Skocz do zawartości

Polecane posty

Prosty zapis HTML w opisie:

 

<div><p><p>Nazwa towaru</p> <p>towar jest NOWY</p></p></div>

 

Nie da się wystawić:

 

sections[0].items[0].content Nieprawidłowy podzbiór HTML (0x80004005)

Allegro Cię informuje, że nie przyjmie takiego kodu. Musisz go zmienić wg nowych zasad opisu i dozwolonych znaczników. Trochę wysiłku i się przyzwyczaimy! Chyba nie można umieszczać p w p. No i ten div? Chyba też nie...

 

Porada od ST:

https://forum.sello.pl/index.php?topic=10630.0

niepoprawny podzbiór HTML w section[0].item[1] - ten błąd należy czytać w taki sposób, że w sekcji pierwszej (section[0] oznacza sekcję pierwszą, section[1] drugą itd..) element drugi (item[1] - tutaj też liczymy począwszy od 0) zawiera niepoprawny HTML. Ta wiedza umożliwia stwierdzenie w której konkretnie sekcji jest problem i go usunąć. Przy usuwaniu błędów dobrze jest posłużyć się edytorem uproszczonym.

 

 

 

Lipa panie :(

A to to należało by podesłać do allegro, bo to oni wprowadzili takie ograniczenia...

Link to postu

 

Allegro Cię informuje, że nie przyjmie takiego kodu. Musisz go zmienić wg nowych zasad opisu i dozwolonych znaczników. Trochę wysiłku i się przyzwyczaimy! Chyba nie można umieszczać p w p. No i ten div? Chyba też nie...

 

 

Div dokleja edytor sello. Tego w pierwotnym opisie zassanym z Subiekta nie ma.

 

Sytuacja jest taka: mam powiedzmy 2000 różnych towarów w Subiekcie. Zgodnie z informacją od BarteK w opisie nie może być znaczników html < br >. Zamieniłem więc znaczniki nowego wiersza < br > na < p > no bo jak inaczej mam oznaczyć nowy wiersz? Nie mogę stosować w opisie w subiekcie znaczników nowego opisu allegro bo opis przedmiotu jest używany nie tylko do allegro ale do czegokolwiek innego podpiętego pod subiekta (ebay, sklep...). Zresztą BarteK mówił że < p > jako znacznik nowego wiersza jest ok.

 

Dlaczego więc to się nie daje wystawić?

Link to postu

Kurna trochę jestem rozczarowany bo moje opisy są wszystkie w jednej linii  :-[ a już myślałem, że za tyle czekania nic nie będę musiał robić  ;D

 

Bartek tak czy inaczej kupa, bo opisów nie mogę poprawić w Subiekcie bo idą do sklepu. Poprawiać opisy w towarach ? no ale co dalej jak będę musiał zmienić opis w Subiekcie to będę musiał przecież zsynchronizować, a wtedy cała robota pójdzie w pi...u

 

Jakieś pomysły ?

 

 

 

Link to postu

Kurna trochę jestem rozczarowany bo moje opisy są wszystkie w jednej linii  :-[ a już myślałem, że za tyle czekania nic nie będę musiał robić  ;D

 

Bartek tak czy inaczej kupa, bo opisów nie mogę poprawić w Subiekcie bo idą do sklepu. Poprawiać opisy w towarach ? no ale co dalej jak będę musiał zmienić opis w Subiekcie to będę musiał przecież zsynchronizować, a wtedy cała robota pójdzie w pi...u

 

Jakieś pomysły ?

 

 

 

 

Dla nowego wiersza stosuj znaczniki P. (Musisz zmienić w opisach w subiekcie). Będą działać zarówno w sklepie jak i w nowych opisach allegro. Znaczniki br nowy opis wycina i wtedy masz opis w jednej linii.

Link to postu

Dla nowego wiersza stosuj znaczniki P. (Musisz zmienić w opisach w subiekcie). Będą działać zarówno w sklepie jak i w nowych opisach allegro. Znaczniki br nowy opis wycina i wtedy masz opis w jednej linii.

 

To ja wiem, że muszę ale przerabiać 1500 opisów mi się nie uśmiecha ;) poza tym tak jak pisałem, że opis z Subiekta idzie do sklepu a tam opis z paragrafami będzie wyglądał jak kupa:

 

Wysokość: xxx

 

Szerokość: xxx

 

Głębokość: xxx

 

A jakie są plany wobec zdjęć ? Brak możliwości linkowania tzn. że muszę teraz wszystkie zdjęcia wrzucić do Sello ? (przecież mi baza wybuchnie) ;)

Link to postu
<div><p><p>Nazwa towaru</p> <p>towar jest NOWY</p></p></div>

 

Skąd się wziął taki opis? W jaki sposób jest generowany? Nowe edytor nie mógł wstawić elementu div, bo jest on w nim niedozwolony. Podobnie mechanizm czyszczący powinien usunąć zarówno diva jak i zagnieżdzenie < p >.

 

Bartek tak czy inaczej kupa, bo opisów nie mogę poprawić w Subiekcie bo idą do sklepu. Poprawiać opisy w towarach ? no ale co dalej jak będę musiał zmienić opis w Subiekcie to będę musiał przecież zsynchronizować, a wtedy cała robota pójdzie w pi...u

Podeślij na maila jak możesz źródło opisu z Subiekta lub z Sello (it__Item.it_descr).

 

Jeśli w opisie są znaczniki br wstawiane poprzez Shift+Enter to są one zastępowane obecnie spacjami. Można spróbować użyć modyfikatora nl2br i sprawdzić czy wnosi to jakąś zmianę - czyli np. [Towar::Opis|nl2br].

 

 

 

Link to postu

Podeślij na maila jak możesz źródło opisu z Subiekta lub z Sello (it__Item.it_descr).

 

Jeśli w opisie są znaczniki br wstawiane poprzez Shift+Enter to są one zastępowane obecnie spacjami. Można spróbować użyć modyfikatora nl2br i sprawdzić czy wnosi to jakąś zmianę - czyli np. [Towar::Opis|nl2br].

 

Opis poszedł na maila, odnośnie modyfikatora to już próbowałem go wcześniej ale niestety jest jeszcze gorzej bo opis dodatkowo zawiera śmietnik html'wy.

Link to postu

Skąd się wziął taki opis? W jaki sposób jest generowany? Nowe edytor nie mógł wstawić elementu div, bo jest on w nim niedozwolony. Podobnie mechanizm czyszczący powinien usunąć zarówno diva jak i zagnieżdzenie < p >.

 

 

Towar jest z Subiekta i w jego opisie nie ma div. Po wystawieniu z szablonu z opisem najprostszym jaki może być tj [Towar::Opis] i zmianie na "Opis HTML" pojawiaja się div.

 

Przy okazji pojawił się jeszcze jeden drobny problem. Kiedy w opisie jest [Towar::Producent] nie wiem dlaczego ale zawsze przerzuca nazwę producenta do nowego wiersza. Nie można np. zastosować zapisu "Producent: **[Towar::Producent]**" bo po wczytaniu towaru z takim opisem w szablonie wychodzi:

 

Producent:**

Nazwa Producenta**

 

i zwraca błąd przy próbie wystawienia

 

Jeśli zastasuję zapis: "Producent: [Towar::Producent]"

 

wychodzi :

 

Producent:

Nazwa Producenta

 

ale się wystawia.

 

 

Link to postu

Skąd się wziął taki opis? W jaki sposób jest generowany? Nowe edytor nie mógł wstawić elementu div, bo jest on w nim niedozwolony. Podobnie mechanizm czyszczący powinien usunąć zarówno diva jak i zagnieżdzenie < p >.

 

 

Towar jest z Subiekta i w jego opisie nie ma div. Po wystawieniu z szablonu z opisem najprostszym jaki może być tj [Towar::Opis] i zmianie na "Opis HTML" pojawiaja się div.

 

Przy okazji pojawił się jeszcze jeden drobny problem. Kiedy w opisie jest [Towar::Producent] nie wiem dlaczego ale zawsze przerzuca nazwę producenta do nowego wiersza. Nie można np. zastosować zapisu "Producent: **[Towar::Producent]**" bo po wczytaniu towaru z takim opisem w szablonie wychodzi:

 

Producent:**

Nazwa Producenta**

 

i zwraca błąd przy próbie wystawienia

 

 

 

Dlaczego przerzucasz na opis 'html'? Nie chesz wystwiać z nowymi opisami? Do NO trzeba wybrać 'Nowy opis Allegro'. Po przejściu do hmtl Sello dodaje div i to było opisane bodajże w info o wersji.

 

Jeśli chcesz mieć NO, to przejdź do 'edytora uproszczonego' i podejrzyć czy nie ma tam niedozwoloych znaków (instrukcja w opisie nowej wersji).

Link to postu
  • 3 tygodnie później...

Nie wiem czy to błąd, ale sporo czasu nad tym spędziłem żeby rozwiązać ten problem.

 

Otóż, w subiekcie w charakterystyce towaru mam opis ze znacznikami <p>, czyli dopuszczonymi w nowym opisie. Po wprowadzeniu [Towar::Opis] przenosi się prawidłowo, ale tylko wówczas gdy nie użyjemy dodatkowo żadnych innych znaczników <h1>,<h2>,<b>. Po ich zastosowaniu, wszystkie znaczniki <p> są wycinane i robi się tekst ciągły. Chciałem by wprowadzany tekst był większy jednak tak się chyba nie da...

Link to postu

Jeśli umieścisz tag ze znacznikiami <p> wewnątrz <h1> to taki kod HTML jest nieprawidłowy. Wtedy do akcji wkracza mechanizm czyszczący, który zapewne wyczyści kod nie po naszej myśli.

 

Raczej tutaj trzeba by było zastąpić znaczniki <p> znacznikami <h1> a </p> -> </h1> za pomocą modyfikatora replace.

 

Zastanowiłbym bym się jednak nad tym, bo h1 i h2 powstały po to aby wyróżnić tekst. Umieszczanie całego tekstu w nagłówkach jest raczej niemile widziane zarówno przez użytkowników jak i przez roboty indeksujące strony. A pewnie jeszcze Allegro będzie w tym widziało pewne nadużycie :).

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...