Skocz do zawartości

Problem z auktualizacją 1.23.2

Polecane posty

Aktualnie staramy się rozwiązać również i ten problem - jest on mocno zakorzeniony w architekturze aukcji, która gryzie się z nowym silnikiem HTML.

 

Tak czy inaczej, Allegro wprowadza dosyć istotne zmiany w obsłudze parametrów specyficznych i wychodzi na to, że zupełnie zignorowali offlajnowość i ich nowe pomysły celują bardziej w onlinowe wystawianie aukcji. Oznacza to (prawdopodobnie), że Sello nie będzie już przechowywało i synchronizowało parametrów specyficznych, tylko będą one pobierane na żądanie w momencie tworzenia aukcji. Wpływa to na bardzo wiele aspektów działania Sello w tym momencie, od pobierania parametrów, poprzez tworzenie aukcji, szablonów, pobierania danych na zmianach zbiorczych skończywszy. Ehh.

Link to postu

Od kilku dni czyszczę bazę żeby móc zainstalować nową wersję programu. Usunąłem dziesiątki tysięcy maili w sello, opisy starsze niż 20170101.  Usunąłem również zdublowane opisy, raporty itp. według https://forum.sello.pl/index.php?topic=6335.0

 

A moja baza ani drgnie! Dalej 9GB - jak to możliwe? W programie serwisowym wyświetla jakąś kopię, której nie widać w folderze SQL. Czy to może mieć jakiś wypływ? Jeśli nie to dlaczego baza nie zmniejszyła wagi po czyszczeniu maili i opisów w dziesiątkach tysięcy? Restart kompa z bazą robiłem już kilka razy...

 

sql.png.c21fc0ed6cd0d16d4bfeb023cf39d3a9.png

 

I jeszcze nieco inne dane "widzi" program serwisowy,a nieco inne w kompie?

Dodam tylko, że foldery ukryte mam włączone, w kompie MSSQL12.INSERTGT a w Sello MSSQL10_50INSERTGT Zgupiałem już...

 

sql1.png.1513473a6f76a310e1b1a493c687c4ff.png

 

Link to postu

Od kilku dni czyszczę bazę żeby móc zainstalować nową wersję programu. Usunąłem dziesiątki tysięcy maili w sello, opisy starsze niż 20170101.  Usunąłem również zdublowane opisy, raporty itp. według https://forum.sello.pl/index.php?topic=6335.0

 

A moja baza ani drgnie! Dalej 9GB - jak to możliwe? W programie serwisowym wyświetla jakąś kopię, której nie widać w folderze SQL. Czy to może mieć jakiś wypływ? Jeśli nie to dlaczego baza nie zmniejszyła wagi po czyszczeniu maili i opisów w dziesiątkach tysięcy? Restart kompa z bazą robiłem już kilka razy...

 

[attachment=1]

 

A skorzystałeś z poprawki umożliwiającej zainstalowanie nowej wersji?

https://forum.sello.pl/index.php?topic=10098

Link to postu

Zgodnie z informacją powyżej "nazwę, pod jaka będzie ona widoczna". Nazwa pliku i nazwa bazy mogą być różne.

 

Samo usuwanie danych z bazy nie powoduje, że plik bazy się zmniejszy. Plik bazy danych to jest dosyć skomplikowany twór zajmujący sporo miejsca i jeśli jakieś dane są usuwane to struktura pliku nie jest przebudowywana - zajmowało by to bardzo dużo czasu. Jednak dostępnego wolnego miejsca w tym pliku się zwiększa. Aby fizycznie zmniejszyć plik trzeba bazę skompaktować (shrink) - wtedy struktura pliku bazy jest przebudowywana i dane są układane kolejno.

Link to postu

Aktualnie staramy się rozwiązać również i ten problem - jest on mocno zakorzeniony w architekturze aukcji, która gryzie się z nowym silnikiem HTML.

 

Tak czy inaczej, Allegro wprowadza dosyć istotne zmiany w obsłudze parametrów specyficznych i wychodzi na to, że zupełnie zignorowali offlajnowość i ich nowe pomysły celują bardziej w onlinowe wystawianie aukcji. Oznacza to (prawdopodobnie), że Sello nie będzie już przechowywało i synchronizowało parametrów specyficznych, tylko będą one pobierane na żądanie w momencie tworzenia aukcji. Wpływa to na bardzo wiele aspektów działania Sello w tym momencie, od pobierania parametrów, poprzez tworzenie aukcji, szablonów, pobierania danych na zmianach zbiorczych skończywszy. Ehh.

 

Właśnie zauważyłem, że Allegro idzie "na pałę" i olewa już nawet swojego MS (skarżą się jego użytkownicy).

Ja dziś zauważyłem niepokojącą rzecz: w szablonie przygotowanej aukcji ustawiam parametry specyficzne, ale po zalogowaniu się do Allegro (zmieniam koszt wysyłki) okazuje się, że te parametry (Informacje o przedmiocie) są na pozycji "wybierz". W opisie na szczęście wszystko widać, ale ewidentnie coś nie bangla w API.

Link to postu

Dziękuję za informację zwrotną. Kolejne aktualizacje postaramy się planować tak, aby nie stwarzały problemów na dużych bazach. Automatyczny mechanizm aktualizacji, jak to zazwyczaj bywa w automatach, nie zawsze się sprawdza.

 

@Alltronix a czy wyświetlenie baz z poziomu SQL management studio nie wyświetla tej bazy? Komunikat jednoznacznie mówi o tym, że dana baza jest używana a używana jest wtedy, gdy jest już podłączona do serwera SQL.

Link to postu

@Alltronix a czy wyświetlenie baz z poziomu SQL management studio nie wyświetla tej bazy? Komunikat jednoznacznie mówi o tym, że dana baza jest używana a używana jest wtedy, gdy jest już podłączona do serwera SQL.

W MSSMS wyświetla bazę, lecz stos wywołań jest zawsze taki sam, niezależnie czy w MSSMS odłączę bazę czy nie, niezależnie czy inne stacje mają włączone sello czy też nie...

Stos wywołań:
   w Microsoft.SqlServer.Management.Smo.Server.AttachDatabase(String name, StringCollection files)
   w Serwisant.SqlServer.AttachDatabase(String databaseFilePath, String databaseName)
   w Serwisant.AttachDatabaseWindow.buttonAttach_Click(Object sender, EventArgs e)

Link to postu

Ale na ekranie widzę podłączanie bazy do serwera, a nie uruchamianie programu serwisowego. Nie da się podłączyć bazy do serwera jeśli jest ona już podłączona.

Podłączenie nie polega na tym, że baza będzie widoczna w programie serwisowym. Podłączanie polega na uruchomieniu bazy na serwerze SQL (serwer SQL umożliwia wtedy dostęp do tej bazy).

To, że program serwisowy nie widzi baz (jeśli to jest faktycznie problemem) nie oznacza, że nie są one podłączone do serwera, tylko to, że jest jakiś problem z wyświetlaniem baz w programie serwisowym.

 

P.S. Spróbuj połączyć się z serwerem wpisując jego nazwę a nie IP. Dodatkowo sprawdź czy włączona jest na serwerze usługa SQL Browser.

 

 

Mam sello 1.22. Czy mogę od razu zrobić na nim aktualizację ostatnią wersją, czyli 1.23.3 ?

Kiedy próbuję, wywala mi informację o nieprawidłowej strukturze bazy.

Jaka jest dokładna treść błędu? Można wkleić zrzut ekranu lub przesłać na sello@insert.com.pl.

Czy baza z wersji 1.22 jest działająca? Da się na nią normalnie wejść za pomocą programu w wersji 1.22?

Link to postu
  • 1 miesiąc temu...

Odkopię troszkę.

Sello 1.23.0, kiedyś nie udała się aktualizacja do 1.23.2 ze względu na rozmiar a gdy wyszła wersja 1.23.3 przy próbie konwersji taki "kwiatek"

Aktualizacja podmiotu: SELLO z wersji: 1.230 do wersji: 1.23.3.2436 dnia: 2017-08-31
Zastosowano do podmiotu skrypt: C:\Program Files (x86)\InsERT\Sello\Skrypty\skrypt1.230_1.232.enc
Nie powiodło się wykonanie polecenia:


EXEC sp_unbindefault N'au_Allegro.aal_BankAccount1'


Błąd 80040E14: Column 'au_Allegro.aal_BankAccount1' has no default.
Aktualizacja podmiotu nie powiodła się: 80040e14: Column 'au_Allegro.aal_BankAccount1' has no default.
Przywrócenie podmiotu nie udało się.

 

Założyłem, że może to mieć jakiś związek z innym problemem na którego rozwiązaniem było

EXEC sp_bindefault N'DZeroString', N'au_Allegro.aal_BankAccount1'
EXEC sp_bindefault N'DZeroString', N'au_Allegro.aal_BankAccount2'

ale efektme jest tylko inny błąd:

Zastosowano do podmiotu skrypt: C:\Program Files (x86)\InsERT\Sello\Skrypty\skrypt1.230_1.232.enc
Nie powiodło się wykonanie polecenia:


if exists (select * from dbo.sysobjects where id = object_id(N'DZeroString') and OBJECTPROPERTY(id, N'IsDefault') = 1)

DROP DEFAULT DZeroString


Błąd 80040E14: The default 'DZeroString' cannot be dropped because it is bound to one or more column.
Aktualizacja podmiotu nie powiodła się: 80040e14: The default 'DZeroString' cannot be dropped because it is bound to one or more column.
Przywrócenie podmiotu nie udało się.

 

Jakieś sugestie?

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...