Skocz do zawartości

Baza sello 40 gb

Polecane posty

Nasza baza danych sello ma już prawie 40 gb.

Co zrobić żeby ją odchudzić ?

 

Archiwizacja trwa kilka godzin :P

Czy da się ją przerobić tak aby zdjęcia były przechowywane w filestream ?

Czy ręczne usuwanie starych maili coś da i czy wogóle jest możliwe usunięcie wiadomości wysłanych automatycznie przez sello podpiętych pod transakcję?

Link to postu

Witaj w klubie, moja ma 55 GB

Nic się nie da zauważalnego zrobić z wielkością bazy.

My nie robimy archiwizacji, po prostu kopiujemy plik bazy na inny dysk.

 

A czy próbowaliście kiedyś przywracać bazę z takiej kopii ?

 

Nie wiem czy tak robicie, ale aby można było taką operację wykonać poprawnie, należy najpierw odłączyć bazę od servera SQL.

Skopiować, a potem ją ponownie podłączyć.

Link to postu

Ja przy 20gb założyłem nową bazę.

 

Wszystkie produkty w SGT więc przeniosły się bez większych komplikacji. Pozostało ręczne powiązanie aukcji trwających z produktami. Nie pobieram poczty do sello. Wiadomości automatyczne kasuję co jakiś czas.

Teraz baza nie powinna tak szybko przybierać bo aukcje trwające mają stały numer.

 

 

Szkoda jednak że nie ma możliwości odchudzenia bazy.

Link to postu

wg mnie nie warto

 

warto dyski SSD postawić w RAID,

albo kupić dysk SSD na złączu PCI Express

przykład https://www.purepc.pl/pamieci_masowe/plextor_m6e_pci_express_test_dysku_ssd_z_zupelnie_innej_bajki

 

E, no bez jaj.

Nie po to jest wersja pełna, aby nie było sensu na nią przechodzić  :D

 

Choć wersja Standard faktycznie ma mało optymalizacji.

A Enterprise jest masakrycznie droga.

 

Tak czy inaczej jeżeli ktoś jest na bazie <10GB to chyba faktycznie nie warto przechodzić. :D

Link to postu

Ja się zbliżam właśnie do 10GB i się zastawiam jakie kroki podjąć.

Technicznie jestem przygotowany bo mam w sumie do dyspozycji 22GHz, 24GB RAM i dyski SSD w raidzie na porządnym kontrolerze sprzętowym.

 

Sam serwer jest ok ale zaczyna mi doskwierać przykładowo ładowanie transakcji z zakładki wszystkie. Przykładowo jak ktoś dzwoni i potrzebuję coś na szybko wyszukać.

Link to postu
  • 1 miesiąc temu...

To ja się dołożę ostatnio testowałem  kilka wersji sql-a

 

expres , entera, deva,  ten sam komp te same bazy ... zero różnic....

 

kom nie mocny nie słaby procek:  max użycie 2 rdzenie i nigdy nie więcej niż 60%.......

ram wykorzystanie zawsze tyle samo...

dysk i tutaj jakoś nie umiałem tego dokładnie sprawdzić...

 

 

czy baza 5gb czy 40gb to samo.... tym samym lepiej zainwestować w szybką pamięć a co ważniejsze w szybsze dyski.. a jak procek to taki który ma mało a mocne rdzenie (nie znam się więcej na tym..)

 

ewentualnie jest opcja aby całość bazy trzymać w ramie i jedynie co jakiś czas robić zżuty na dysk jednak to raczej wydaje się bardzo ryzykowne przy niestabilności małych jednostek serwerowych z jak widać chyba większość takowe posiada..

 

Link to postu

No właśnie ja nie rozumiem. Tutaj na serwerze jak zrobię F13:

CTRL-ALT-DEL

 

to mi wyraźnie pokazuje proces SQL ma ok 1 GB w RAMIE i widzę jak ten proces rośnie przez kilkanaście minut po restarcie usługi i nigdy mi nie przekroczył 1GB, oczywiście baza SQL EXPRESS

 

czyli twierdzicie, że na pełnym SQL Enterprise też nie wskoczy baza jak serwer ma 64GB Ramu?

 

Coś nie mogę uwierzyć.

Link to postu

Ja się zbliżam właśnie do 10GB i się zastawiam jakie kroki podjąć.

Technicznie jestem przygotowany bo mam w sumie do dyspozycji 22GHz, 24GB RAM i dyski SSD w raidzie na porządnym kontrolerze sprzętowym.

 

Sam serwer jest ok ale zaczyna mi doskwierać przykładowo ładowanie transakcji z zakładki wszystkie. Przykładowo jak ktoś dzwoni i potrzebuję coś na szybko wyszukać.

 

Zrób sobie gdzieś kopię, na zewnętrzny nośnik, lub dodatkowy dysk i przeczyść trochę bazę. Logi, stare transakcje, zdjęcia w bazie( ??? ), wiadomości. Myślę, że z jakiś 1 GB będziesz w stanie odchudzić ;)

 

Aczkolwiek proponuję już dobrze się wczytywać w model licencjonowania SQL'a od MS.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...