Skocz do zawartości

Problem z danymi do faktury po ostatnich zmianach Allegro

Polecane posty

Naprawdę nikt tego problemu nie zauważył? Mamy coraz więcej zamówień w których nie mam informacji o fakturze w transakcji i w tej chwili mam dziennie po kilka informacji o braku faktury od kupujących. W formularzu który otrzymujemy z Allegro nie ma wzmianki o fakturze, natomiast w zakładce allegro "zamówienia" jest jak byk, klient podaje dane do faktury. Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu.

Link to postu

Naprawdę nikt tego problemu nie zauważył? Mamy coraz więcej zamówień w których nie mam informacji o fakturze w transakcji i w tej chwili mam dziennie po kilka informacji o braku faktury od kupujących. W formularzu który otrzymujemy z Allegro nie ma wzmianki o fakturze, natomiast w zakładce allegro "zamówienia" jest jak byk, klient podaje dane do faktury. Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu.

 

 

OK, ale w którym dokładnie miejscu brakuje tych informacji. Rozumiem, że brakuje ich w Sello, oraz w informacjach pokazywanych gdzieś przez Allegro ?

Link to postu

Naprawdę nikt tego problemu nie zauważył? Mamy coraz więcej zamówień w których nie mam informacji o fakturze w transakcji i w tej chwili mam dziennie po kilka informacji o braku faktury od kupujących. W formularzu który otrzymujemy z Allegro nie ma wzmianki o fakturze, natomiast w zakładce allegro "zamówienia" jest jak byk, klient podaje dane do faktury. Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu.

 

Czy na każdej aukcji masz ustawione 'wystawiam faktury VAT'?

Link to postu

W 99,9 aukcji jest zaznaczone "wystawiam fakture vat" w tych transakcjach co wpadły do sello również dotyczy tych towarów w których ta opcja jest zaznaczona. W formularzu po zakupowym w sello kratka faktura jest pusta , Adres dokumentowy jest wpisany a w panelu allegro jak pisałem wcześniej w zakładce " zamówienia" są podane dane do faktury wraz z NIP-em . Problem jest ale nie we wszystkich transakcjach i nie wiem czemu nie znalazłem różnic które mogły by powodować ten błąd.

Link to postu

U nas zazwyczaj klienci mówią: kupowałam/em u kilku osób i tamci przysłali fakturę... A do nas nic nie przyszło. Jakby Ci klienci wypełniali zbiorczo dane do kilku zakupów... Na allegro danych nie sprawdzałem. Wg mnie dzieje się tak odkąd są 4 opcje w FV na allegro... Dlatego pytałem jakie są ustawienia "VAT-u" na aukcjach...

Link to postu

Skoro znacznik nie jest zaznaczony to musielibyśmy sprawdzić co zwraca Allegro dla tych formularzy. Proszę napisać na sello@insert.com.pl po instrukcję logowania komunikacji, po jej włączeniu proszę pobrać pełne dane o transakcjach i formularzach i odsyłając log wskazać kilku przykładowych klientów (i aukcję), którzy chcieli fakturę a nie była ona oznaczona na formularzu.

Link to postu

U nas zazwyczaj klienci mówią: kupowałam/em u kilku osób i tamci przysłali fakturę... A do nas nic nie przyszło. Jakby Ci klienci wypełniali zbiorczo dane do kilku zakupów... Na allegro danych nie sprawdzałem. Wg mnie dzieje się tak odkąd są 4 opcje w FV na allegro... Dlatego pytałem jakie są ustawienia "VAT-u" na aukcjach...

 

Ja sprawdzałem dostałem paragony od obu sprzedawców którzy sprzedają na VAT-marża przy pojednynczych zakupach.

 

Problem miałem ze Sprzedawcą co ma ustawione "Wystawiam fakturę VAT-marża".

Link to postu

U nas zazwyczaj klienci mówią: kupowałam/em u kilku osób i tamci przysłali fakturę... A do nas nic nie przyszło. Jakby Ci klienci wypełniali zbiorczo dane do kilku zakupów... Na allegro danych nie sprawdzałem. Wg mnie dzieje się tak odkąd są 4 opcje w FV na allegro... Dlatego pytałem jakie są ustawienia "VAT-u" na aukcjach...

 

Ja sprawdzałem dostałem paragony od obu sprzedawców którzy sprzedają na VAT-marża przy pojednynczych zakupach.

 

Problem miałem ze Sprzedawcą co ma ustawione "Wystawiam fakturę VAT-marża".

 

Tak samo jest jak jest ustawione "Wystawiam faktury bez VAT" - dane do FV nie przychodzą. Nie ma ich także w FOD.

Link to postu

To będzie problem jak ktoś ma bałagan w tym parametrze. Ja próbowałem go odnaleźć z poziomu Sello jakiś czas temu, ale się poddałem i szukałem przez SQL.

 

Jak jest np. 'wystawiam faktury bez VAT' we wszystkich ofertach, to też nie przychodzą dane do FV.

 

Wybór 1 z 4 opcji VAT zrobisz z poziomu allegro, zbiorczo dla wszystkich. O ile pamiętam, jakiś czas temu nie dało się zmienić w aukcji z ofertą (kolega zmieniał z 'nie wystawiam' na 'wystawiam' i wyrzuciło info). Nie wiem, czy tak dalej jest.

Link to postu

To będzie problem jak ktoś ma bałagan w tym parametrze. Ja próbowałem go odnaleźć z poziomu Sello jakiś czas temu, ale się poddałem i szukałem przez SQL.

 

Jak jest np. 'wystawiam faktury bez VAT' we wszystkich ofertach, to też nie przychodzą dane do FV.

 

Wybór 1 z 4 opcji VAT zrobisz z poziomu allegro, zbiorczo dla wszystkich. O ile pamiętam, jakiś czas temu nie dało się zmienić w aukcji z ofertą (kolega zmieniał z 'nie wystawiam' na 'wystawiam' i wyrzuciło info). Nie wiem, czy tak dalej jest.

 

 

Zgadza się pracowałem nad kwerendą która by to pokazywała, nawet Bartek podał tebele w których to jest przechowywane, ale póki co zająłem się ważniejszymi sprawami, wrócę do tematu, bo z Allegro jak zwykle można poprawić automatem tylko 100 pierwszych rekordów ...

Link to postu

Skoro znacznik nie jest zaznaczony to musielibyśmy sprawdzić co zwraca Allegro dla tych formularzy. Proszę napisać na sello@insert.com.pl po instrukcję logowania komunikacji, po jej włączeniu proszę pobrać pełne dane o transakcjach i formularzach i odsyłając log wskazać kilku przykładowych klientów (i aukcję), którzy chcieli fakturę a nie była ona oznaczona na formularzu.

 

Poszło na maila.

Link to postu

Trzeba było mu polecić ;)

 

Kiedyś żona poszła po odbiór jakiegoś akcesoria do telefonu, ja zostałem w aucie na parkingu. Po chwili sprzedawcy wychylają się przez okno i obserwują moje auto.

 

Okazało się, że żona zapytała sprzedawcę czy korzysta może z Sello. Na to sprzedawca:

- Niee, kiedyś mieliśmy ale coś tam nie działało poprawnie (stare dzieje ;) ). A czemu pani pyta?

- A bo mój mąż (wskazując na oczekujące na parkingu auto) właśnie robi Sello :)

 

Link to postu

A swoją drogą, to na sandboxie Allegro zwraca niepoprawną informację nt. tego czy klient chce fakturę. Podobnie chyba jest też w mailach, w których widać, że klient nie chce faktury, pomimo, że ją zaznaczył. Czekamy jeszcze na potwierdzenie tego z loga i zgłosimy do Allegro.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...