Skocz do zawartości

Prowizje w dół, wszystko się klaruje.

Polecane posty

W działach z elektroniką prowizje w dół.

 

 

Laptopy

Mikrokomputery

Komputery stacjonarne

wystawienie - 0 zł

zdjęcia - 0 zł

prowizja w aukcjach i sklepie - 1,5%

 

Pomijając kwestię, że to produkty niskomarżowe...

 

Do tej pory prowizja w ofertach sklepowych wynosiła około 5%, zauważyli, że "ucieka" im prowizja od tych produktów bo dajmy na to na laptopie za 1000 zł było tej prowizji 50 zł a za takie kwoty przeciętny Polak da się pokroić i transakcje w 90% odbywają się bez udziału allegro.

 

Gdzieś te obniżki trzeba odrobić więc podnieśli koszty promowania.

Ciekawe czy im się to zepnie, u nas 2/3 to prowizja a 1/3 to koszty promowania więc zapowiedziane obniżki wpłyną znacząco na rachunki.

 

A jak tam w Waszych działach ?

 

 

 

Link to postu

Prawdopodobnie allegro zmniejszy/zwiększy prowizje w zależności od kategorii w których sami prowadzą sprzedaż. Przecież rachunek na koniec miesiąca musi się zawsze zgadzać. 

Pamiętajcie ze nie wolno nam wystawić więcej niż 100 000 ofert z jednego konta :)

 

https://allegro.pl/pomoc/aktualnosci

 

kolejną kategorią będą komputery ... czekam na darmowe wystawianie u siebie bo muszę porozbijać produkty aby każdy kolor miał swoja ofertę ale teraz mi nie warto

Link to postu
  • 4 tygodnie później...

Witam,

 

Nie wiem czy widzieliście, ale tak na prawdę prawie wszędzie są podwyżki.

Pomijają fakt, że w moich kategoriach prowizja z 5% zmieniła się na 6% oraz 9%, to jest taki mały, ale znaczący szczegół...

Otóż, wcześniej prowizja była liczona w zależności od kwoty transakcji. tzn. 5% do 100zł, powyżej wynosiła 5zł + 3,75% od kwoty 100,01-1000zł itd. Im wyższa kwota, tym % niższy.

 

Ale teraz tego nie ma... :) Jak jest 5% to jest 5% od 100zł i od 5000zł.

Więc Ci którzy myśleli że podwyżki nie ma, to... UWAGA UWAGA! JEST!

Link to postu

 

No faktycznie, cenna uwaga.

 

Witam,

 

Nie wiem czy widzieliście, ale tak na prawdę prawie wszędzie są podwyżki.

Pomijają fakt, że w moich kategoriach prowizja z 5% zmieniła się na 6% oraz 9%, to jest taki mały, ale znaczący szczegół...

Otóż, wcześniej prowizja była liczona w zależności od kwoty transakcji. tzn. 5% do 100zł, powyżej wynosiła 5zł + 3,75% od kwoty 100,01-1000zł itd. Im wyższa kwota, tym % niższy.

 

Ale teraz tego nie ma... :) Jak jest 5% to jest 5% od 100zł i od 5000zł.

Więc Ci którzy myśleli że podwyżki nie ma, to... UWAGA UWAGA! JEST!

Link to postu

Witam,

 

Nie wiem czy widzieliście, ale tak na prawdę prawie wszędzie są podwyżki.

Pomijają fakt, że w moich kategoriach prowizja z 5% zmieniła się na 6% oraz 9%, to jest taki mały, ale znaczący szczegół...

Otóż, wcześniej prowizja była liczona w zależności od kwoty transakcji. tzn. 5% do 100zł, powyżej wynosiła 5zł + 3,75% od kwoty 100,01-1000zł itd. Im wyższa kwota, tym % niższy.

 

Ale teraz tego nie ma... :) Jak jest 5% to jest 5% od 100zł i od 5000zł.

Więc Ci którzy myśleli że podwyżki nie ma, to... UWAGA UWAGA! JEST!

 

 

Zgadza się, Bolesne dla wielu podwyżka w AGD jest na 9% z ... 3.75%. To może być szok dla rentowności Sklepów pracujących na niskich marżach. Ja po zmianach rok temu długo walczyłem o odzyskanie rentowności.

Link to postu

Zgadza się, Bolesne dla wielu podwyżka w AGD jest na 9% z ... 3.75%. To może być szok dla rentowności Sklepów pracujących na niskich marżach. Ja po zmianach rok temu długo walczyłem o odzyskanie rentowności.

 

 

Ale 9% jest tylko na części.

Normalne produkty 2,5%.

 

Tutaj trzebaby policzyć czy jest drożej czy nie.

Przy bardzo drogich produktach pewnie realnie wychodziła kiedyś mniejsza marża.

Ale przy tańszych - kto wie.

Link to postu

Zgadza się, Bolesne dla wielu podwyżka w AGD jest na 9% z ... 3.75%. To może być szok dla rentowności Sklepów pracujących na niskich marżach. Ja po zmianach rok temu długo walczyłem o odzyskanie rentowności.

 

 

Ale 9% jest tylko na części.

Normalne produkty 2,5%.

 

Tutaj trzebaby policzyć czy jest drożej czy nie.

Przy bardzo drogich produktach pewnie realnie wychodziła kiedyś mniejsza marża.

Ale przy tańszych - kto wie.

 

Tak, tylko ja mam pewnie z 20% sprzedaży w tej 9% podwyżce, ehhh.

Link to postu

prowizja prowizją, liczyliście koszt sprzedaży na allegro? Nie mówię o obsłudze i poprawianiu ofert po ich ciągłych, ważnych zmianach, tylko udział tego co wpłacamy do Allegro w cenie produktu.

 

W lipcu z trzech kont średnia wynosiła u nas 8,5%. Mówię tu o całej fakturze od allegro w porównaniu do wartości sprzedanych rzeczy. W sierpniu było ~11%, we wrześniu już 13,2%. Uwielbiam ich tłumaczenia "to nic, że będziemy liczyć co 10 dni opłaty, przecież obniżyliśmy cenę z 30 zł na 28 zł za promowanie" hehehehe... i zamiast 30 zł na miesiąc mamy 3 x 28 zł = 84 zł :P

 

Doszła prowizja od sprzedaży ofert promowanych, opłata za zdjęcia, które musimy wrzucić na ich serwer żeby w nowych standardach allegro mieć zdjęcia w opisach i co najbardziej mnie bawi prowizja od sprzedaży w oferta w "strefie okazji allegro" + 11% xD    Przy tej opcji mamy 20% prowizji opłacanej allegro za każdą sprzedaż. No i oczywiście jest to kwota netto liczona od ceny brutto. Ruch..ą nas w d... bez wazeliny i to strasznie boli :(

 

 

 

Link to postu
  • 3 miesiące temu...

czy ktoś z was zauważył że teraz promowanie kosztuje miesiecznie 57 zł. a nie 19 czy tylko ja jestem tak zapozniony. dajmy wiec na to że mam towar ktory kosztuje 250 zł. sprzedaje 10 sztuk miesiecznie to daje 2500 - prowizja 250 zł razem 307zł. to jaką marże trzeba miec żeby to odrbic ?

 

 

To już chyba z pół roku... Albo tak czas leci...

Link to postu

czy ktoś z was zauważył że teraz promowanie kosztuje miesiecznie 57 zł. a nie 19 czy tylko ja jestem tak zapozniony. dajmy wiec na to że mam towar ktory kosztuje 250 zł. sprzedaje 10 sztuk miesiecznie to daje 2500 - prowizja 250 zł razem 307zł. to jaką marże trzeba miec żeby to odrbic ?

 

 

To już chyba z pół roku... Albo tak czas leci...

 

Ale teraz masz darmowe promowanie w pakiecie.

Na 10 dni  ;D

Jak zapomnisz wyłączyć, to .....

 

Jak w kabarecie Tey - "Dajemy wam wolne soboty i niedziele.

Po południu".

Link to postu

czy ktoś z was zauważył że teraz promowanie kosztuje miesiecznie 57 zł. a nie 19 czy tylko ja jestem tak zapozniony. dajmy wiec na to że mam towar ktory kosztuje 250 zł. sprzedaje 10 sztuk miesiecznie to daje 2500 - prowizja 250 zł razem 307zł. to jaką marże trzeba miec żeby to odrbic ?

 

 

To już chyba z pół roku... Albo tak czas leci...

 

Ale teraz masz darmowe promowanie w pakiecie.

Na 10 dni  ;D

Jak zapomnisz wyłączyć, to .....

 

Jak w kabarecie Tey - "Dajemy wam wolne soboty i niedziele.

Po południu".

 

Jak wygrana wycieczka do Francji...

 

Piesza...  ;D ;D ;D

Link to postu

czy ktoś z was zauważył że teraz promowanie kosztuje miesiecznie 57 zł. a nie 19 czy tylko ja jestem tak zapozniony. dajmy wiec na to że mam towar ktory kosztuje 250 zł. sprzedaje 10 sztuk miesiecznie to daje 2500 - prowizja 250 zł razem 307zł. to jaką marże trzeba miec żeby to odrbic ?

 

 

Ty tak na serio? Przecież o tych spektakularnych podwyżkach trząsł się cały internet, nawet ten nie e-commerce`owy. Mnie to co prawda nie dotyczyło, bo nie promuję nic ale trzymanie ręki na pulsie to podstawa. Chyba, że allegro to dla Twojej firmy generator kosztów ...

Link to postu

Ludzie powyłączali promowania i po jakimś czasie rynek się "ustabilizował". Jednak ostatnio, allegro dało po 50 darmowych promowań i znowu bajzel się porobił bo ludzie promują przedmioty za 2zł...

 

 

Sklepy też otrzymały ten pakiet? Coś przeoczyłem, czy to tylko dla kont niesklepowych?

 

Sklepy otrzymały, ale takie, które mało promowały.

Jak dużo promowałeś, to mogłeś nie podlegać pod ten "bonus".

 

 

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...