Skocz do zawartości

Problem z zaokrąglaniem cen na zamówieniu od klienta/dokumencie końcowym

Polecane posty

Cześć,

 

Zauważyłem dzisiaj, że w niektórych transakcjach dzieje się tak, że:

1) w sello (transakcje-->do paczek) widoczna jest transakcja z ceną taką jaką klient rzeczywiście zapłacił (2,59 x 18 = 46,62 + koszty transportu = 61,02)

2) przy wystawianiu dokumentu wstępnego na zamówieniu pojawia się cena w netto 2,11 zł (2,11 x 18 = 46,72 + koszty transportu = 61,12)

3) na dokumencie końcowym pojawia się znowu cena brutto, ale już nie 2,59 a 2,60 zł (2,60 x 18 = 46,80 + koszty transportu = 61,20)

 

Tak więc na każdym dokumencie cena jest inaczej zaokrąglana co powoduje, że występują różnice w tym co rzeczywiście klient zapłacił a tym co jest na dokumencie końcowym. Różnice te są co prawda niewielkie, ale jednak są..

 

W załączeniu przesyłam screeny. Czy ktoś z Was spotkał się z czymś takim i wie jak to rozwiązać?

5aa37fb8452b9_sello_-_szczegy_transakcji.thumb.png.06e9832419da1e31d33d2255095e170f.png

5aa37fb851a9e_sgt_-_zamwienie_od_klienta.thumb.png.0f0fabb8a12c89c210313214055ef4c7.png

5aa37fb85d3e2_sgt_-_dokument_kocowy.thumb.png.bd6567675627d0e821de88b92c4d7734.png

Link to postu

U mnie tak samo. Zdaje się, że od ostatniej wersji, ale nie pamiętam, chyba od ostatniego Subiekta GT. Albo poprzedniej wersji Sello (1.21.1). Nie zajmowałem się tym z braku czasu i na razie nie wiem, w czym leży przyczyna. Dobrze, że to poruszyłeś.

 

PS już kilka robiłem dodatkowe paragony po 1 gr. żeby wszystko zafiskalizować...

Link to postu

Ja kiedyś miałem podobnie, ale wyeliminowałem to tak: w SGT jest przełącznik do wystawiania FV i PA w którym podaje się, że:

- podstawą wyliczania ceny jest cena netto / brutto

 

i jeśli inaczej masz w SGT i inaczej np w drukarce fiskalnej, to czasami się może rozjeżdżać.

 

Po ujednoliceniu problem mi ustąpił. Proponuję sprawdzić.

Link to postu

Z nieba mi spadłeś. Już myślałem że coś u mnie, bo zmieniałem bazę. Mam to samo. W trakcje wystawiania dokumentu końcowego mam różnicę cen o 1gr ale tu uwaga nie w każdej pozycji. To samo tyczy się pozycji usługi transportowej pobieranej automatycznie z sello. Sprawdzałem wszystkie znane mi opcje i rozwiązania nie znalazłem.

 

Pozdrawiam

Link to postu

Badamy problem, prawdopodobnie wynika on ze zmian w działaniu fragmentu Subiekta, który powoduje, że na dokumencie tworzonym przez Sello nadpisywany jest sposób wyliczania wartości od netto a nie od brutto - a to wynika z faktu, czy w kontrahencie w Subiekcie zaznaczony jest znacznik "odbiorca detaliczny".

Link to postu

Sprawdźcie też, czemu poziom cen jak mam ustawiony w Sello na "detaliczny", to w SGT Sello robi poziom cen hurtowy. Problemu nie ma gdy wystawiam ręcznie paragony w SGT wówczas poziom detaliczny jest detaliczny.

 

 

A poziom cen hurtowy ujawnia się w momencie robienia zwrotu do paragonu z Sello. Wchodzę w zmianę ceny wysyłki i widać, że poziom cen jest hurtowy.

Link to postu

Póki co informację zdjęliśmy, jeśli się coś zmieni na lepsze, to się pojawi.

 

Sprawdźcie też, czemu poziom cen jak mam ustawiony w Sello na "detaliczny", to w SGT Sello robi poziom cen hurtowy. Problemu nie ma gdy wystawiam ręcznie paragony w SGT wówczas poziom detaliczny jest detaliczny.

Sprawdź jaki masz domyślny poziom cen dla kontrahenta ustawiony i czy go ręcznie nie ustawiałeś na hurtowy.

 

Co do głównego problemu to będzie poprawka do Subiekta GT 1.48 w związku z tymi nieprawidłowymi zaokrągleniami (które wynikają z wyliczania cen wg netto a nie brutto, jak było wcześniej).

Link to postu

Sprawdź jaki masz domyślny poziom cen dla kontrahenta ustawiony i czy go ręcznie nie ustawiałeś na hurtowy.

 

 

Ustawione jest na detaliczny w Sello, zaś jak robię ZW do PA to jest wyraźnie poziom hurtowy. Do PA wystawionych bez Sello nie ma tego problemu. Jak bym znał rozwiązanie, nie zawracałbym głowy na forum ;P

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...