Skocz do zawartości

Dalej księgujecie faktury jedną kwotą z kasy fiskalnej ? Będzie więzienie.

Polecane posty

 

I jeszcze jedno, czy w parametrach KPiR, ustawiłeś sobie typ księgi w 2018 na "17 kolmn (BR)"? Podobno od 2017 tylko ten układ jest poprawny, czy możesz potwierdzić / zaprzeczyć ?

 

 

Ja mam to ustawione, ale wydaje mi się, że stare formaty też są dozwolone, jeżeli ktoś nie korzysta z dodatkowych kolumn BR.

Link to postu
  • 2 tygodnie później...

Czy jest jakaś metoda masowego odznaczania niechcianych dokumentów magazynowych MM, WZ, PZ ? Są tego setki, odhaczasz to ręcznie?

 

A dlaczego to importujesz do rachmistrza ?

 

 

Pytanie z innej beczki.

Czy generowanie pliku JPK z rachmistrza w przypadku PAi eksportuje dane kontrahentów ?

 

Kolejne pytanie, co z fakturami z nipami spoza polski czy JPK coś takiego przyjmie ?

Link to postu

 

Pytanie z innej beczki.

Czy generowanie pliku JPK z rachmistrza w przypadku PAi eksportuje dane kontrahentów ?

 

 

Powinno. Tylko powinni mieć w kolumnie nip wpisane BRAK.

Ale nie testowałem, bo nie importuję PAi do Rachmistrza.

 

 

 

Kolejne pytanie, co z fakturami z nipami spoza polski czy JPK coś takiego przyjmie ?

 

JPK chyba przyjmuje wszystko co masz w rejestrze VAT.

 

Link to postu

Powinno. Tylko powinni mieć w kolumnie nip wpisane BRAK.

Ale nie testowałem, bo nie importuję PAi do Rachmistrza.

 

Pytam, ponieważ nie chcę takich danych dawać skarbówce. Bo i po co ? może kiedyś będą

to chcieli wykorzystać przeciwko nam  ;D

 

Czyli na chwilę obecną wychodzi na to, że zamiast setek paragonów importowanych z Subiekta do ewidencji sprzedaży vat, będę musiał ręcznie utworzyć jeden dokument raport miesięczny. Można tak ?

 

A od marca w Sello ustawiam domyślny dokument sprzedaży -> Paragon detaliczny i wtedy wrócę do importu.

 

JPK chyba przyjmuje wszystko co masz w rejestrze VAT.

 

Gdieś czytałem o walidacji tylko polskich nipów, więc pytam czy ktoś już to przerabiał.

Link to postu

Powinno. Tylko powinni mieć w kolumnie nip wpisane BRAK.

Ale nie testowałem, bo nie importuję PAi do Rachmistrza.

 

Pytam, ponieważ nie chcę takich danych dawać skarbówce. Bo i po co ? może kiedyś będą

to chcieli wykorzystać przeciwko nam  ;D

 

Czyli na chwilę obecną wychodzi na to, że zamiast setek paragonów importowanych z Subiekta do ewidencji sprzedaży vat, będę musiał ręcznie utworzyć jeden dokument raport miesięczny. Można tak ?

 

 

To tak nie robisz ?

Przecież suma paragonów PAi nie zgadza się z raportami z kasy, a księgować należy to co wychodzi z raportów z kasy.

 

 

 

 

A od marca w Sello ustawiam domyślny dokument sprzedaży -> Paragon detaliczny i wtedy wrócę do importu.

 

 

Mi w Rachmistrzu nie są potrzebne te paragony, wystarczą mi w Subiekcie, więc nie importuję ani tych ani tych :)

Link to postu

To tak nie robisz ?

Przecież suma paragonów PAi nie zgadza się z raportami z kasy, a księgować należy to co wychodzi z raportów z kasy.

 

:o Kurcze nie strasz, zawsze sprawdzałem sumę paragonów z raportem z drukarki fiskalnej i wszystko było ok.

 

Edit: Sprawdziłem i rzeczywiście jest wahanie kilu groszy, ale żona mówi, że ostatecznie nie ma to znaczenia, ponieważ do deklaracji vat kwotę się zaokrągla do pełnej złotówki.

 

 

W Subiekcie masz zakładkę "Raporty fiskalne" i możesz je wprowadzać np. codziennie i przesyłać do Rachmistrza.

 

Gdzie dokładanie ?, bo chciałem sprawdzić już kiedyś i jakoś nie znalazłem.

 

Edit: Chodzi o "Raporty kasowe" ?

 

W ostatniej wersji Subiekta 1.49, pojawiła się nowość: Raporty fiskalne

Mam 1.37 SP5  ;D

Link to postu
W ostatniej wersji Subiekta 1.49, pojawiła się nowość: Raporty fiskalne

Mam 1.37 SP5  ;D

 

RF.PNG.a2ad966348c23a9276bf9c187787ed35.PNG

1.50

 

PS

ostatnio jak komuś wystawiłem PAi a potem zaprosił FV, to funkcja ładnie do Rachmistrza wysłała korektę raprotu fiskalnego samodzielnie wyszukując i przeliczając fv z NIP i paragonem

 

 

Link to postu

 

 

:o Kurcze nie strasz, zawsze sprawdzałem sumę paragonów z raportem z drukarki fiskalnej i wszystko było ok.

 

Edit: Sprawdziłem i rzeczywiście jest wahanie kilu groszy, ale żona mówi, że ostatecznie nie ma to znaczenia, ponieważ do deklaracji vat kwotę się zaokrągla do pełnej złotówki.

 

 

 

Wow, gdzie się znajduje takie żony ?  ;D ;D ;D ;D

 

No właśnie, różnice są groszowe, choć kiedyś prawie 1 zł naliczyłem na jednym raporcie. Nie sądzę aby ktoś z kontroli się przyczepił do takich drobiazgów.

 

 

Link to postu

Ja różnice groszowe miałem na sterej kasie fiskalnej. Drukarkę mam już ustawioną aby zaokrąglała tak samo jak paragony i kwota brutto zawsze wychodzi mi taka sama, są minimalne przesunięcia groszowe między kwotą netto a vatem, ale żona Alwina ma rcję w deklaracji i tak się to zaokrągla ładnie i nie widać tego ;D

Link to postu

Czy jest jakaś metoda masowego odznaczania niechcianych dokumentów magazynowych MM, WZ, PZ ? Są tego setki, odhaczasz to ręcznie?

 

A dlaczego to importujesz do rachmistrza ?

 

 

Pytanie z innej beczki.

Czy generowanie pliku JPK z rachmistrza w przypadku PAi eksportuje dane kontrahentów ?

 

Kolejne pytanie, co z fakturami z nipami spoza polski czy JPK coś takiego przyjmie ?

 

 

Jak się zamienisz paragony imienne na zwykłe to będziesz w przyszłości miał problem z rozliczaniem takich paragonów oraz zwrótów do nich, no chyba, że nie planujesz rozliczać kont bankowych i łączyć dokumentów z ich wpłatami i wypłatami.

 

W sprawie importu dokumentów to ja dopiero z Rachmistrzem zaczynam, ale spodobał mi się ogarniam temat, oczywiście na początku mam pytania typu Newbie, ale już znalazłem fajne narzędzie do importowania tylko tych dokumentów co się chce, skoro pytasz to pokarzę

 

 

 

 

import.png?raw=1

 

 

Ja wysłąłem księgowej JPK z pojedynczymi paragonami były tam dane podatników i kazała zamienić na Raport Fiskalny w JPK.

Link to postu

W sprawie importu dokumentów to ja dopiero z Rachmistrzem zaczynam, ale spodobał mi się ogarniam temat, oczywiście na początku mam pytania typu Newbie, ale już znalazłem fajne narzędzie do importowania tylko tych dokumentów co się chce, skoro pytasz to pokarzę

Pytałem, ponieważ to załatwia się schematami importu (Rachmistrz -> Administracja -> Schematy importu)  ;) (wtedy wystarczy PPM i zaznacz wszystko)

 

Ja różnice groszowe miałem na sterej kasie fiskalnej. Drukarkę mam już ustawioną aby zaokrąglała tak samo jak paragony i kwota brutto zawsze wychodzi mi taka sama, są minimalne przesunięcia groszowe między kwotą netto a vatem, ale żona Alwina ma rcję w deklaracji i tak się to zaokrągla ładnie i nie widać tego ;D

 

U mnie w 99% kwota brutto się zgadza ale są i takie miesiące gdzie jednak ta różnica jest i w brutto, lecz w dalszym ciągu są to groszówki.

 

 

Tak czy inaczej do rachmistrza zawsze importowałem dokumenty (FS,PA,PAi,Korekty faktur i zwroty), a od 2017 również Faktury detaliczne (taki twór gdzie zapomniałem wystawić/ustawić w Sello faktury. (w całym 2017 miałem 4 takie faktury).

 

Podsumowując, tak czy inaczej muszę to jakoś korygować w rachmistrzu, więc co stoi na przeszkodzie aby takie groszowe sprawy również korygować ?

 

 

Edit:

 

Ostatecznie chyba zakupię e-abonamenty dla Subiekta (ze względu na Raporty fiskalne -wygląda to na fajną sprawę) i Rachmistrza GT, ale waham się bo nie wiem jak wygląda w Rachmistrzu wysyłka elektroniczna dokumentów.

 

Czy wysyłka elektroniczna deklaracji VAT 7 z podpisem niekwalifikowanym idzie bez problemów czy raczej robicie to przez e-deklaracje ?

Link to postu

Pytałem, ponieważ to załatwia się schematami importu (Rachmistrz -> Administracja -> Schematy importu)  ;) (wtedy wystarczy PPM i zaznacz wszystko)

 

 

I tu jest ten mankament Rachmistrza.

Jak tak robisz, to otrzymujesz masę błędów importu i nie wiesz, które dokumenty wymagają poprawy, a które po prostu nie mają schematu.

 

Lepiej robić tak jak robi HotKey.

Rachmistrz pamięta ostatnie zaznaczenie, więc można zaznaczyć raz i gotowe.

 

 

Ostatecznie chyba zakupię e-abonamenty dla Subiekta (ze względu na Raporty fiskalne -wygląda to na fajną sprawę) i Rachmistrza GT, ale waham się bo nie wiem jak wygląda w Rachmistrzu wysyłka elektroniczna dokumentów.

 

Czy wysyłka elektroniczna deklaracji VAT 7 z podpisem niekwalifikowanym idzie bez problemów czy raczej robicie to przez e-deklaracje ?

 

 

Rachmistrz bez problemu wysyła deklaracje z danymi autoryzującymi.

 

Problem jest z JPK, ale ponoć Minister ma też umożliwić wysyłkę za pomocą danych autoryzujących.

Link to postu

Rachmistrz bez problemu wysyła deklaracje z danymi autoryzującymi.

 

Problem jest z JPK, ale ponoć Minister ma też umożliwić wysyłkę za pomocą danych autoryzujących.

 

Dzięki, na razie kupiłem abonament dla subiekta, bo jak wspominał e_kupowanie od wersji 1.49 można wprowadzać raporty fiskalne, a co najlepsze automatyczne pomniejszenia tegoż raportu.

 

No i jestem załamany bo to dziadostwo nie działa, albo czegoś nie potrafię zrobić.

 

Zamierzam wrzuć raporty miesięczne za cały 2017:

 

1. naciskam dodaj raport fiskalny (ustawiam daty od 02-01-2017 do 31-01-2017, wpisuję wartości i dokument się zakłada.

2. naciskam dodaj pomniejszenie raportu fiskalnego (ustawiam daty od 02-01-2017 do 31-01-2017) naciskam Wylicz - a tam pusto !

 

pomniejszenie.png.b5745877a2e3fc984c9dcf30d5a50bcc.png

 

Kurna co robię, źle ? (w tym okresie są faktury VAT które zostały ufiskalnione)

Link to postu

Z pomocy:

 

Do wyliczenia brane są faktury z zaznaczonym znacznikiem Dokument fiskalny dla podatnika VAT i zafiskalizowane lub wystawione do zafiskalizowanego paragonu. Następnie po naciśnięciu przycisku VAT nastąpi wyliczenie łącznej wartości netto, brutto i VAT z podziałem na poszczególne stawki VAT.

 

Nosz kurna, ale bzdura to co ja mam teraz każdą fakturę otwierać i ustawiać ten znacznik.

 

 

Link to postu
Udostępniliśmy wersję 1.51 systemu InsERT GT. Zawiera ona wiele interesujących nowości, więc warto pobrać ją i zainstalować automatycznie.

 

Nowe metody podpisywania JPK_VAT

Od 1 stycznia 2018 r. mikroprzedsiębiorcy są zobowiązani do wysyłania rejestru sprzedaży i zakupów VAT w postaci Jednolitego Pliku Kontrolnego. Resort finansów udostępnił możliwość podpisania tych plików za pomocą danych autoryzujących. Opcja dostępna jest dla osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą. Dla posiadaczy profilu zaufanego ePUAP już od wersji 1.49 SP1 istnieje możliwość podpisywania plików JPK z jego użyciem. Wybór sposobu podpisywania (profil zaufany lub dane autoryzujące) jest dowolny.

Link to postu

Trzeba się pobawić, może Ks. Robak w temacie będzie:

 

 

Sprawdzanie statusu VAT podatnika

Udostępniliśmy wersję 1.51 systemu InsERT GT. Zawiera ona wiele interesujących nowości, więc warto pobrać ją i zainstalować automatycznie.

(...)

Ulepszono mechanizm sprawdzania statusu VAT podatnika. Jest on teraz dostępny bezpośrednio na dokumencie ewidencji VAT, a także z poziomu list w ewidencjach VAT sprzedaży, zakupu i w kartotece kontrahentów. Można go wywołać zbiorczo - dla wielu kontrahentów.

W kartotece kontrahentów oraz w ewidencjach VAT sprzedaży i zakupu udostępniono polecenie Historia sprawdzenia statusu VAT pozwalające wyświetlić, dla wskazanego kontrahenta, raport z historią sprawdzeń statusu. Dodano także nowe kolumny: Status VAT oraz Data sprawdzenia prezentujące informacje o statusie VAT podatnika widniejącego na dokumencie - są one dostępne w ewidencjach VAT i w kartotece kontrahentów.

Link to postu

Z pomocy:

 

Do wyliczenia brane są faktury z zaznaczonym znacznikiem Dokument fiskalny dla podatnika VAT i zafiskalizowane lub wystawione do zafiskalizowanego paragonu. Następnie po naciśnięciu przycisku VAT nastąpi wyliczenie łącznej wartości netto, brutto i VAT z podziałem na poszczególne stawki VAT.

 

Nosz kurna, ale bzdura to co ja mam teraz każdą fakturę otwierać i ustawiać ten znacznik.

 

 

 

Chyba to weszło do subiekta dopiero od 2018... Może nie działa na 2017? Nie wiem.. A ustawiasz kategorię sprzedaż na pierwszym oknie?

 

U mnie zadziałało na 1. fakturze (więcej takich nie miałem). Najpierw był paragon fiskalny, potem klient napisał, że chce fakturę i dalej wystawiłem fakturę detaliczną (wg subiekta) czyli FV na firmę. Na koniec dnia subiekt wyliczył mi korektę.

 

zrzut z RF

rf1.PNG.628c01396ab57dcaec188ce51e0dacf6.PNG

 

lista faktur

rf2.PNG.39aa761725f73f1f449db6e5dfa94bdc.PNG

Link to postu

Chyba to weszło do subiekta dopiero od 2018... Może nie działa na 2017? Nie wiem.. A ustawiasz kategorię sprzedaż na pierwszym oknie?

 

Całkiem możliwe, kategoria tutaj nie ma znaczenia (kategorie ustawiasz dla tworzonego RF i PRF)

 

No nic na razie, "przeklikuję" i ustawiam ten znacznik, mam tylko nadzieję, że nowo tworzone faktury będą miały ten znacznik automatycznie ustawiany w trakcie fiskalizacji.

Link to postu

Działa na 2017, bo już w 2017 r trzeba było to robić, i gdy tylko wprowadzili w Subiekcie to to robię. Od października 2017.

 

Trzeba pierwsze faktury przeklikać. Potem pilnować co miesiąc, bo Sello ustawia znacznik na zasadzie dla mnie nie pojętej.

 

A tak się spytam - Alwin robisz korektę 2017 r. za cały rok ?

 

Nie dodawałeś faktur dla vatowców do rejestru VAT ręcznie gdy nie miałeś nowego Subiekta ?

Link to postu

A tak się spytam - Alwin robisz korektę 2017 r. za cały rok ?

 

Nie dodawałeś faktur dla vatowców do rejestru VAT ręcznie gdy nie miałeś nowego Subiekta ?

 

Cały 2017, księgowałem jedną kwotą z kasy fiskalnej , więc robię porządek w księgowości aby było tak jak być powinno  ;D

 

 

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...