Skocz do zawartości

Faktury od InPost Paczkomaty Sp. z o.o.

Polecane posty

Dostałem info od PH, że faktura mimo że jest wystawiona w styczniu, dotyczy usług za grudzień a wtedy podmiot o tym nipie był zarejestrowany jako podatnik VAT i taką FV można zaksięgować. Chociaż trochę to dziwne, bo VAT można odliczyć w momencie otrzymania dokumentu, czyli w tym przypadku w styczniu ...

Kolejne FV mają już być wystawiane przez inną spółkę (inny nip).

Link to postu
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Rzeczywiście, odpowiedź e-mailem dostałem taką:

 

Szanowni Państwo,

 

Uprzejmie informujemy, że w dniu 29 grudnia 2017 r. miało miejsce połączenie spółek poprzez przejęcie spółki Inpost Paczkomaty sp. z o.O. NIP 6792895061 z siedzibą w Krakowie przy ulicy Malborskiej 130 przez spółkę EasyPack sp. z o.O. z siedzibą w Krakowie przy ulicy Wielickiej 28 NIP 6793081395.

W wyniku połączenia przez przejęcie cały majątek spółki Inpost Paczkomaty  sp. z o.O. NIP 6792895061 z siedzibą w Krakowie przy ulicy Malborskiej 130 został przejęty przez spółkę Spółki EasyPack sp. z o.O. NIP 6793081395 z siedzibą w Krakowie przy ulicy Wielickiej 28, która z dniem połączenia zmieniła również nazwę na Inpost Paczkomaty sp. z o.O.

W związku z powyższym przedpłaty dokonywane przez Kontrahentów na rzecz spółki Inpost Paczkomaty sp. z o.O. NIP 6792895061 w okresie do 28 grudnia 2017 r. włącznie zostały ujęte okresie na potrzeby rozliczenia VAT spółki przejmowanej Inpost Paczkomaty sp. z o.O. NIP 6792895061 za ostatni okres jej działalności (rejestr sprzedaży VAT, deklaracja VAT).

Z uwagi na fakt, że faktura wysłana do Państwa wystawiona została w styczniu 2018 r., a zatem w okresie gdy spółka przejmowana już nie istniała i wskazuje numer NIP spółki przejmowanej tj. NIP 6792895061, prosimy o wystawienie noty korygującej i skorygowanie numeru NIP widniejącego na fakturze na NIP spółki przejmującej tj. na NIP  6793081395 oraz skorygowania adresu na Wielicką 28, 30-522 Kraków

Link to postu
  • 2 tygodnie później...

Ogólnie sprawdzanie VAT dotyczy wszystkich faktur. 
Możemy w systemie jedynie sprawdzić na dany dzień czy np dzisiaj ktoś jest podatnikiem VAT. Jutro może nim już nie być. US ma prawo do wykreślenia z VAT bez wiedzy podmiotu. http://ksiegowosc.infor.pl/podatki/vat/rozliczenia-vat/723317,Kiedy-urzad-skarbowy-moze-wykreslic-podatnika-VAT-z-rejestru.html 
Takie info mam z US najlepiej przy zamawianiu towarów sprawdzać sobie firmę czy czasem nie ma takiego "zonka" 

Link to postu

Moja księgowa wysłała mi coś takiego. 

Drobne błędy dotyczące nabywcy mogą zostać zmienione zarówno za pomocą noty jak i faktury korygującej. Jednak w przypadku noty przedsiębiorcy powinni pamiętać, że nie można nią zmienić podmiotu na całkowicie inny. Takie prawo daje wyłącznie faktura korygująca, co zostało potwierdzone m.in. wyrokiem z 4 kwietnia 2013 r. wydanym przez WSA w Poznaniu (I SA/Po 15/13).
 
W analizowanej przez sąd sprawie spółka zwróciła się do wystawcy faktur o sporządzenie faktur korygujących, zmieniających nabywcę na innego, co będzie odzwierciedlać stan faktyczny. Sprzedawca jednak odmówił wystawienia dokumentów ze względu na zamknięty okres sprawozdawczy. W związku z tym spółka zwróciła się z zapytaniem do organu podatkowego czy dane nabywcy mogą zostać zmienione poprzez dokument noty korygującej. Stanowisko podatnika zostało uznane jednak za niepoprawne. Jak zauważył sąd, przepis § 15 rozporządzenia w sprawie wystawiania faktur, odnosi się do dokumentu zawierającego pomyłki. W tym przypadku dokument pierwotny ich nie zawierał, a ewentualna zmiana podmiotu widniejącego na fakturze nie stanowi korekty pomyłki a utworzenie zupełnie innego podmiotu.
 
Podsumowując, zmiana danych nabywcy na zupełnie inne oznacza wskazanie nowego podmiotu. Takie działanie możliwe jest jedynie poprzez wystawienie faktury korygującej przez wystawcę faktury pierwotnej i pod warunkiem, że jest to zgodne ze stanem faktycznym.
 

 

 

Moja faktura została wystawiona 4 .01.2018 za okres od początku grudnia do 4 stycznia 2018.

Ta firma już nie istniała w styczniu. Nie mogła wystawić takiej faktury chyba że na nowy nip nowej firmy.

O początku tego roku mamy obowiązek składania jpk_vat.

Przy przekazywaniu tego pliku do US. System weryfikuje czy wszystkie faktury są wystawione przez czynnych podatników vat.

Trzy dni temu dostałem informacje od US że tej faktury nie mogę odliczyć i będę musiał zapłacić odliczony podatek vat od tej faktury.

Też dostałem taką odpowiedz od inpost że mam wystawić notę ale to jest niezgodne z prawem. Tak jak jest napisane powyżej.

Napisałem 3 emaile w ciągu trzech dni na Zgloszenia.faktury@inpost.pl , zero odpowiedzi.

Nasuwa się podstawowe pytanie, czy jeśli wystawili faktury na firmę która nie istniała to czy zapłacili vat?

Czy więcej sklepów dostanie taką informacje od US? Bo sporo osób napisało o tym że faktury są na nieaktualny nip.

Może znacie odpowiedz.

Link to postu
  • 2 tygodnie później...

To ja już nie rozumiem, myślałem, że wiem jak to jest z tymi notami, ale ten wyrok zabrania zmiany notą faktury na inny podmiot. No jaja.

 

 

Jak taką korektę się wystawia? Poprzednią fakturę na zero i wystaiamy drugą na nowy podmiot? A co gdy mam zamknięty okres sprawozdawczy? Nier rozumiem, jak mam zamknięty okres sprawozdawczy to nie zrobię w takim razie korekty. Do tego nie wyślę danych o zdarzeniach gospodarczych do JPK. Nie rozumiem.

Edytowane przez HotKey .
Link to postu
  • 2 tygodnie później...

Mi się nie udało i teraz US żąda wycofania tej FVAT a inpost napisał cytuje:

 

 

"No wychodzi na to ,ze tak Panie Pawle.

Taką otrzymałam dzisiaj informację z  działu Księgowości, po kolejnym monicie :

 

 

Na chwilę obecną mamy od górnie wstrzymane wystawiane not ze względu na nieakceptowanie takiego rozwiązania przez Urzędy Skarbowe. Sprawa jest w trakcie wyjaśnień.

 

 

 

Klient może wystawić nam notę, my jak widać czekamy na rozwiązanie kwestii z US.

Może jednak porozumiem się z Państwa księgowością i w drodze wyjątku poproszę o zrobienie takiej noty ?"

 

Oni nie mogą a ja mam sobie wystawić. Jaja sobie robią.

Link to postu
1 godzinę temu, Paul Valentiono napisał:

Mój PH przestał się odzywać. Ta firma to jakaś kpina.

 

Co do "firmy": Ostatnio stanąłem na stanowisku, że dopóki wszystko robią maszyny (no prawie...) to jest ok. Ludzie tylko podają i skanują paczki. Ale jak taki LUDŹ stanie przez problemem, to nie ma opcji, żeby pomógł (poza wyjątkami, bo np. kod do nowego API ShipX mam, ale inni jak widzę z innych źródeł odbijają się o ścianę...). Ale:

Zamówiłem paczkę, za pobraniem. Przejeżdżałem obok paczkomatu niegdyś i widziałem, że jest czytnik kart. Więc (nie doczytując co prawda sms-a) podjechałem po paczkę. Wyginam się żeby zobaczyć ekran (bo maszyna stoi tak, że tylko w nocy nie ma odblasków...) i widzę opcje: płatność kartą czy płatność u obsługi. A co tam będę łaził na stację... naduszam 'kartą'. Maszyna wypisała, że chętnie się spotka z moją płatniczą... Więc... styk. I nic. Jeszcze raz styk... nic nie dźwięczy, no to wsuwam, raz, dwa, nic. Ekran dalej: zbliż kartę, wsuń kartę, czytnik czeka... Żadnego niczego do naduszenia, albo anuluj, albo odejdź, albo: masz za mało kasy. Następni do maszyny czekają a tu normalnie się zawiesiło, hmm.. to znaczy ja chyba nie umiem kartą się posłużyć bo żółty dalej podaje, że czeka... No nic, dzownię na infolinię. Jedni tylko sprawdzili, czy mogą się połączyć z maszyną i stwierdzili, że mogą. Więc przełączyli do techników, żeby się podłączyli. I co? "proszę Pana ten paczkomat nie obsługuje pobrań płaconych kartą i u obsługi". Na moje obiekcje, że jak nie obsługuje (bo fakt, tak jest się okazało) to po co maszyna namawia i wprowadza mnie w błąd, że z moją kartą się chce spotkać. I że chyba muszą żółtego innym oprogramowaniem nakarmić... Ale nie! "proszę Pana maszyna ma dobre oprogramowanie, tylko nie obsługuje kart, tylko przedpłata online". To po co wyświetla że chce kartę, trzeba by to wyłączyć..? "nie, wszystko jest ok, ja panu zresetuję paczkomat i niech inni skorzystają..." Jak LUDŹ inpostowy WIE to się nie kłóć...

Jak bym doczytał SMS, że tylko online, to bym nie wiedział, że Maszyna ma wsuwanie na kartę i chce kartę, ale to tak ma być, bo i tak kartą się nie da zapłacić... :D:D:D

Link to postu

Niedawno otrzymałem fakturę VAT od podmiotu który nie jest zarejestrowany jako podmiot VAT.

Co w takim przypadku? Czy taki VAT księguje się w koszty, czy w ogóle faktura jest zdyskwalifikowana z księgowania?

Podam NIP, jest to Allegrowa księgarenka:

6762542062

wpisali mi VAT 5%, o fakturę prosiłem się kilka razy otrzymałem ją wreszcie po założeniu sporu. Sprzedawca ma negatywa za problemy z fakturami.

Oferta była zaznaczona jako: "Wystawiam fakturę VAT"

Edytowane przez HotKey .
Link to postu

Jeśli sprzedawca nie jest VAT-owcem, to nie może wystawiać faktury z wykazaniem VAT-u. Powinien także na fakturze wskazać powód zwolnienia z VAT. Przy takiej fakturze w pozycji netto należy zaksięgować kwotę brutto i zaznaczyć VAt zw. Kwota netto równa się wówczas kwocie brutto.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...