Skocz do zawartości

Zmiana serwera FTP

Polecane posty

Jestem zmuszony zmienić serwer FTP do zdjęć, korzystałem z hostingu 1&1 ale zamknęli się i rozwiązują wszystkie umowy. Serwer zmieniłem i muszę na niego poprzenosić zdjęcia wszystkich towarów. Problem polega na tym, że sello nie wyświetla komunikatu o konieczności wysłana zdjęć od nowa, uważa, że już są wysłane. Stary serwer przestanie niedługo działać a z nim zdjęcia. Można wymusić wysyłanie zdjęć ale nie jestem w stanie przy 38tyś towarów w bazie stwierdzić, do których już wysłałem a do których nie... Jest na to jakaś rada tak aby sello wyświetlało komunikat jak przy nowym towarze, że jakieś zdjęcia są jeszcze niewysłane ?

Link to postu

Można zaznaczyć aukcje trwające i wybrać opcję wysłania zdjęć na serwer. Zdjęcia powinny się podmienić na tę samą nazwę (na próbę można kilka sprawdzić).

 

Jeszcze jedna kwestia, jak te zdjęcia są umieszczone w aukcjach, czy jest odwołanie przez własną domenę czy domenę dostawcy obrazków. W drugim przypadku zdjęcia na aukcjach znikną wraz z wyłączeniem serwera.

Link to postu

Aukcje trwające to jeden problem i oczywiście spróbuję podmienić w nich zdjęcia.

Natomiast mnie chodzi o to, że mam zdjęcia towarów wysłane na stary serwer, zmieniam w ustawieniach serwer na nowy i wystawiam aukcję (wystawiam towar z szablonu) potem wchodzę na aukcję ale sello nie pokazuje komunikatu, że zdjęcia są nie wysłane. Niby są ale na stary serwer, a ja chcę je teraz wysłać na nowy, chcę żeby to działało tak jak bym serwera nie zmieniał tylko dodał nowy towar i miał komunikat jak przy pierwszym wystawieniu czyli "aukcja posiada w opisie zdjęcia jeszcze nie wysłane na serwer"

 

Czy coś takiego jest możliwe, może jakieś zapytanie sql, które usunie informację, że zdjęcia są wysłane. Według mnie powinno być domyślnie tak, że jak ktoś zmienia serwer FTP to sello automatycznie uważa wszystkie zdjęcia za niewysłane.

Link to postu

a czy migracja wszystkich zdjęć ze starego serwera na nowy (taka sama struktura) i zmiana adresu danych ftp nie zadziała?

 

z linków wyżej, można zrobić zapytanie które zrobi replace ściezki do ftp.

Sello pamięta które zdjęcia są na serwerze FTP, można spróbować usunąć tą informację z bazy. Są to pola im_FtpAddress, im_httpAddress, im_ftpAddressLastMod w tabeli im__Image

 

 

 

Link to postu

Mam jeszcze jeden pomysł na to ale nie wiem czy można coś takiego zrobić.

Czy można za pomocą odpowiedniego polecenia SQL zmienić w bazie sello część adresu url, pod którym jest zapisane zdjęcie na serwerze ?

 

Przykładowo teraz mam adres:

 

http://moj.serwer.pl/test.JPG

 

i chciałbym zmienić na:

 

http://moj.nowy.serwer.pl/test.JPG

 

I teraz chodzi o zmianę pogrubionej części adresu, wtedy wystarczyło by skopiować wszystkie zdjęcia ze starego serwera na nowy i powinno działać ?

Link to postu

Polecenie będą wyglądały mniej więcej tak. Przed wykonaniem poleceń zalecam wykonanie kopii zapasowej bazy danych (archiwizacji). Inaczej dane mogą być bezpowrotnie utracone w przypadku błędnego zapytania.

 

Należy w obu linijkach uzupełnić odpowiednio adres HTTP oraz FTP ze starej domeny na nową.

 

UPDATE im__Image SET im_HttpAddress = REPLACE(im_HttpAddress, 'stara.domena.pl/jakis_folder', 'nowa.domena.pl/inny_folder')
UPDATE im__Image SET im_FtpAddress = REPLACE(im_FtpAddress, 'stara.domena.pl/jakis_folder', 'nowa.domena.pl/inny_folder')

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...