Skocz do zawartości

kolejne zmiany

Polecane posty

Możecie Państwo edytować opis i parametry w ofertach, w których była sprzedaż. Zrobicie to za pomocą metody doChangeItemFields. Dzięki temu uspójniliśmy możliwości edycji oferty w API i przez formularz wystawiania. Dla przypomnienia, w ofercie ze sprzedażą możecie Państwo zmienić:

 

- cenę

- ilość sztuk

- zdjęcia

- parametry

- opis

- ceny i opcje dostawy.

 

 

A od rana nie działają żadne linki w opisach ofert....

Link to postu

Zapewne to:

- dotarł nieco inny towar i trzeba specyfikację zmienić

- zapomnieliśmy o istotnej informacji, Klienci pytają i trzeba dopisać

- informacji jest za dużo a niektóre są zmienne w czasie i trzeba skrócić opis

- opis wygląda brzydko lub jest nieczytelny

- wkradła się nieprawdziwa informacja (np. na skutek powielania z innej aukcji)

 

 

No i pamiętaj, że cały czas edycja aukcji w trybie graficznym po stronie Allegro kompletnie "kastruje" tag (stanowi on fragment opisu) powiązujący aukcję z towarem - przydałby się mechanizm, który w momencie stwierdzenia pustego owego DIV'a lub znalezieniu kilku usuwał by je i wstawiał ponownie właściwy.

 

Link to postu

 

A od rana nie działają żadne linki w opisach ofert....

 

Zacytuję sam siebie gdyż...

 

...nowy formularz wystawiania/modyfikacji ofert wycina "http://allegro.pl" z opisu.

Stary takich psikusów nie robi.

 

 

 

Czyli pewnie planują wyłączenie wszelkich linków w opisach.

 

To oznacza koniec paneli.

 

Dobrze wiedzieć, nie będę wykupował abonamentu na rok  :D

Link to postu

A ja używam linków w opisie na zasadzie

 

kliknij w zdjecie abu powiększyć i co teraz?

Dążą do tego żeby wszytskie zdjęcia były dodawane bezpośrednio do serwisu.

 

Odnośnie zmian jakie wprowadzamy w aukcjach to kosmetyka. Zdarza się dopisywac informację o kolorze/ jego braku.

 

Ja bym to widział następująco.

 

1. Poprawiamy towar.

2. W aukcjach trwajacych klikamy -np. "popraw opis z szablonu"

3. Poprawia nam cały opis wraz np. z miniaturkami.

 

 

Link to postu

Wg mnie Allegro dąży do kompletnej likwidacji informacji o sprzedawcy i od lutego 2018 w opisach aukcji będą mogły być tylko opisy przedmiotów bez żadnych dodatkowych informacji. Następnym krokiem będzie grupowanie ofert tych samych przedmiotów. To nieuniknione.

 

Dlatego jeśli zmiana opisu - to tylko zmiana opisu przedmiotu. Nie ma co tutaj precyzować. Pole opis aukcji to docelowo pole tekstowe i musi być możliwość jego całkowitej aktualizacji o:

1. opis przedmiotu z towaru

2. bądź ręczne poprawki w polu opisu bezpośrednio w aukcji trwającej.

Potem tylko zapisz, wyślij zmiany, i tyle.

 

Jakiekolwiek zmiany w kodzie HTML od razu wykluczyłbym bo i tak za kilka miesięcy go nie będzie. Dlatego, żeby nie przerabiać aukcji to w aukcjach dodałbym nową zakładkę - "opis tekstowy" i pole wyboru "wysyłając aukcję na Allegro" z opcjami:

-używaj już opisu tekstowego (będziesz mieć możliwość jego aktualizacji),

-używaj opisu graficznego (nie będzie możliwości jego aktualizacji).

Obecne zakładki edytora graficznego zostawiłbym niezmienione do np. ebay reaktywacja.

Dodanie nowej zakładki z samym tekstem i od razu uwzględnienie możliwości jej aktualizacji wg nowych funkcji WebApi powinno być prostsze niż grzebanie w obecnych zakładkach edytora.

 

Prawdopodobnie nie będzie się dało zmieniać opisów zmianami zbiorczymi bo takie poprawki będą indywidualne dla każdej aukcji, ale w zmianach zbiorczych przydałyby się funkcje:

-dodaj przed opisem tekst: ... ,

-dodaj za opisem tekst: ... ,

-wykasuj cały opis.

 

Oczywiście fajnie byłoby gdyby była teraz możliwość aktualizacji opisu graficznego, a w lutym 2018 zmienienie pstryczka we wszystkich aukcjach na opis tekstowy (a do tego czasu jego uzupełnianie) ale to stracony czas bo i tak opisu graficznego już nie będzie więc szkoda każdej minuty Waszej pracy na niego.

 

 

Oczywiście musimy zaczekać na oficjalne info Allegro czy będzie można coś jeszcze umieszczać w tym tekście, np. linki czy formatowanie tekstu. Czy to wszystko też będzie poblokowane. No i jeśli będzie można w opisie przedmiotu umieszczać dodatkowe informacje (za wyjątkiem samej tylko specyfikacji przedmiotu) to równie obsługa tagów.

 

Tak tylko piszę moje przemyślenia na podstawie nieogłoszonych jeszcze zmian ;)

 

 

PS

Dodanie nowej zakładki opisu tekstowego i niezależnej od obecnych zakładek w opisie aukcji umożliwiłoby łatwą wymianę edytora graficznego po lutym 2018r. Bo wszyscy przeszliby na nową zakładkę z opisem tekstowym więc obecne zakładki opisu nie byłyby używane.

 

PS2

Ja i tak już planuję zburzenie wszystkiego i chcę zacząć stawiać wszystko od nowa wg nowych standardów.

Link to postu

Wg mnie Allegro dąży do kompletnej likwidacji informacji o sprzedawcy i od lutego 2018 w opisach aukcji będą mogły być tylko opisy przedmiotów bez żadnych dodatkowych informacji. Następnym krokiem będzie grupowanie ofert tych samych przedmiotów. To nieuniknione.

 

Dlatego jeśli zmiana opisu - to tylko zmiana opisu przedmiotu. Nie ma co tutaj precyzować. Pole opis aukcji to docelowo pole tekstowe i musi być możliwość jego całkowitej aktualizacji o:

1. opis przedmiotu z towaru

2. bądź ręczne poprawki w polu opisu bezpośrednio w aukcji trwającej.

Potem tylko zapisz, wyślij zmiany, i tyle.

 

Jakiekolwiek zmiany w kodzie HTML od razu wykluczyłbym bo i tak za kilka miesięcy go nie będzie. Dlatego, żeby nie przerabiać aukcji to w aukcjach dodałbym nową zakładkę - "opis tekstowy" i pole wyboru "wysyłając aukcję na Allegro" z opcjami:

-używaj już opisu tekstowego (będziesz mieć możliwość jego aktualizacji),

-używaj opisu graficznego (nie będzie możliwości jego aktualizacji).

Obecne zakładki edytora graficznego zostawiłbym niezmienione do np. ebay reaktywacja.

Dodanie nowej zakładki z samym tekstem i od razu uwzględnienie możliwości jej aktualizacji wg nowych funkcji WebApi powinno być prostsze niż grzebanie w obecnych zakładkach edytora.

 

Prawdopodobnie nie będzie się dało zmieniać opisów zmianami zbiorczymi bo takie poprawki będą indywidualne dla każdej aukcji, ale w zmianach zbiorczych przydałyby się funkcje:

-dodaj przed opisem tekst: ... ,

-dodaj za opisem tekst: ... ,

-wykasuj cały opis.

 

Oczywiście fajnie byłoby gdyby była teraz możliwość aktualizacji opisu graficznego, a w lutym 2018 zmienienie pstryczka we wszystkich aukcjach na opis tekstowy (a do tego czasu jego uzupełnianie) ale to stracony czas bo i tak opisu graficznego już nie będzie więc szkoda każdej minuty Waszej pracy na niego.

 

 

Oczywiście musimy zaczekać na oficjalne info Allegro czy będzie można coś jeszcze umieszczać w tym tekście, np. linki czy formatowanie tekstu. Czy to wszystko też będzie poblokowane. No i jeśli będzie można w opisie przedmiotu umieszczać dodatkowe informacje (za wyjątkiem samej tylko specyfikacji przedmiotu) to równie obsługa tagów.

 

Tak tylko piszę moje przemyślenia na podstawie nieogłoszonych jeszcze zmian ;)

 

 

PS

Dodanie nowej zakładki opisu tekstowego i niezależnej od obecnych zakładek w opisie aukcji umożliwiłoby łatwą wymianę edytora graficznego po lutym 2018r. Bo wszyscy przeszliby na nową zakładkę z opisem tekstowym więc obecne zakładki opisu nie byłyby używane.

 

PS2

Ja i tak już planuję zburzenie wszystkiego i chcę zacząć stawiać wszystko od nowa wg nowych standardów.

 

 

 

#########################################

#                                                                                      #

#    Z opisem tekstowym też można coś zrobić ciekawego ;)      #

#    ----------------------------------------------------                              #

#########################################

 

 

 

Pamiętam też programiki zamieniające zdjęcia na tekst (!)

 

 

 

 

Link to postu

Bartek nie gadaj że robiłeś studia w latach 80  Szok Chichot

Tak, w wieku 5 lat ;). Studia robiłem już w tym wieku, ale te komputery o których mowa pochodziły z lat 80 ;].

 

Pamiętam, pamiętam, kolega miał ZX Spectrum...... ;D ;D ;D

Moje pierwsze komputery to już PC.

I czarno biały monitor.

Bez karty dźwiękowej.

Bez USB. A karta graficzna obsługiwała tylko jeden monitor.

Myszka podpinana do RS-232 :P

 

4MB Ramu. Tak, to był sprzęt :)

 

Jedyne co mi zostało z tamtej pierwszej konfiguracji to....

uwaga, nie zgadniecie.....

 

Podkładka pod mysz.

 

Tak, kupiona w 1994 r. jest nadal dobra !

Używam jej nieprzerwanie od tamtego czasu.

 

Znajdźcie mi teraz podkładkę z taką trwałością :)

 

Przeżyła lata młodości, gdy nagminnie grałem w RTSy, a myszka starczała na 6 miesięcy, bo potem przyciski nie działały.

 

Aż dziwne, że palce mi działają :)

Link to postu

jestem świeżym użytkownikiem sello, więc moje informacje nie będą miarodajne. Nie mniej jednak:

 

jeśli będą konkretne pola dla konkretnych parametrów produktu, jakiś opis tekstowy, może w API dadzą możliwość uzupełniania tych pól, to pierwsza moja myśl "jak to zautomatyzować?"

 

Jestem gotów w produktach w subiekcie uzupełnić dane, gdyby pozwoliło to jakoś przez sello przekazać je do Allegro. Tu byłaby moja prośba, sprawdźcie, czy coś takiego jest/byłoby możliwe?

 

Mam sferę i wszystkie plusy, więc wprowadzenie jakiś zmian dla towarów w moim przypadku nie byłoby problemem.

Link to postu
  • 3 tygodnie później...

No ciekawe jak to będzie wyglądało od strony API, bo zaraz się okaże, że trzeba będzie korzystać z MS  ;D

 

 

W MS jest okno o nazwie NOWY FORMULARZ, co ciekawe można też mimo wszystko wywołać nowe inne okno HTML

 

ms.png?raw=1

 

 

 

Polecam nowy formularz do wystawiania ofert.

Zawitał już także do Allegro.

 

 

Pracuję na nim kilka godzin. Poza kilkoma bugami (da się je obejść), jak na razie rozwiązuje następujące problemy:

- wycena oferty pojawia się od razy w oknie tworzenia oferty (na dole). W praktyce nie otwiera się więc przy zapisie drugie okno, tylko od razu w ofercie jest przycisk ZAPISZ - znacznie skraca to czas zapisu oferty do Allegro

- jak na razie widzę, że można edytować kilka ofert na raz

- okno tworzenia oferty można rozciągnąć (na razie tylko w dół)

 

Fajna sprawa, gdy się masowo poprawia istniejące oferty.

 

 

 

Chodzi całkiem przyjemnie. Polecam - spróbujcie.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...