Skocz do zawartości

Jak zaszyfrować zdjęcia producenta, aby allegro nie ściagało ?

Polecane posty

Allegro bez dyspozycji sądu (gdzie będą mieć potwierdzenie kradzieży) nic Ci nie usunie - to zrozumiałe, nie mają narzędzi ani mocy prawnej do rozstrzygania o prawach autorskich.

Nie lepiej najpierw zapytać o możliwość wykorzystywania niż kombinować jak łamać prawo?

Link to postu

Nie Zara nie pozwala sprzedawac swoich produktow uzywajac ich zdjęć, wiec allego sciaga aukcje bo nie mam pozwolenia od Zary, ale nikt nie ma, allegro przymyka oko i wywala tylko czesc aukcji i taka walka z wiatrakami

 

Lipa poczytaj o fotografii produktowej. Podejrzewam, że ZARA może nie chcieć być sprzedawana tanio na Allegro i czepia się byle kruczków regulaminowych by zamykać Wam aukcje. Tak podejrzewam, bo słyszałem, że niektóre top marki nie chcą być tanio sprzedawane i wymyślają co rusz metody, aby uprzykrzać życie resellerom walczącym ceną.

 

Możesz zlecić komuś zrobienie fotek. Tu masz bardzo mocny wątek:

 

https://forum.sello.pl/index.php?topic=9792.0

Link to postu

Problem polega na tym, że zapewne Zara ma siłę przebicia na tyle dużą, że ich zgłoszenia skutkują usunięciem aukcji. A jeśli ktoś zdecyduje się robić sam zdjęcia to inni będą "brać jak swoje" i daremne wówczas będą modły do serwisu o interwencję.

 

O ile pamiętam to zabronili robić zdjęć na manekinach więc koszt zrobienia własnych może być już nie mały, do handlu typu outlet to zapewne spory problem.

Link to postu

dokładnie, ale wiem ze sie da to ominąć wiec tylko kwestia n\znalezienia rozwiazania :)

 

Wątpię. Tutaj znalezienie zdjęć to nie jest jakiś duży problem no chyba, że je ukryjesz nawet przed Klientami, to wtedy Allegro ich też nie zobaczy...

 

Szyfrowanie jpg? Zapomnij nie tędy droga, zresztą już kiedyś chyba o to pytałaś.

Link to postu

Witam

 

Jak zaszyfrować zdjęcia, ukryć, abym mogła używać zdjęć producenta marki ZARA na allegro bez ich pozwolenia i aby allegro mi aukcji tych nie usuwało, podobno jest na to jakiś sposób. Z góry dziękuje :)

 

Hmmm

 

Nie da się tego jakoś podciągnąć pod zasadę wyczerpania prawa?

 

W krajach EOG istnieje taka instytucja która pozwala używać logo producenta bez pozwolenia przy sprzedaży produktów wprowadzonych przez niego na rynek EOG...

 

Allegro usuwa oferty w ramach umów co nie jest im na rękę, tym bardziej w ostatnim czasie gdzie dążą do wzrostu rentowności po trupach (czytaj sprzedawcach). Daj im argument a oni go wykorzystają żeby nie usuwać ofert!

 

Link to postu

Allegro usuwa oferty na wniosek "uprawnionego podmiotu". Email wygląda mniejwięcej tak:

 

Dzień dobry.

 

Usuniemy z Allegro Twoje oferty:

 

XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX (XXXXXXXXX)

 

Zgłoszenie otrzymaliśmy od przedstawiciela firmy, która współpracuje z nami w ramach programu Współpraca w Ochronie Praw. Oferowany przedmiot został zweryfikowany jako podróbka.

 

Dalsze naruszanie zasad może doprowadzić do blokady konta.

 

Opłaty za usunięte przedmioty zwracamy proporcjonalnie do czasu, przez który były widoczne w Serwisie. Więcej informacji na ten temat znajduje się w tutaj.

 

Jeśli masz dodatkowe pytania, napisz do nas:

 

http://allegro.pl/contact/bwcontact.php?id=xxxxxxx

 

Uwaga: kontakt w inny sposób wydłuży czas reakcji.

 

Pozdrawiamy,

Zespół Allegro

 

Miałem z nimi batalię, bo firma zgłaszała do Allegro że mam podróby ich części, podczas gdy były to zamienniki. W efekcie Allegro kazało mi kontaktować się z przedstawicielem prawnym marki. Po długich debatach uznali, że skoro części samochodowe zamienne mogą być sprzedawane, gdy jest jasno określone że nie jest to autoryzowana część, to gdy wpiszę w tytule i w aukcji "ZAMIENNIK", to przejdzie (mimo, że nie były to części samochodowe).

 

I przeszło, aukcja widnieje w serwisie do dziś.

 

Co do zdjęć zary, to nie możemy udzielać na forum informacji, jak łamać prawo.

Gdybym jednak był oszustem i chciał to zrobić naginając prawo ochrony własności intelektualnej tak, aby Allegro nie było w stanie tego wykryć, użyłbym funkcji "przerzuć w poziomie".

 

;)

 

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...