Skocz do zawartości

Dalej księgujecie faktury jedną kwotą z kasy fiskalnej ? Będzie więzienie.

Polecane posty

HotKey ale o co chodzi ?  ;D

 

No chodzi o automatyzację sprawdzania, czy trzeba fiskalizować gościa, czy nie. To są nowe poprawki do SUbiekta, zainstaluj sobie to będziesz miał do nich dostęp.

 

No, ale te narzędzia nie są potrzebne do wystawiania faktur (to tylko taki bajer), bo zdajesz sobie sprawę, że można prowadzić działalność gospodarczą i nie być płatnikiem VAT ?

 

Narzędzie fajne jak wprowadzasz zakupy, wtedy ma to rację bytu i jest super.

 

PS. Poza tym moje pytanie odnosiło się do znacznika "Dokument fiskalny dla podatnika VAT", no ale spoko temat został przeklikany no i subiekt najnowszy  ;D.

 

 

Link to postu
  • 2 tygodnie później...

No, ale te narzędzia nie są potrzebne do wystawiania faktur (to tylko taki bajer), bo zdajesz sobie sprawę, że można prowadzić działalność gospodarczą i nie być płatnikiem VAT ?

 

Narzędzie fajne jak wprowadzasz zakupy, wtedy ma to rację bytu i jest super.

 

PS. Poza tym moje pytanie odnosiło się do znacznika "Dokument fiskalny dla podatnika VAT", no ale spoko temat został przeklikany no i subiekt najnowszy  ;D.

 

Ja już mam mętlik w głowie. Wydaje mi się to narzędzie bardzo przydatne w sytuacji, gdy trzeba zweryfikować, czy klient który zażyczył sobie FV nie powinien też zostać zafiskalizowany. Próbuję właśnie tym popracować za miesiąc luty i pokazuje mi kilka FV z błędnym numerem NIP i jednego niekatywnego no i teraz co ja mam zrobić, zafiskalizować, czy jak? Jest 22:00 i mam jeszcze dwie godziny na podjęcie decyzji bo za dwie godziny zaczyna się ... marzec, ale chyba zafiskalizuję te FV póki jeszcze jest luty, najwyżej będzie to odjęte Pomniejszeniem Raportu Fiskalnego - co można już zrobić w marcu.

Link to postu

Ja już mam mętlik w głowie. Wydaje mi się to narzędzie bardzo przydatne w sytuacji, gdy trzeba zweryfikować, czy klient który zażyczył sobie FV nie powinien też zostać zafiskalizowany.

 

Ja też i w sumie źle zrobiłem, że w 2018 przestałem ufiskalniać FV, bo zgodnie z przepisami mogę to robić dalej, z tą różnicą, że teraz musiałbym robić pomniejszenie raportu fiskalnego.

 

Teraz wychodzi na to, że trzeba sprawdzać kupującego w GUS czy prowadzi działalność. (status VAT nas nie interesuje)  

Link to postu

Teraz wychodzi na to, że trzeba sprawdzać kupującego w GUS czy prowadzi działalność. (status VAT nas nie interesuje)  

 

 

No właśnie trochę lipa. Dodatkowo Subiekt mi pokazuje gościa co zażyczył sobie FV do paragonuy za styczeń w ... lutym. I co teraz mam robić korektę JPK styczniowego? nosz kurna ...

Link to postu

Ja nadal jadę "po staremu" czyli do każdej FV drukuje się pasek na drukarce fiskalnej z numerem tejże faktury. To dla osób fizycznych. Dla firm jedyna zmiana, to podglądam faktury, robię przeniesienie z GUS. Robię to tylko po to, żeby księgowy nie stękał. Ale zasadniczo nikt nie ma obowiązku sprawdzania klienta czy podał poprawne dane, bo to obowiązek klienta oraz czy jest na VAT, bo VAT, który naliczamy to i tak nasz obowiązek w stosunku do każdej sprzedaży, niezależnie, czy faktura na firmę, na osobę czy sprzedaż na paragon.

Na pliku JPK_VAT który mamy (księgowi mają) obowiązek wysłać jest tylko lista NIPów firm a nie ich właściwości względem danych i obowiązków podatkowych (info z działu IT mojego US).

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...