Skocz do zawartości

Integracja z Pocztą Polską

Polecane posty

Tylko transformaty do EN wchodzą w grę. W sello raczej takiej funkcjonalności nie bedzie w najbliższymc zasie.

Ponadto konkurencja nie dorasta do pięt Sello pod względem funkcjonalności.

Z tego co czytałem forum część użytkowników drukuje etykiety z sello ale trzeba mieć o tym troche pojęcia i przygotowac wzorce wydruków.

 

Można też kupić licencje do programu zewnętrznego. Informacje w dziale programy/dodatki.

Link to postu

Z tym nie dorasta do pięt to trochę przesadziłeś :) Ostatnio testowałem Baselinkera i muszę przyznać że działa szybko i bardzo intuicyjnie. Oczywiście żeby była jasność sprawy w żadne sposób nie umniejszam programowi SELLO i sam korzystam z niego już przeszło 6lat. Konkurencja jednak nie śpi, a aktualizację w sello typu zmiana czcionki i kolorów do mnie nie przemawia. Jak już aktualizować to na wzór Subiekta NEXO.

 

Wracając do tematu integracji to nie rozumiem dlaczego BASELINKER może być sprzężony z wieloma dostawcami tylko po przez wpisanie do niech loginu. Jednym kliknieciem drukuje sie już gotowa etykieta z nr nadania, a drugim kliknięciem przekazywane są paczki do enadawcy. Oczywiście wszystko można robić zbiorczo.

 

Także proszę mi to wytłumaczyć :)

Link to postu

Z tym nie dorasta do pięt to trochę przesadziłeś :) Ostatnio testowałem Baselinkera i muszę przyznać że działa szybko i bardzo intuicyjnie. Oczywiście żeby była jasność sprawy w żadne sposób nie umniejszam programowi SELLO i sam korzystam z niego już przeszło 6lat. Konkurencja jednak nie śpi, a aktualizację w sello typu zmiana czcionki i kolorów do mnie nie przemawia. Jak już aktualizować to na wzór Subiekta NEXO.

 

Wracając do tematu integracji to nie rozumiem dlaczego BASELINKER może być sprzężony z wieloma dostawcami tylko po przez wpisanie do niech loginu. Jednym kliknieciem drukuje sie już gotowa etykieta z nr nadania, a drugim kliknięciem przekazywane są paczki do enadawcy. Oczywiście wszystko można robić zbiorczo.

 

Także proszę mi to wytłumaczyć :)

 

Fakt, nie ma systemu idealnego. I nie będzie. ale B. też ma czegoś mniej - na przykład nie pracuje na nowym api. A Sello już tak. I robi postępy. B też zrobi, ale trzeba poczekać...

 

 

Link to postu

Aby cokolwiek w programie było, to trzeba to zrobić - rzecz oczywista :). Po prostu nigdy nie było na to czasu, bo zawsze pojawiają się pilniejsze rzeczy, a też dysponujemy ograniczonymi zasobami ludzkimi. A o ile w Sello jest rozwiązania zastępcze to poprawa czy stworzenie danej funkcji nie jest krytyczną zmianą - można ją zatem odłożyć na przyszłość. Możliwe, że sytuacja z Pocztą Polską się zmieni, ale póki co skupiamy się na zmianach w Allegro.

 

A dlaczego nowy wygląd Sello? No a dlaczego nowy wygląd Windows 10? :) Odpowiedź taka sama. Wygląd nexo wynika w dużej mierze z zastosowanej architektury. Sello jest oparte o architekturę Subiekta GT i zmiana wygląd na 'nexowy' była by bardzo czasochłonna.

Link to postu

Dziękuje za odpowiedź Bartku,

 

Jednak nie zapominaj że SELLO to nie program, który obsługuje tylko Allegro, a kombajn do realizacji zamówienia od Zamówienia do wysyłki. Także proszę nie mów mi że przez lata nie było na to czasu. Przekonany jestem również że duża część użytkowników współpracuje z Pocztą Polską i taka integracja powinna być priorytetem.

 

Jeżeli jednak brak możliwości dopisania takiego modułu to chociaż powinny być dodane druki jak i eksporty już sprawdzone i gotowe do działania, a nie wieczne przeszukiwanie forum. Nie zapominajmy że SELLO jednak jest programem ze stajni INSERT. Także oczekiwania są wyższe...

 

I ostatni pomysł jeżeli brakuję Ci rąk do pracy to abonament trzeba zwiększyć do np. 50zł i wówczas ten model zacznie się rozwijać. Na pewno wielu z nas stać aby płacić trochę więcej a mieć gotowy, w pełni funkcjonalny produkt.

 

W takim tempie to lat Wam nie starczy :)

 

Pozdrawiam

Link to postu
Na pewno wielu z nas stać aby płacić trochę więcej a mieć gotowy, w pełni funkcjonalny produkt.

Problem w tym, że żaden produkt nigdy nie będzie w pełni funkcjonalny dla każdego użytkownika :). Po zwiększeniu cen abonamentu każdy miałby swoją własną listę życzeń i zakładałby, że jego zgłoszenia są najważniejsze i będą realizowane w pierwszej kolejności. Szybko okazało by się, że każdej listy i tak nie damy rady zrealizować a już na pewno nie tak szybko jakby się tego każdy spodziewał.

Link to postu

Nie rozumiem dlaczego? W dziale oprogramowania nie zajmujemy się cenami produktu, tylko rozwojem programu. Ceny ustala dział sprzedaży. Te rozmowy już na forum wielokrotnie się przewijały i to nie jest jest takie proste, że zwiększymy ceny, zatrudnimy nową osobę (którą trzeba przeszkolić) i wszyscy będą zadowoleni. Wdrożenie programisty zupełnie świeżego to jest minimum rok - zanim zacznie być w miarę samodzielny i zacznie robić więcej dobrego niż złego. Przez ten czas będzie się zajmował małymi poprawkami, nie ma mowy aby usiadł i zrobił coś większego w programie i efektów jego pracy prawie nie będzie widać.

Do tego okaże się, że 50zł to jest cena zaporowa dla wielu użytkowników.

 

Tak więc, nie ode mnie to zależy, ja mogę jedynie zgłosić dyrekcji jakieś "swoje" potrzeby, które zostaną lub nie, uwzględnione. O programistów teraz jest bardzo trudno i jeśli się znajdą, to są kierowani do innych projektów, które są bardziej strategiczne. Mamy obecnie to co mamy i w ramach tego staram się robić tak aby było dobrze. Po prostu to jest mylne założenie, że prostym podniesieniem abonamentu da się szybko załatać "wszystkie dziury w jezdniach" :). Nie da się, to jest skomplikowane niestety i jest wiele czynników wpływających na decyzje lub ich brak.

Link to postu

Trudno się ustosunkować do tego co napisałeś. Zacząłem wątek o integracji a został on zamieniony na wewnętrzne rozgrywki w Twojej firme.

 

Musisz mnie/nas zrozumieć że szukam rozwiązań ułatwiające mi codzienne zmagania z transakcjami na Allegro, a z integracją z Pocztą Polską byłoby o wiele łatwiej.

 

Chcę żebyś wiedział że robisz wraz z zespołem kawał dobrej roboty. Chodź martwi mnie że tak duży projekt jakim jest Sello trzyma się na kilku osobach. Co będzie jak odejdziecie z pracy? :) Znam już takie historie. Pokaż maila kierownictwu jestem przekonany że Sello napędza im sprzedaż SUBIEKTA. Niech dołożą do Waszego budżetu kilka baniek :)

 

Pozdrawiam

Link to postu

Sytuacja taka może wystąpić w każdym zespole opiekującym się takim czy innym produktem i dyrekcja takie rzeczy wie. W końcu zarządzają tworzeniem oprogramowania nie od wczoraj :). W wielu zespołach zdarzają się odejścia i u nas również takowe były, ale przecież nie można każdego pracownika zdublować.

 

A integracja... (taki powrót na tory głównego wątku) tak jak napisałem, być może coś się uda zrobić, ale najpierw Allegro :).

Link to postu

Tak na szybko:

 

1. Otwieramy projekt "Integracja Sello z PP SA" na zrzutka dot pl lub polakpotrafi dot pl lub podobnym

2. Zbieramy kasę przez miesiąc.

3. Wysyłamy korespondencję do zarządu Insert z prośbą o wsparcie projektu

4. Wysyłamy korespondencję do zarządu Insert z prośbą o pomoc w przekazaniu uzbieranej kwoty

5. ... oraz wysyłamy kartki świąteczne i noworoczne  dla Państwa Szawlis od grupy stałych klientów aktywnie wspierających projekt

 

Taki joke :)

 

Chociaż jestem ciekawy wyrazu i koloru twarzy ;)

 

PS. Ponieważ kasy nie wezmą z powodu braku możliwości prawnych .... będzie trzeba to przepić na wspólnym spotkaniu forum Sello.

Link to postu

Podtrzymuję to co napisałem wcześniej odnośnie programu ProstaPaczka.

Cena to 40zł brutto  na miesiąc - w odniesieniu do B... zapłacił bym 199netto na miesiąc a to już jest DUŻO.

 

Nawet jeśli w sello kiedyś pojawi się integracja z PP i tak bedzie trzeba korzystać z innego programu np do Paczkmatów, GLS,DPD, PwR itp itd. więc lepiej aby Sello team skupił sie na poprawie obsługi allegro.

 

Wielu z nas korzysta z kilku firm kurierskich i nie sposób wszystkim sprostać. U mnie nawet jeśli w Sello będzie integracja z PP nie będę z tego korzystał z prostego powodu.

Z poziomu paczki nie wydrukujemy dokumentu końcowego jednym klikniecie wraz z etykietą.

 

Paczki przygotowujmey na podstawie Lista towarów do spakowania ze zdjeciami przygotowana przez Ks.Robak.

Wyobrażacie sobie teraz że ST zajmuje się integracją z PP zamiast wdrożeniem nowego opisu allegro?

 

Link to postu

Pisząc już o integracjach poszedł bym o krok dalej.

Nie znam się na sprawach technicznych i nie wiem czy szło by coś takiego zrobić.

 

Można by np. Zrobić sobie listę magazynową i w niej umieścić przysisk "przygotuj etykietę" który zarazem przygotuje etykietę i wydrukuje dokument PA\FS.

 

pracownik otwiera tylko liste magazynową i nie musi uczyć się obsługi dodatkowego oprogramowania :) a przy obecnym rynku pracy nieststy ciężko o kogoś "kumatego" w te klocki.

Link to postu

Można by np. Zrobić sobie listę magazynową i w niej umieścić przysisk "przygotuj etykietę" który zarazem przygotuje etykietę i wydrukuje dokument PA\FS.

 

Pff  ;D Ja już praktycznie bez myszki i klawiatury obsługuje etap drukowania dokumentów końcowych jak i etykiet.

 

Skanuje kod kreskowy z listy magazynowej który uruchamia drukowanie dokumentu końcowego i etykiety, a na końcu program prosi o położenie przesyłki na wadze w celu jej zważenia. -> waga się wpisuje i finito - przesyłka wędruje do kosza wysyłkowego.  ;)

 

 

Autohotkey Twoim przyjacielem ;)

Link to postu

Wyobraziłem sobie Twoje stanowisko właśnie: naokoło monitora pełno robotycznych ramion, przewodów, waga, czytniki kodów a operator tylko kładzie przesyłkę i naciska jeden przycisk. Wokół mrok, z tyłu lecą iskry. Niestety nie znalazłem zdjęcia na necie które by to zobrazowało hehe :). Taka wyobraźnia reżyserska, bo jak wiecie lub nie, prywatnie m.in. kręcę filmy ;).

Link to postu
Raczej od generowania wydruków poprzez Sello użytkownicy odchodzą, chociażby przez wzgląd na częste zmiany w tych etykietach
Śmiem się nie zgodzić co do powodu, gdyby Sello oferowało integrację z większością przewoźników to jestem pewien, że udział osób korzystających w owej funkcjonalności byłby znaczący. Im mniej dodatkowych klocków w tej automatyzującej układance tym lepiej.

 

bo jak wiecie lub nie, prywatnie m.in. kręcę filmy ;)
Coś jak chłopaki w komedii bodajże "Wpadka"?
Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...