Skocz do zawartości

Problem z aktualizacją Sello

Polecane posty

Tego bym nie polecał, to jest ostateczność.

 

Na początek proponuję zrobić archiwizację z programu w poprzedniej wersji i wtedy zaktualizować wersję.

 

Starsze wersje programu można znaleźć [ftp=ftp://ftp.insert.com.pl/pub/aktualizacje/Sello/]tutaj[/ftp].

 

Wtedy będzie możliwość pominięcia tworzenia kopii zapasowej.

Link to postu

Polecenie SQL które wykonałeś w programie serwisowym właśnie to powoduje.

 

Teraz daj "Tak".

 

Niemniej jednak wcześniej zrób chociaż ręczną archiwizację obecnej bazy, jak napisał etc

 

zrób kopię plików bazy danych (wyłącz serwer MSSQL, skopiuj pliki bazy w inną lokalizację i włącz serwer)

następnie wykonaj na bazie podaną komendę

 

MSSQL Server wyłącza się w Usługach Windowsa (wpisz w menu start Usługi w wyszukiwaniu).

Link to postu

Jednak mi się nie udało. Sello z automatu zaktualizowało się jedynie do wersji 1.23 i przy pobieraniu transakcji wywala błędy związane z błędnymi parametrami pól sprzedaży.

 

Ściągnąłem wersję 1.24.1. Po zainstalowaniu i uruchomieniu program chce zaktualizować bazę lecz wywala błąd który opisałem na początku wątku.

 

Czy jest ktoś w stanie krok po kroku, jak przedszkolakowi, wytłumaczyć co mam zrobić by wszystko działało jak należy?

 

Pozdrawiam

Link to postu

Proszę spróbować wybrać inne ścieżki dla archiwum oraz folderu roboczego, np na dysku D: jeśli taki jest w komputerze - wyeliminuje to problem z uprawnieniami do zapisu.

 

Również proszę wykonać aktualizację na komputerze gdzie jest baza, nie na końcówce. W przeciwnym wypadku serwer SQL będzie próbował zapisać pliki tymczasowe na komputerze klienckim co mu się na pewno nie uda, bo zazwyczaj trzeba taki folder udostępnić i nadać odpowiednie uprawnienia.

 

Link to postu

Generalnie zasada jest taka, żeby aktualizację konkretnego programu robić najpierw na komputerze na którym jest serwer z bazą danych dane programu. Wtedy nie powinno być problemów z uprawnieniami.

 

Dotyczy to Sello jak i Subiekta, bo mechanizmy aktualizacji są zbliżone.

 

Problem dotyczy chyba archiwizacji do plików profilu użytkownika w systemie operacyjnym typu:

c:\users\ ...

...pulpit

...moje dokumenty, a nawet

...dropbox i onedrive.

 

 

 

Szkoda mam więcej roboty.

Link to postu

Można powiedzieć, że cały czas kręcę się w kółko. Nie wiem czy dobrze stosuję się do waszych porad. Może najlepiej będzie wypisać w punktach co do tej pory zrobiłem:

 

1. odinstalowałem najnowsze Sello

2. Zainstalowałem starszą wersję by mogła ona pominąć archiwizację bazy (zrobiłem to manualnie, kopiując cały folder MSSQL uprzednio zatrzymując usługi serwera SQL).

3. Po instalacji najnowszej wersji Sello nadal mam problem z błędem dotyczącym wersji bazy. Sello pyta czy aktualizować.

 

Pozdrawiam

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...