Skocz do zawartości

Sello/Subiekt - JPK

Polecane posty

Wystawiam automatycznie do każdego paragonu fakturę detaliczną, takim sposobem mogę je wysyłać mailowo każdemu klientowi.

@gawcio90, czy Sello sobie radzi skutecznie z wysyłką automatyczną takich faktur? Jak to oceniasz? Jak to masz technicznie zorganizowane? Czy numeracja faktur VAT i detalu to ciągła numeracja u Ciebie?

Link to postu
@gawcio90, czy Sello sobie radzi skutecznie z wysyłką automatyczną takich faktur? Jak to oceniasz? Jak to masz technicznie zorganizowane? Czy numeracja faktur VAT i detalu to ciągła numeracja u Ciebie?

Nie korzystam z mechanizmu w Sello, u mnie osobny program wypisuje automatycznie faktury detaliczne do paragonów, następnie je eksportuje i wysyła do Klienta.

 

Nie wiem czy w ogóle dało by się to załatwić z poziomu sello, ponieważ sello nie wie jaka faktura została wystawiona do konkretnego paragonu.

 

U nas jest ciągłość w numeracji ale najprawdopodobniej to rozdzielę od nowego roku.

 

No to nie rozumiem.

 

Pisałeś, że w Subiekcie masz tylko faktury na firmy.

Czy te detaliczne wystawiasz innym programem ?

Mam również detaliczne, jednak jest to inny typ faktury więc to nie jest problem aby rozróżnić. Dlatego nie muszę operować na innych flagach.

 

 

Link to postu

Ponawiam pytanie czy skrypt Gawcia można tak zmodyfikować aby nie tylko listował faktury, w których trzeba zmienić "ptaszka" ale samodzielnie go zmieniał w bazie ?

 

 

Zrobiłem takie coś na szybko, ale głowy nie daję, że zawsze dobrze działa.

 

Na wszelki wypadek zrób kopię bazy przed zapuszczeniem tego, a potem sprawdź czy wszystkie znaczniki są prawidłowe:

 

UPDATE dok__Dokument SET dok_DokumentFiskalnyDlaPodatnikaVat=0
WHERE dok_id IN
(SELECT 
dok_id FROM dok__Dokument
LEFT JOIN kh__Kontrahent on dok_PlatnikId = kh_Id
LEFT JOIN adr_Historia on dok_PlatnikAdreshId = adrh_Id

WHERE
(dok_Typ = '2' OR dok_Typ = '6')
AND dok_Podtyp = '0'
AND (adrh_NIP = '' OR adrh_NIP IS NULL)
AND dok_DokumentFiskalnyDlaPodatnikaVat=1
AND dok_DataWyst between '2017-01-01' and GETDATE())

 

Zwróć uwagę na datę.

W powyższym przykładzie zmieni znaczniki wszystkich faktur bez NIP od początku roku, do dzisiaj.

 

Proponuję zrobić tak:

-kopia bazy

-odpalić skrypt pokazujący błędne ptaszki i policzyć ich ilość (tzn. zaznaczonych ptaszków)

-odpalić skrypt powyższy, patrząc czy wynik "Affected rows" jest zgodny z wynikiem otrzymanym ze skryptu wcześniejszego.

 

Skrypt oprócz ewentualnego błędnego wyczyszczenia ptaszków nic więcej nie powinien zepsuć.

Link to postu
  • 2 miesiące temu...

Cześć Panowie,

 

potrzeba mi pomocy w kilku tematach, które wyłapał mój nowy księgowy przy imporcie do Rachmistrza. Facet twierdzi, że przez nie nie przejdzie JPK.

 

Otóż:

 

1. Faktury na firmę wystawiane z Sello: niekompletne dane, złe adresy, złe nazwy firm - to co źle napisze kupujący (księgowy mówi: wchodź przez F4 w każde dane po otwarciu faktury i poprawiaj na podst. danych z GUS)

2. Faktury na firmę wystawiane z Sello: na liście faktur inne dane niż po wejściu w nią. Przyczyna chyba znana: z prywatnego konta Józek Wentyl kupił swojemu kumplowi Zdzichowi Taczce produkty i poprosił o fakturę na jego firmę "Zdzichex-Taczex-Pol" oraz wysyłkę bezpośrednio do siedziby "Zdzichex-Taczex-Polu". Jedyny ślad, że kupującym był Józek Wentyl to jego nazwisko na liście faktur, bo po otwarciu FS są dane jak na wydruku. Wg. księgowego to błąd i trzeba to poprawiać ręcznie. Podobne błędy dzieją się, jak ktoś kupuje z prywatnego konta na swoją firmę - na liście jest tylko imię i nazwisko.

 

Być może wymyślam (albo księgowy wymyśla) ale nie mam pojęcia co się w tym JPKu mieści.

Co wy na to?

 

Link to postu

1. Faktury na firmę wystawiane z Sello: niekompletne dane, złe adresy, złe nazwy firm - to co źle napisze kupujący (księgowy mówi: wchodź przez F4 w każde dane po otwarciu faktury i poprawiaj na podst. danych z GUS)

 

Coś ten księgowy jakiś dziwny, ewentualnie spytaj się go czy reguluje to jakiś przepis.

 

Podam Ci przykład:

 

Co miesiąc otrzymuję fakturę z Poczty Polskiej gdzie sprzedawcą jest:

 

POCZTA POLSKA S.A.

CENTRUM OBSŁUGI FINANSOWEJ

Dział Rozliczeń Usług Pocztowych

Krasickiego 1

42-500 BĘDZIN

525-000-73-13

 

Po sugestii pana księgowego otrzymałbym fakturę z danymi adresowymi:

 

"POCZTA POLSKA SPÓŁKA AKCYJNA"

Rodziny Hiszpańskich 8

00-940 Warszawa

NIP: 5250007313

 

będzie prawidłowo ?  ;D

 

2. Faktury na firmę wystawiane z Sello: na liście faktur inne dane niż po wejściu w nią. Przyczyna chyba znana: z prywatnego konta Józek Wentyl kupił swojemu kumplowi Zdzichowi Taczce produkty i poprosił o fakturę na jego firmę "Zdzichex-Taczex-Pol" oraz wysyłkę bezpośrednio do siedziby "Zdzichex-Taczex-Polu". Jedyny ślad, że kupującym był Józek Wentyl to jego nazwisko na liście faktur, bo po otwarciu FS są dane jak na wydruku. Wg. księgowego to błąd i trzeba to poprawiać ręcznie. Podobne błędy dzieją się, jak ktoś kupuje z prywatnego konta na swoją firmę - na liście jest tylko imię i nazwisko.

 

Za bardzo nie rozumiem o co chodzi, ale na logikę jeżeli US chciałby skontrolować Józka Wentyla to po tej "poprawce" nie byłbyś wstanie go znaleźć lub miałbyś trudności.

 

Poza tym do JPK i drukowanych ewidencji brane są dane z pola "Nazwa pełna" więc spokojnie JPK przejdzie z prawidłowymi danymi i US tego nie wyłapie ;)

Link to postu

@Alwin

1. Takie oczywistości jak przykład z PP to rozumiem, chodzi bardziej o akcje typu: nazwa w GUS/CEIDG:  Firma Handlowo Usługowa Zdzichex a klient podaje nazwę "Zdzichex" lub brak dopisków w stylu "sp. z o.O. sp.k.".

Zasadniczo to nie moja brocha, bo klienta obowiązkiem w tym wypadku jest przesłać notę korygującą, ale księgowy twierdzi, że może być z tym problem...

 

2. Chodzi o to, że kupujesz swojemu sąsiadowi pierdółkę, zmieniasz w formularzach adres dostawy i faktury. Sello pobiera te dane, ale w nagłówku/na liście faktur w SGT pojawia się Twoje nazwisko, a dopiero po wejściu w pełne dane widać, że faktura była na sąsiada. Nie wiem, jak wygląda lista w JPK, stąd moje wątpliwości. Księgowy ściągając do rachmistrza też widzi listę a po wejściu w dokument coś innego, stąd jego wątpliwości.

 

 

 

Link to postu

@Alwin

1. Takie oczywistości jak przykład z PP to rozumiem, chodzi bardziej o akcje typu: nazwa w GUS/CEIDG:  Firma Handlowo Usługowa Zdzichex a klient podaje nazwę "Zdzichex" lub brak dopisków w stylu "sp. z o.O. sp.k.".

Zasadniczo to nie moja brocha, bo klienta obowiązkiem w tym wypadku jest przesłać notę korygującą, ale księgowy twierdzi, że może być z tym problem...

 

Dokładnie, to nie jest Twój problem.

 

1

2. Chodzi o to, że kupujesz swojemu sąsiadowi pierdółkę, zmieniasz w formularzach adres dostawy i faktury. Sello pobiera te dane, ale w nagłówku/na liście faktur w SGT pojawia się Twoje nazwisko, a dopiero po wejściu w pełne dane widać, że faktura była na sąsiada. Nie wiem, jak wygląda lista w JPK, stąd moje wątpliwości. Księgowy ściągając do rachmistrza też widzi listę a po wejściu w dokument coś innego, stąd jego wątpliwości.

 

Zgadza się i jest to widoczne, ale po wydrukowaniu ewidencji sprzedaży lub wygenerowanie JPK twoje nazwisko znika a pojawia się sąsiad.

Link to postu

@Alwin

1. Takie oczywistości jak przykład z PP to rozumiem, chodzi bardziej o akcje typu: nazwa w GUS/CEIDG:  Firma Handlowo Usługowa Zdzichex a klient podaje nazwę "Zdzichex" lub brak dopisków w stylu "sp. z o.O. sp.k.".

Zasadniczo to nie moja brocha, bo klienta obowiązkiem w tym wypadku jest przesłać notę korygującą, ale księgowy twierdzi, że może być z tym problem...

 

Dokładnie, to nie jest Twój problem.

 

1

2. Chodzi o to, że kupujesz swojemu sąsiadowi pierdółkę, zmieniasz w formularzach adres dostawy i faktury. Sello pobiera te dane, ale w nagłówku/na liście faktur w SGT pojawia się Twoje nazwisko, a dopiero po wejściu w pełne dane widać, że faktura była na sąsiada. Nie wiem, jak wygląda lista w JPK, stąd moje wątpliwości. Księgowy ściągając do rachmistrza też widzi listę a po wejściu w dokument coś innego, stąd jego wątpliwości.

 

Zgadza się i jest to widoczne, ale po wydrukowaniu ewidencji sprzedaży lub wygenerowanie JPK twoje nazwisko znika a pojawia się sąsiad.

 

OK, o te argumenty mi chodziło, księgowy dziś podjedzie to ustalę z nim wszystko.

Na marginesie, to ten księgowy rozlicza mi dopiero pierwszy miesiąc, bo zrezygnowałem ze starego biura. W starym biurze nikt nigdy nie zadał mi żadnego pytania, tylko zawoziłem dokumenty i to wszystko... aż się boję ile tam mogło zostać bobli do odkręcenia.

Link to postu

Zgadza się i jest to widoczne, ale po wydrukowaniu ewidencji sprzedaży lub wygenerowanie JPK twoje nazwisko znika a pojawia się sąsiad.

 

O ile pamiętam z tego powodu zrezygnowaliśmy z drukowania faktur na drukarce fiskalnej, choć było by to duże ułatwienie. Na drukarce fiskalnej na fakturze pojawiały się dane "z listy" a nie "sąsiadki", czyli nie dane firmowe. Fajnie było by, gdyby i to działało inaczej, ale sądzę, że to może bardziej coś subiektowego...?

Link to postu

Zgadza się i jest to widoczne, ale po wydrukowaniu ewidencji sprzedaży lub wygenerowanie JPK twoje nazwisko znika a pojawia się sąsiad.

 

O ile pamiętam z tego powodu zrezygnowaliśmy z drukowania faktur na drukarce fiskalnej, choć było by to duże ułatwienie. Na drukarce fiskalnej na fakturze pojawiały się dane "z listy" a nie "sąsiadki", czyli nie dane firmowe. Fajnie było by, gdyby i to działało inaczej, ale sądzę, że to może bardziej coś subiektowego...?

 

A to może jakiś problem z konfiguracją?

Drukowanie na DF jest rozwiązaniem niemal idealnym ... niemal, bo u nas, gdzie 70% to transakcje wielotowarowe chyba by to się nie udało ze względu na "tasiemce" wyjeżdżające z drukarki :)

 

Link to postu

Zgadza się i jest to widoczne, ale po wydrukowaniu ewidencji sprzedaży lub wygenerowanie JPK twoje nazwisko znika a pojawia się sąsiad.

 

O ile pamiętam z tego powodu zrezygnowaliśmy z drukowania faktur na drukarce fiskalnej, choć było by to duże ułatwienie. Na drukarce fiskalnej na fakturze pojawiały się dane "z listy" a nie "sąsiadki", czyli nie dane firmowe. Fajnie było by, gdyby i to działało inaczej, ale sądzę, że to może bardziej coś subiektowego...?

 

A to może jakiś problem z konfiguracją?

Drukowanie na DF jest rozwiązaniem niemal idealnym ... niemal, bo u nas, gdzie 70% to transakcje wielotowarowe chyba by to się nie udało ze względu na "tasiemce" wyjeżdżające z drukarki :)

 

 

Chyba nie znalazłem rozwiązania... Musiałbym do tego wrócić ew.

Link to postu
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...