Skocz do zawartości

Sello nie tworzy automatycznie ZK w Subiekt

Polecane posty

Witam. Mam w Ustawienia zew. system sprzedaży --> Dokumenty w sekcji 'Dokument wstępny' ustawione 'ZK zamówienie od klienta z rezerwacją' oraz zaznaczone 'Twórz automatycznie przy synchronizacji'.

 

Gdy pojawi mi się jakaś sprzedaż w Transakcjach to Sello nie tworzy jednak sam ZK. Musze kliknąc PPM na transakcji i wybrać 'Dokument wstępny' dopiero wtedy utworzy mi bez problemu ZK w subiekcie.

 

Da się to jakoś ustawić, żeby tworzył automatycznie od razu po sprzedaży?

Link to postu

Żadna synchronizacja nie trwa jak i ręczna synchronizacja również nie pomaga.

 

Jedynie co udało mi się zauważyć to, to że jak utworzę transakcje ręcznie i przypisze do niej towar z kartoteki to w Subiekcie bez problemu tworzy się ZK. Natomiast przy aukcjach pobranych z allegro już nie tworzy dokumentu

Link to postu

Żadna synchronizacja nie trwa jak i ręczna synchronizacja również nie pomaga.

 

Jedynie co udało mi się zauważyć to, to że jak utworzę transakcje ręcznie i przypisze do niej towar z kartoteki to w Subiekcie bez problemu tworzy się ZK. Natomiast przy aukcjach pobranych z allegro już nie tworzy dokumentu

 

A jak zajrzysz do aukcji trwających to czy są powiązane z towarami z Subiekta? Jeśli nie, to zapewne oznacza, że w transakcjach masz towary jednorazowe (z literką J na liście) i należy je usunąć i dodać towary z kartoteki Subiekta.

 

 

Link to postu

Wszystkie aukcje są powiązane z towarami. Gdy ręcznie utworze ZK dla transakcji to ładnie się tworzy i stan towaru się zmniejsza.

 

A czy w transkcjach masz literkę 'j' czy nie?

Jakie błędy się pojawiają po synchronizacji z subiektem w pełnym logu?

Jakie masz ustawione dokumenty w ustawieniach, zewn. system sprzedaży?

Link to postu
  • 1 miesiąc temu...

Witam

Mam ten sam problem, Subiekt nexo 18.0.1, i sello 1.24.2. I nie wiem dlaczego.

 

Rano działało jak włączyłem tą funkcję wszystko było, ok. Nawet samo mi zaczęło drukować ZK, jak zamówienie się pobrało. Jedyne co pamiętam to odznaczyłem opcję Drukuj dokument automatycznie po zapisie.

Opcja Twórz automatycznie przy synchronizacji (ZK zamówienie od klienta z rezerwacją).

I co ciekawe wszystkie transakcje które się utworzyły automatycznie mają nazwę kontrahenta z prefiksem SELLO_, a te co nie tworzą się automatycznie nie mają tego prefiksu.

Pozdrawiam

Bartek

 

 

Link to postu

Witam

Mam ten sam problem, Subiekt nexo 18.0.1, i sello 1.24.2. I nie wiem dlaczego.

 

Rano działało jak włączyłem tą funkcję wszystko było, ok. Nawet samo mi zaczęło drukować ZK, jak zamówienie się pobrało. Jedyne co pamiętam to odznaczyłem opcję Drukuj dokument automatycznie po zapisie.

Opcja Twórz automatycznie przy synchronizacji (ZK zamówienie od klienta z rezerwacją).

I co ciekawe wszystkie transakcje które się utworzyły automatycznie mają nazwę kontrahenta z prefiksem SELLO_, a te co nie tworzą się automatycznie nie mają tego prefiksu.

Pozdrawiam

Bartek

 

 

 

Jak wystąpi taki problem to spróbuj wejść w 'ustawienia' i 'zewn. system sprzedaży' - otwórz i zamknij przez OK. Potem wywołaj synchro ręcznie albo poczekaj aż zrobi to sello automatycznie. Jeśli to pomoże, to przyczyną jest rozłączanie się sello z nexo. Dzieje się tak najczęsciej gdy równocześnie wykonywane są różne zadania, np. pobieranie transakcji i uruchomiona w trakcie automatyczna synchronizacja z nexo.

Link to postu

Witam

Sprawdziłem to jeszcze raz.

1. Reset komputera, świeżo uruchomiony Sello i subiekt.

2. Poprosiłem inną osobę o zakup jednego przedmiotu przy zaznaczeniu opcji drukuj dokument automatycznie..."

 

3. Poprosiłem inną osobę o zakup tego samego artykułu w tej samej ilości ale odznaczyłem opcję "drukuj dokument automatycznie..."

 

Ad.2. W podglądzie dokumentów jest utworzony ZK i pokazuje dokument końcowy jako Paragon Imienny, a z drukarki wyskakuje ZK - mimo że w subiekcie już wybrałem nie drukuj.

Ad.3. W podglądzie dokumentów pokazuje zarówno dla wstępnego i końcowego - "nie twórz dokumentów".

 

I wszystkie transakcje nowe, które przychodzą w zakładce Dokumenty mają  nie twórz dokumentu zarówno wstępnego jak i końcowego przy nie zaznaczonej opcji drukuj automatycznie.

Pozdrawiam

Bartek

 

 

 

Link to postu

Witam

A dzisiaj widzę że to się nie potwierdza. Nie ma reguły.

Myślałem że jak zaznaczę drukuj i w Subiekcie ustawie żeby ZK się nie drukowało to może wtedy nie będzie się drukowało. Ale drukuje się nadal.

A można jakoś w subiekcie ustawić liczbę kopi na 0 - bo nie mogę tego zmienić.

Pozdrawiam

Bartek

 

Link to postu

To jest problem bardziej skomplikowany i nie do przeskoczenia niestety  w starym synchronizatorze do Subiekta, dlatego pracujemy nad nowym - będzie na wiosnę.

Upraszczając, konektor Sello-nexo bardzo nie lubi wykonywać kilku rzeczy jednocześnie - np synchronizować towarów i wystawiać dokumentów (zwłaszcza z dolnej zakładki DOKUMENTY). Może się wtedy zakleszczyć na co pomaga jedynie restart Sello.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...