszemu gronu odbiorców. Zatem w ciągu najbliższych kilku tygodni pojawi się tu kilka mniejszych użytecznych programików.

 

Link to postu

Zatem w ciągu najbliższych kilku tygodni pojawi się tu kilka mniejszych użytecznych programików.

 

No to pochwal się jestem ciekawy jak to będzie śmigać. Tylko uważaj aby nie naruszać regulaminu forum. Z tego co podejrzewam jako partnerskie programy do Sello wolno Ci tu pisać.

 

A no rozważ też czy chcesz być konkurencją do Sello, czy współpracować z nimi jako producent rozwiązań partnerskich, no ale to już musisz zdecydować i gadać z Sello Teamem, domyślam się, że jakieś wsparcie można dostać od nich wówczas, może promocję na stronie www Sello... :

 

 

https://www.sello.pl/dodatki/rozwiazania_partnerskie.html

Link to postu

Witam

 

Co do partnerstwa - tak, wiem, temat równoległy.

Z założenia nie 'piszę własnego sello', więc absolutnie nie chcę robić konkurencji w tym temacie. Moje programy jedynie wprowadzają ulepszenia / rozbudowania istniejących funkcjonalności. I zawsze opierają się o produkty sello/subiekt, więc myślę że forum jest jak najbardziej trafne.

 

Pozdrawiam

 

Link to postu

Witam

 

Co do partnerstwa - tak, wiem, temat równoległy.

Z założenia nie 'piszę własnego sello', więc absolutnie nie chcę robić konkurencji w tym temacie. Moje programy jedynie wprowadzają ulepszenia / rozbudowania istniejących funkcjonalności. I zawsze opierają się o produkty sello/subiekt, więc myślę że forum jest jak najbardziej trafne.

 

Pozdrawiam

 

 

 

A mógłbyś zdradzić ile kosztuje u Ciebie taka licencja na wszystkie Twoje programy ?

Link to postu

 

 

A mógłbyś zdradzić ile kosztuje u Ciebie taka licencja na wszystkie Twoje programy ?

 

Witam,

Jak zawsze - 'to zależy'. W takim modelu najczęściej przejmuję także opiekę informatyczną nad firmą - zatem ma znaczenie ilość stanowisk i jej zakres.

Na pewno jest to sporo tańsze niż etatowy pracownik. Więcej proszę pytać na PW.

 

pozdrawiam

 

 

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...