Skocz do zawartości

SubiektGT & Sello - automatyczna zmiana stanu magazynowego na aukcji

Polecane posty

Witam. Mam pytanie odnośnie integracji. Mianowicie chodzi mi o to czy Sello posiada taką opcję, że jeżeli zmieni się stan magazynowy w Subiekcie produktu X (został sprzedany w sklepie stacjonarnym) to Sello automatycznie zmniejsza stan na wystawionej już aukcji na allegro tego samego produktu?

Link to postu

A czy w drugą stronę to również działa? tzn. klient zakupił coś na allegro i logiczne jest to, że nie ściągnie automatycznie tego ze stanu Subiekta bo potrzeba wypisać paragon/fakturę, ale czy robi jakąś rezerwację produktu w Subiekcie lub coś w tym stylu?

 

Zdejmuje oczywiście ale na etapie wystawiania paragonu faktury. Wówczas też zdejmuje jakkolwiek znów ja mam wyłączone i robię to ręcznie ze względu na specyfikę dostaw praktycznie zawsze mam tyle samo towaru w każdym typie, stąd nie ma co pozwalać automatycznie, szczególnie, że jeśli zaśpi się z aktualizacją magazynu Sello zakończy aukcje automatycznie. Ale jak tylko Allegor umożliwi odnawianie numeru oferty (było to zapowiadane na ten rok) to skuszę się faktycznie wówczas na automatyczne aktualizowanie ofert. Na dziś za dużo miałbym zamkniętych i promować je od nowa i czekać to się nie opyla.

Link to postu

Tak, rezerwuje. Trzeba w Sello ustawić, żeby zamówienia w Subiekcie ustawiały się z rezerwacją.

 

Automat Sello może to wszystko robić sam. W zależności od ustawionych czasów synchronizacji taka rezerwacja/zdjęcie z aukcji może trwać różnie (kilka, kilkanaście minut...), zależy w którym momencie się rozpoczną procesy (i jak je ustawiłeś w sello).

 

Z wypowiedzi na forum wynika, że włączenie automatu w Sello u niektórych spowodowało przypadkowe zamykanie aukcji. Wystarczy, że w Subiekcie pomyłkowo zarezerwujemy towar do zera to sello zamknie aukcję... Nie zawsze daje to oczekiwany efekt, lepsze chyba jest ręczne synchronizowanie sello/allegro (sello zaznacza kolorem jakie zmiany są do wysłania i można je zrealizować lub z nich zrezygnować).

Link to postu

Zmiany od wewnątrz są najważniejsze, inaczej na zewnątrz by nic nie działało :)

 

A w nowej wersji będzie mała pomoc dla zwolenników ręcznej aktualizacji aukcji :).

Sello będzie się świecić i grać muzyczkę? Już jestem ciekawy...

Link to postu

Poczytaj sobie pomoc pod F1.

 

Pomocą będzie też zapoznanie się z opisem nowych wersji, tam zawsze szczegółowo opisano wprowadzane zmiany wraz z instrukcją stosowania:

https://forum.sello.pl/index.php?board=10.0

 

No i zacne poradniki:

https://forum.sello.pl/index.php?topic=7107.0

https://forum.sello.pl/index.php?topic=8138.0

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...