Skocz do zawartości

ZMIANY ALLEGRO W OPCJACH PROMOWANIA

Polecane posty

Witam

Jak większość już pewnie wie  allegro od 1 sierpnia wprowadziła zmiany w cenniku promowanych aukcji i w czasie ich promowania. Teraz na sklepie aukcje promowane będą naliczane co 10 dni po 19zł w najtańszej opcji.

Natomiast normalne aukcje nie będa 14 dniowe tylko podobno 20 dniowe i coś mi się wydaje że aukcje promowane bardziej się opłaca wystawiać jako normalne nie na sklepie. Bo i tak na sklepie aukcja co 30 dni się odnawia i wszystko się zeruje. To ponadto za promowanie skasują 3x19zł to daje 57zł w najtańszej opcji.

Co o tym sądzicie i czy w sello będzie opcja 20 dni bo teraz jest 14

Link to postu

Opcja 20 dni pobierze się z Allegro, ale z pewnych względów nie pojawi się w polu wyboru czasu trwania. Allegro jednak napisało, że wybierając opcję 14 dni aukcje będą wystawiane na 20 dni. Poprawka, która umożliwia normalny wybór 20 dni będzie w kolejnej wersji. Można spróbować również ustawić czas 20 dni za pomocą zmian zbiorczych.

Link to postu

Bartku podłączam się do tematu, żeby dubli nie tworzyć.

 

Używam danych z bazy Sello do innego dodatku i teraz mam zagwozdkę.

 

Okres promowania to zawsze 10 dni. Ten okres jest niezależny od okresu trwania aukcji. Możesz wystawić niepromowaną aukcję na 30 dni i po trzech dniach ja wypromować na dziesięć dni. Promowanie automatycznie się wznowi (i naliczy 19 zł) po 10, 20, 30 dniach itd. Aukcja się wznowi po 30 dniach i będzie jeszcze promowana przez trzy... i tak dalej.

 

Co więcej promowanie możesz od teraz wyłączyć, co będzie skutkowało tym, że promowanie się nie wznowi po kolejnym cyklu 10 dniowym.

 

Czy gdzieś w bazie Sello będą kolejne daty promowania, albo data rozpoczęcia ostatniego cyklu promowania? Czy w API Allegro coś takiego się pojawiło?

 

Maciej

Link to postu

Ok, dostałem info z Allegro.

 

Na pytanie czy planują dać takie info w API i jak w ogóle teraz kontrolować ten koszt dodatkowy i ująć w liczeniu rentowności:

 

Podobno jest zaplanowane takie narzędzie do wdrożenia, natomiast nie jestem w stanie podać na ten moment konkretów. Jeżeli funkcjonalność zostanie wdrożona na Allegro, to zapewne zostanie ona również wdrożona poprzez API. Na ten moment należy kontrolować opłaty za wyróżnienia w bilingu na swoim koncie.

 

Słowami wieszcza: Dżizus k... ja p...

 

edit: Jak by ktoś nie zauważył, nie ma nigdzie pokazanej daty następnego naliczenia 19 zł i jest ona kompletnie niezależna od daty wystawienia czy wznowienia aukcji.

 

 

Link to postu

Ogólnie to jest dosyć irytujące że nigdy nie wiadomo kiedy aukcja się ponownie wznowi. Niby jest to 30 dni od daty wystawienia. Ale jak aukcja trwa już kilka miesięcy to nie sposób tego wyliczać kiedy ta aukcja ma teraz datę wznowienia. Bo wiadomo miesiąc ma i 30 i 31 a może mieć i 28 dni. A wiec data wznawiania jest zmienna. A dobrze by było jak by to jakoś było gdzieś określane kiedy dana aukcja się odswierzyła.

Link to postu

To zabawa trochę jest, bo po pierwsze jak jest do zmiany więcej aukcji to robi się niewygodne a po drugie zmiany po stronie Allegro często uaktualniają się po jakimś czasie - a żeby żadnej aukcji nie przegapić trzeba by dane odbierać po każdej aukcji i jeszcze kontrolować czy się zmiany "zastosowały".

Link to postu
  • 1 miesiąc temu...

A ja rozwiązałem rozdawnictwo monet inaczej(oczywiście tych z SS)  Teraz tam gdzie chce dać monetę ustawiam 24h a gdzie nie jest 3dni.

Nie ogarniam już tych zmian, ale za dodatkowe monety nie mam zamiaru płacić.

 

Ponadto zapoznał się ktoś z limitami monet jakie może nabyć pojedyńczy klient? :) Max 1000 na rok jeśli ma konto dłużej niż 365dni.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...