Skocz do zawartości

Runtime error Visual C++ przy pobieraniu transakcji.

Polecane posty

Czy może mi ktoś podpowiedzieć jak się uporać z problemem "Runtime error Visual C++" które wywala Sello?

Dotychczas próbowałem zaktualizować Visual C++ 2005 na rekomendowane przez Bartka - niestety nie pomogło. Dodam że w systemie ma zainstalowane też inne wersje według poniższego obrazka:

programy.jpg.4329e7b2fd90926893e51fef50857939.jpg

 

Problem pojawia się jedynie przy pobieraniu nowych transakcji przy zaznaczonej opcji pobierz pełne dane.

Nie wiem czy będzie to istotne, ale ostatnio zmieniałam nazwy asortymentu w subiekcie (zmiana w bazie danych) i sello pobrało sobie nowe nazwy wszystko jest niby ok ale jak wystawiam dokument końcowy to na fakturze widnieje nazwa, która była wcześniej przed zmianami w subiekcie (skąd ją pobiera? nie mam pojęcia).

Dla przykładu

Nazwa towaru w subiekcie początkowo była tożsama z nazwą aukcji np. "Dysk do HP" w subiekcie powiązany był z aukcją o nazwie "Dysk do HP". Ten sam towar był wystawiony na innej aukcji o nazwie "Dysk do Dell", ale z wyższą ceną, jednak powiązanie miał do asortymentu w subiekcie pod nazwą "Dysk do Hp". Przy wystawianiu faktury pozycje zaczytywały się z subiekta, więc klient widzi że kupił dysk do HP a nie do Della. Więc zmieniłem nazwę asortymentu w subiekcie na "Dysk" z myślą, że na fakturze będzie pozycja Dysk, ale okazuje się, że kupując na aukcji "Dysk do Dell" na fakturze widnieje pozycja "Dysk do HP". Dziwne to jest ponieważ gdyby zaczytywało dane z aukcji to powinna być pozycja "Dysk do Dell", natomiast gdyby z subiekta to powinna być pozycja "Dysk" więc skąd bierze pozycję "Dysk do HP"

 

Czy jest ktoś w stanie mi pomóc z tym problemem?

 

Edit:

Czasem przy synchronizacji transakcji pojawia się błąd - "Ostatnia operacja nie powiodła się.

Zdalny serwer zwrócił błąd:

Niepoprawna wersja kategorii lub pól sprzedaży. Proszę sprawdzić lokalne wersje i uaktualnić oprogramowanie!

 

Uruchomiono automatyczne pobieranie kategorii i parametrów z serwisu."

 

Próbowałem wymuszenia synchronizacji, ale nic to nie dało.

Link to postu

Chyba podobny problem co u nas

 

https://forum.sello.pl/index.php?topic=9559.0

 

Wydaje mi się, że problem leży gdzie indziej, ponieważ nie wystawiam dokumentu ZK i synchronizację dokumentów mam wyłączoną. Ponadto u mnie sello współpracuje z subiektem nexo o czym zapomniałem wspomnieć. Nie zmienia to jednak faktu, że wcześniej działało wszystko bezproblemowo.

Link to postu

Jeden ze zdiagnozowanych problemów, który objawia się komunikatem C++ Runtime error polega na tym, że w Sello są włączone wiadomości automatyczne a nie ma żadnego aktywnego konta e-mail (zostało wyłączone).

 

Można to szybko zweryfikować wchodząc w parametry wiadomości automatycznych i sprawdzając czy pole konto pocztowe jest uzupełnione czy puste. Jeśli jest puste to będzie to powodować problem przy tworzeniu wiadomości, np. przy odebraniu transakcji lub opłaceniu.

Link to postu

U nas to nie to gdyż konta skonfigurowane i wysyłają maile. Jedynie mamy nieprawdziwy adres w serwerze poczty przychodzącej aby sello nie ściągał maili. Tak mamy od zawsze. I w opcjach synchronizacji tez wyłączone pobieranie maili automatycznie

 

U mnie konfiguracja jest taka sama jak wyżej. Maile wychodzące normalnie śmigają konto jest ustawione tylko adres poczty przychodzącej był pusty, aby nie pobierało maili.

Ustawiłem również adres poczty przychodzącej na poprawny, ale nadal to samo.

Link to postu

Oczywiście Bartek diagnoza była trafna ;D.

Problem powodują wiadomości automatyczne. I teraz jeżeli je wyłączę problem mija. Natomiast kiedy są one włączone (również konto mail jest włączone i ustawione jako domyślne) to wywala błąd.

Pytanie jak ustawić konto mailowe, żeby działało i nie wywalało błędu?

 

 

Link to postu

Z tego co widziałem to w parametrach konta pocztowego nie ma danych dla POP3 - stąd ten błąd zapewne.

 

Sprawdźcie, czy w procesach są uruchomione jakieś procesy związane z z producentem komputera, jakieś panele od Lenovo, Della itp. W jednym ze zrzutów pamięci widziałem, że procesy te ładują swoje DLLki do innych procesów - kiedyś dawniej już taką sytuację widziałem, gdy taka DLLka pasożytnicza powodowała pojawianie się w oknie programu krzaków.

Jeśli takie programy są uruchomione spróbujcie je wyłączyć za pomocą Menadżera zadań Windows i sprawdźcie, czy coś to dało.

 

Link to postu

Ok, jeszcze jedna propozycja.

 

Proszę sprawdzić czy we wiadomości automatycznej tworzonej na zdarzeniu Nowa transakcja (ale też i na innych) jest użyty któryś z tagów z aukcji, np. [Aukcja::Numer] i go usunąć.

 

Wykryliśmy jakieś problemy z pozyskiwaniem danych z obiektu aukcji, który również powoduje runtime error.

Link to postu

Troszkę mi zeszło, ale chciałem sprawdzić czy na pewno problem nie będzie się powtarzał :)

Rozwiązaniem okazało się usunięcie Tagów z sekcji aukcja w wiadomości automatycznej informującej o nowej transakcji.

Ja u siebie wyrzuciłem z wiadomości tagi i już jest ok. Natomiast jeżeli chodzi o program to problem narazi pozostaje nierozwiązany.

 

Jeszcze raz wielkie dzięki dla Bartka oraz dla Team Sello  :)

 

 

 

Link to postu

Bartku własnie testujemy...  u nas nie było w wiadomościach automatycznych tego tagu wiec to nie to jednak ważna informacja dla innych iż ten tag my mieliśmy umieszczony w opcjach tworzenia dokumentu czyli UWAGI DO DOKUMENTU. Tam w uwagach od zawsze drukuje nam się numer aukcji czyli własnie ten tag. Własnie to usunęliśmy i pierwsza transakcja poszła BEZ ZAWIESZENIA SELLO ... Jednak dla pewności obserwujemy dalej i dzisiaj oczywiście napiszemy więcej aby być pewnym

Link to postu

Ale problem dotyczy jak korzysta się z tagu [Aukcja::Numer] i to jego trzeba usunąć. Tranzakcja dotyczy była i jest od dawna i to nie ona sprawiała problem . My ją wybralismy i jest ok SELLO się nie zawiesza. a przypadku tagu  [Aukcja::Numer] error runtime. Także proszę przjerzeć wszystko w sello czy nie korzysta czasami z tego tagu . [Aukcja::Numer]

Link to postu

Po testach mogę stwierdzić iż problem u nas z zawieszaniem run time error w trakcie automatycznego tworzenia ZK rozwiązany.. Powodem na 100% był tag [Aukcja::Numer] który mieliśmy w Sello dodany w uwagach do dokumentu. Mimo tego iż ręcznie tag działał OK to w trybie automatycznego ZK program się wywalał. Wracamy wreszcie do pracy w trybie automatycznym. Dziękujemy załodze Sello Team i wszystkim pomagającym

Link to postu
czyli taka nie wielka zmiana a tyle namieszała w systemie.

Dlatego właśnie w którymś z wątków napisałem, że staramy się nie robić zmian w ciemno - jeśli nie możemy czegoś zobaczyć/przetestować, bo jak widać zmiana jednej linijki może się odbić potem w zupełnie dziwnym i teoretycznie niezwiązanym miejscu. W zasadzie samo dodanie tagu jest w porządku, jednak tutaj na problem złożyło się więcej czynników - takie programistyczne koszmary związane z wątkami, kontekstami i zasobami plików DLL itp ;).

 

Dodam też, że przy wysyłanej wiadomości automatycznej podczas przenoszenia z transakcji do paczek w szablonie wiadomości był użyty tag [Aukcja::Numer] i wszystko działało poprawnie.

Działało dlatego, że paczki tworzone są w głównym wątku programu (tzn. tworzy je użytkownik). W przypadku transakcji lub dokumentów tworzeniem ich zajmuje się wątek działający w tle i on nie bardzo sobie poradził z dostępem do danych aukcji.

 

Problem dosyć trudny do zlokalizowania, ale mamy na to inne rozwiązanie i spróbujemy je wdrożyć w najbliższej wersji.

Link to postu
  • 9 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...