Skocz do zawartości

Sello 1.23.0 BETA - dyskusja, błędy, sugestie

Polecane posty

i znowu - wysłał jedną ofertę i:

 

 

 

Nazwa dziennika:Application

Źródło:        Application Error

Data:          2017-04-07 20:40:26

Identyfikator zdarzenia:1000

Kategoria zadania:(100)

Poziom:        Błędy

Słowa kluczowe:Klasyczny

Użytkownik:    Nie dotyczy

Komputer:      XXXXXXXX

Opis:

Nazwa aplikacji powodującej błąd: Sello.exe, wersja: 1.22.9.2412, sygnatura czasowa: 0x58e5e491

Nazwa modułu powodującego błąd: MSVCR80.dll, wersja: 8.0.50727.6195, sygnatura czasowa: 0x4dcddbf3

Kod wyjątku: 0xc0000005

Przesunięcie błędu: 0x00027b07

Identyfikator procesu powodującego błąd: 0xfd4

Godzina uruchomienia aplikacji powodującej błąd: 0x01d2afce5937a129

Ścieżka aplikacji powodującej błąd: C:\Program Files (x86)\InsERT\Sello\Sello.exe

Ścieżka modułu powodującego błąd: C:\Windows\WinSxS\x86_microsoft.vc80.crt_1fc8b3b9a1e18e3b_8.0.50727.6195_none_d09154e044272b9a\MSVCR80.dll

Identyfikator raportu: aa164d56-1bc1-11e7-a0c9-9439e5e70db8

Kod XML zdarzenia:

<Event xmlns="http://schemas.microsoft.com/win/2004/08/events/event">

 <System>

   <Provider Name="Application Error" />

   <EventID Qualifiers="0">1000</EventID>

   <Level>2</Level>

   <Task>100</Task>

   <Keywords>0x80000000000000</Keywords>

   <TimeCreated SystemTime="2017-04-07T18:40:26.000000000Z" />

   <EventRecordID>20020</EventRecordID>

   <Channel>Application</Channel>

   <Computer>XXXXXXXX</Computer>

   <Security />

 </System>

 <EventData>

   <Data>Sello.exe</Data>

   <Data>1.22.9.2412</Data>

   <Data>58e5e491</Data>

   <Data>MSVCR80.dll</Data>

   <Data>8.0.50727.6195</Data>

   <Data>4dcddbf3</Data>

   <Data>c0000005</Data>

   <Data>00027b07</Data>

   <Data>fd4</Data>

   <Data>01d2afce5937a129</Data>

   <Data>C:\Program Files (x86)\InsERT\Sello\Sello.exe</Data>

   <Data>C:\Windows\WinSxS\x86_microsoft.vc80.crt_1fc8b3b9a1e18e3b_8.0.50727.6195_none_d09154e044272b9a\MSVCR80.dll</Data>

   <Data>aa164d56-1bc1-11e7-a0c9-9439e5e70db8</Data>

 </EventData>

</Event>

Link to postu

zaś na innym kompie:

 

 

Podpis problemu:

  Nazwa zdarzenia problemu: APPCRASH

  Nazwa aplikacji: Sello.exe

  Wersja aplikacji: 1.22.9.2412

  Sygnatura czasowa aplikacji: 58e5e491

  Nazwa modułu z błędem: MSVCR80.dll

  Wersja modułu z błędem: 8.0.50727.6229

  Sygnatura czasowa modułu z błędem: 4ec352ab

  Kod wyjątku: c0000005

  Przesunięcie wyjątku: 00027b07

  Wersja systemu operacyjnego: 6.1.7601.2.1.0.256.48

  Identyfikator ustawień regionalnych: 1045

  Dodatkowe informacje 1: f54a

  Dodatkowe informacje 2: f54ace74ad4c0424171b083c063dd8f5

  Dodatkowe informacje 3: 93a1

  Dodatkowe informacje 4: 93a1507e5e80a838603b5e8da59abbca

 

Przeczytaj w trybie online nasze zasady zachowania poufności informacji:

  http://go.microsoft.com/fwlink/?linkid=104288&clcid=0x0415

 

Jeśli zasady zachowania poufności informacji w trybie online nie są dostępne, przeczytaj nasze zasady zachowania poufności informacji w trybie offline:

  C:\Windows\system32\pl-PL\erofflps.txt

Link to postu

Co do 1.23 to kolejny krok w dobrym kierunku.

 

Kody EAN - super, potrzebne zarówno na przyszłość gdy Allegro będzie tego wymagać, jak i dla ewentualnych zewnętrznych dodatków do Sello.

 

Wyszukiwanie kategorii - podwójne super. Do tej pory trzeba było szukać kategorii na Allegro, zapisywać numer i przepisywać go do np. szablonu w Sello. Teraz wyszukiwanie z autocomplete rozwiązuje ten problem całkowicie.

 

Skórki - hmm....zmieniłem na Sello na wakacjach, fajnie wygląda, choć dla mnie praktycznego znaczenie nie ma, bo mam tylko 1 bazę. Ale zawsze fajnie jest móc coś dostosować.

 

Edytor HTML w najnowszej wersji IE. - Tu nie jestem pewien. Pamiętam, jak kiedyś za pomocą wpisu do rejestru można było zmienić wersję IE. I zrobiłem to. I szybko żałowałem. Teraz oczywiście nie mogę znaleźć tego wątku, ale pamiętam, że były duże problemy z szablonami. Stąd moje pytanie - czy coś kombinowaliście oprócz samej zmiany wersji, tak aby wszystko chodziło, czy też jest to tylko zmiana wersji ? :D

 

Kalkulator cen - fajnie, że to powstało. Ułatwi to dopasowywanie się do konkurencji. Czasem trzeba było kilka towarów przecenić o 10gr, co wiązało się z dużą niedogonością, gdy trzeba było to robić z poziomu Allegro, przechodząc przez te wszystkie ekrany. Z tego powodu czasem lepiej było jednak nie ruszać cen. Teraz mobilność wzrośnie.

 

Pola własne w tytule aukcji - super  ;D ;D

 

Wysokość wiersza podsumowania - super  ;D ;D

 

Poprawiono problem ze zbiorczym oznaczaniem wiadomości jako przeczytanych - tu nie widzę poprawy. Nadal po zaznaczeniu wiadomości, gdy ostatnia zaznaczona wiadomość jest NIEPRZECZYTANA, ale szybko zrobi się sama PRZECZYTANA, zaznaczenie ZNIKA..... :-X

Link to postu

Co do 1.23 to kolejny krok w dobrym kierunku.

 

Edytor HTML w najnowszej wersji IE. - Tu nie jestem pewien. Pamiętam, jak kiedyś za pomocą wpisu do rejestru można było zmienić wersję IE. I zrobiłem to. I szybko żałowałem. Teraz oczywiście nie mogę znaleźć tego wątku, ale pamiętam, że były duże problemy z szablonami. Stąd moje pytanie - czy coś kombinowaliście oprócz samej zmiany wersji, tak aby wszystko chodziło, czy też jest to tylko zmiana wersji ? :D

Mam subiektywne wrażenie, że się teraz opis ofety ładuje wreszcie szybciej, tak było kilka razy, ale jeszcze to potwierdzę.

 

 

 

 

Poprawiono problem ze zbiorczym oznaczaniem wiadomości jako przeczytanych - tu nie widzę poprawy. Nadal po zaznaczeniu wiadomości, gdy ostatnia zaznaczona wiadomość jest NIEPRZECZYTANA, ale szybko zrobi się sama PRZECZYTANA, zaznaczenie ZNIKA..... :-X

 

Poprawiono faktycznie, przypomnę, że jak jeden mail był przeczytany, a inne nie, to multiselect nie chciał ich zaznaczyć jako przeczytanych, teraz wreszcie to działa :D :D :D

Link to postu
Problemem jest, że interfejs przysłania wskaźnik myszy po wyświetleniu propozycji kategorii - problem jest głównie tylko po starcie Sello. Trzeba nim wyjechać spod okna Sello i dopiero się on pokazuje.

Tak o tym wiemy, ale wynika to z domyślnego zachowania kursora myszy, który znika w momencie pojawienia się kursora "do pisania" w niektórych kontrolkach - nie wiem czy będzie to łatwe do obejścia. Można natomiast poruszać się kursorami po oknie z podpowiedziami.

 

Co do crashy, to znów ten nieszczęsny MSVCR80.dll tutaj widzę - jest to dllka systemowa wchodząca w skład Microsoft Visual C++ 2005 Redistributable Package, która na niektórych systemach powoduje problemy.

 

Nie udało nam się jak dotąd ustalić dlaczego i co konkretnie powoduje problem. Zobacz, czy Sello generuje pliki dmp, jeśli tak to podeślij do nas.

 

W Internecie podają też jako pierwszy krok w przypadku problemów z MSVCR80 wykonanie skanowania plików systemowych, uruchamiając na prawach administratora wiersz poleceń (cmd) i wykonując polecenie:

sfc /scannow

 

Stąd moje pytanie - czy coś kombinowaliście oprócz samej zmiany wersji, tak aby wszystko chodziło, czy też jest to tylko zmiana wersji ?

Zmieniana jest tylko wersja dostosowując tryb do najnowszej zainstalowanej wersji IE. Czy zauważyłeś jakieś problemy z szablonami? Istnieje szansa/ryzyko, że niektóre użyte obecnie style mogą zadziałać inaczej, ale też z drugiej strony, wysyłając taki opis do Allegro i tak jest on wyświetlany w nowoczesnych przeglądarkach użytkowników.

 

Mam subiektywne wrażenie, że się teraz opis ofety ładuje wreszcie szybciej,

Wszak między IE7 a IE11 trochę czasu upłynęło więc i jakieś poprawki w kodzie się znalazły. Z zauważalnych gołym okiem to kod generowany przez edytor opisu aukcji jest nieco ładniejszy, małymi literami przede wszystkim.

Link to postu

 

Zmieniana jest tylko wersja dostosowując tryb do najnowszej zainstalowanej wersji IE. Czy zauważyłeś jakieś problemy z szablonami? Istnieje szansa/ryzyko, że niektóre użyte obecnie style mogą zadziałać inaczej, ale też z drugiej strony, wysyłając taki opis do Allegro i tak jest on wyświetlany w nowoczesnych przeglądarkach użytkowników.

 

 

 

Oj nie nie, tam były problemy z parsowaniem szablonów w Sello z tagami.

Szkoda, że nie mogę znaleźć tej wiadomości na forum.

A teraz nie mam nic do wystawienia z szablonu...

Link to postu

W Internecie podają też jako pierwszy krok w przypadku problemów z MSVCR80 wykonanie skanowania plików systemowych, uruchamiając na prawach administratora wiersz poleceń (cmd) i wykonując polecenie:

sfc /scannow

 

Ja znalazłem też, że trzeba zrobić porządek z aktualizacjami. To wszystko wykonałem:

 

Copyright (c) 2009 Microsoft Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone.

C:\Windows\system32>sfc /scannow

Rozpoczynanie skanowania systemu. Ten proces zajmie trochę czasu.

Rozpoczynanie fazy weryfikacji w skanowaniu systemu.
Weryfikowanie ukończone w 100%.

Funkcja Ochrona zasobów systemu Windows nie znalazła naruszeń integralności.

Link to postu

Witam,

 

Zaktualizowalam nowa wersje Sello na 1.23 BETA.

Przy wystawianiu aukcji pojawia mi sie problem:

 

Przekroczono maksymalny dopuszczalny rozmiar opisu aukcji (65 kB). (0x80004005)

 

Nigdy ten problem mi sie nie pojawial w poprzedniej wersji, probowalam nawet wystawic art. ktore wystawilam przed aktualizacja i nie dawaly problemu, jednakze ciagle ten sam blad.

Opis aukcji jest ciagle taki sam z mojej strony nic sie nie zmienilo.

 

Co go powoduje i jak mozna go usunac?

Jestem kompletnie zablokowana z moja praca!:(

Link to postu

EAN nie dotyczy eBaya niestety, bo tutaj są problemy innego rodzaju.

 

Natomiast wracając do tematu, to opis jest po prostu zbyt długi. Zazwyczaj problem wynika z tego, że do opisu towaru bądź aukcji została wklejona tabelka z danymi z jakiejś strony internetowej lub z Worda, co powoduje, że pojawienie się masy niepotrzebnego dodatkowego kodu HTML, który sztucznie wydłuża opis powyżej 65KB. Trzeba zajrzeć jak wygląda kod HTML w tych aukcjach.

Link to postu

Biorąc pod uwagę fakt, że nad synchronizatorem trwają prace a eBay jest póki co zamrożony to raczej bym obstawiał synchronizator. Jednak nie wiadomo jak się potoczy rozwój wydarzeń z Allegro itp. więc to jest stan na dzisiaj, który może się zawsze zmienić.

 

@agasinger w wersji 1.23 zmieniliśmy stary silnik wyświetlający HTML na nowy, dokładniej to opisy HTML są teraz wyświetlane w trybie zainstalowanej przeglądarki Internet Explorer na danym komputerze. Wpływa to m.in. na kod generowany przez tą przeglądarkę. Istnieje możliwość, że wcześniej ten kod był na granicy tych 65KB a teraz się nieco wydłużył (choć z moich obserwacji wynika raczej, że kod powinien się nawet skrócić). Może to być też również jakiś zbieg okoliczności z wypuszczeniem nowej wersji.

 

Pierwsza sprawa, to trzeba zobaczyć jak wygląda ten kod HTML w opisie aukcji. Podeślij do nas link do aukcji (można na sello@insert.com.pl), zobaczymy jak ten kod wygląda, wtedy będę mógł powiedzieć coś więcej.

Link to postu

Na problem z zamykaniem się Sello.

 

Prosiłbym aby sprawdzić czy nie jest to wina okna z pytaniem o parametry wysyłania lub odbierania danych z serwisu.

 

W parametrach wysyłania i odbierania można ustawić domyślne dane (np wysyłanie zmian oczekujących), które mają być wysyłane lub odbierane ręcznie oraz WYŁĄCZYĆ znaczniki Pytaj o parametry odbierania i Pytaj o parametry wysyłania.

 

Po takim zabiegu sprawdzić czy wysyłanie danych bez wyświetlenie okna z potwierdzeniem co wysłać, również powoduje zamknięcie programu.

Link to postu

Od czasu do czasu jedna z dwóch równocześnie uruchomionych instancji Sello nie wyświetla poprawnie napisów. Zrzuty ekranów w załącznikach. Od pojawienia się Bety stało się tak może kilka razy. Wydaje się, że zazwyczaj po wybudzeniu komputera z uśpienia.

SELLO-1.thumb.jpg.e02e4280a1b7d348b0ba8824a6db9f9e.jpg

SELLO-2.thumb.jpg.bd6f7f1f766cc11dd8c964332d9d72f1.jpg

Link to postu

Prosiłbym chętne osoby, które używają bety i napotykają problem z zamykaniem się programu przy aktualizacji cen na aukcjach aby zgłosiły się mailowo na sello@insert.com.pl.

 

Problem zamykania aplikacji udało się już już namierzyć, dzięki pomocy jednego z użytkowników, ale jeszcze występuje problem ze zrywaniem połączenia z serwerem API i chcielibyśmy go wyeliminować. W tym celu podeślemy na podmianę kilka eksperymentalnych plików, które pozwolą nam wypracować rozwiązanie problemu.

Link to postu
Użytkownik forum
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...