Skocz do zawartości

transakcja zrealizowana widoczna w oczekujących na płatność

Polecane posty

Witam,

 

od niedawna korzystamy z połączenia allegro-sello-subiekt GT. Do tej pory zdążyłem zrealizować już kilka paczek. Dzisiaj zauważyłem dziwną sytuację której nie rozumiem. Więc Proszę Was o pomoc :). Przejrzałem forum ale nie znalazłem podobnego wątku

 

W niedzielę klient kupił dwa takie same produkty, więc transakcji nie trzeba było grupować. Wybrał opcję płatności za pobraniem więc transakcja automatycznie trafiła do zakładki "do paczek". Transakcję zrealizowaliśmy paczkę wysłaliśmy, w sello zmieniliśmy status na "zrealizowane".

 

Dzisiaj po uruchomieniu sello zobaczyłem, że ta sama transakcja jest w sello widoczna ponownie, natomiast w zakładce "oczekujące na płatność".

 

Czy domyślacie się może co jest tego przyczyną, lub jak sprawdzić dlaczego transakcja jest widoczna ponownie?

 

Link to postu

Zakładka OCZEKUJĄCE NA PŁATNOŚĆ, oznacza transakcje, które oczekują na płatność. W przypadku transakcji z wysyłką za pobraniem, po wysłaniu paczki oczekujemy na płatność, więc transakcja taka pojawia się w tej zakładce. Zakładka ta nie oznacza transakcji nowych, tylko transakcje nieopłacone.

 

Po otrzymaniu wpłaty za paczkę należy zarejestrować pełną wpłatę dla takiej transakcji, co spowoduje m.in. zmianę statusu na zakończony.

Link to postu

Bardzo dziękuję za wyjaśnienie, teraz już wszystko jasne. A czy jest możliwość aby w zamówieniach pobraniowych następowało to z automatu bez konieczności ręcznego rejstrowania pełnej wpłaty? W końcu i tak większość przesyłek jest odbierana tym samym opłacana, a te nieliczne nieodebrane wracają więc i tak będą wymagały interwencji.

Link to postu

Fakt ta zakładka łączy dwie funkcjonalności:

- oczekujące na "przedpłatę"

- oczekujące na "pobranie"

 

 

 

Też na początku mnie zastanawiało.

Ja oznaczam zawsze "pobrania" w tej zakładce jak przychodzi na konto, stąd realnie ta zakładka powinna mieć wyporządkowane dane.

Zalecam oznaczanie sobie zawsze pobrań jak przyjdą CTRL+W, albo zewnętrznym programem, to Ci z tej zakładki znikną i będzie przejrzyściej :)

Link to postu

Ale jak ustawisz filtr na 'wysyłka > w trakcie wysyłki' to masz ładną listę paczek nie wysłanych i nie opłaconych. Pobrania widzisz jak ustawisz na 'wysyłka > wszystkie towary wysłane'. A w 'do paczek' masz to co idą do dalszej obróbki i wysyłki.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...