Skocz do zawartości

Podmieniające się towary na paragonach .

Polecane posty

Postaram sie obrazowo wyjaśnić problem. 3 konta sello odrębne bazy danych spięte do subiekta. Do jednego podmiotu głównego . 3 osoby każda pracuje na swoim podmiocie w sello wypisuje paragony. Wszystko było ok do wczoraj a działa to od 2 lat . Gdy sello 1 wystawi paragon o przykładowym numerze  123/hur/01/2016  z towarem np karta pamięci , usługa wysyłki . Sello 2  nie wiem jakim cudem ingeruje w ten paragon 123/hur/01/2016 i podmienia jego zawartość na inny towar. Nie mogę zlokalizować przyczyny problemu . Od czego zacząć. Spinałem i rozpinałem subiekta od sello itd i nic .

Link to postu

Sello ma mechanizm, który ma wyeliminować tworzenie dubli dokumentów w sytuacji, gdy przy tworzeniu dokumentu coś pójdzie nie tak i Sello nie otrzyma informacji o stworzonym dokumencie. Jeśli taka sytuacja wystąpi to przy kolejnym tworzeniu dokumentu Sello najpierw przeszukuje bazę Subiekta czy dla transakcji został już wystawiony dokument.

 

W tym celu w Subiekcie na dokumencie są dodane 3 pola, z czego dwa biorą udział w wyszukiwaniu, czyli identyfikator transakcji oraz data wystawienia dokumentu. W Subiekcie można datę oraz pola dotyczy sobie wyświetlić na liście dokumentów.

 

Jeśli teraz w kilku bazach występują transakcje z tego samego dnia, które mają te same identyfikatory bazodanowe (tabel tr__Transaction pole tr_Id) to mogą przypadkowo znaleźć dokument do innej transakcji. Jeśli to faktycznie jest problemem to możne spróbować rozwiązać to tak, aby w tabeli ins_Ident odszukać wpis dla tabeli tr__Transaction i w niej przesunąć w kolejnych bazach  identyfikator o jakąś wartość, tak aby nie doszło znów do nałożenia się identyfikatorów. Czyli jeśli obecnie jest tam obecnie 23456 to można ustawić np. 123456.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...