Skocz do zawartości

Allegro, sprzedaż poza Allegro, dołączanie ulotek

Polecane posty

mieliśmy na paragonie reklamę sklepu internetowego i też nam zwrócili uwagę.

 

Przez wiele lat nie było z tym problemu. Zastanawiałem się, czy nie sprawdzają tego w inny sposób. Np robiąc drobne zamówienie w sklepie?

 

Jakoś nie wierzę w zbieg okoliczności, że nagle nasi klienci zaczęli informować Allegro, że sklepy dołączają ulotki z reklamą własnych sklepów.

Link to postu

teraz jeszcze rzuciłem sobie okiem na maila od nich i zmieniam zdanie :)

 

To chyba standardowa wiadomość, którą wysyłają do sprzedawców. W sumie nie ma w niej żadnych konkretów:

 

"Komunikat wysłany automatycznie przez serwis Allegro

 

Informujemy, że otrzymaliśmy sygnały dotyczące Twoich działań naruszających obowiązujące w Allegro zasady.

 

Przypominamy, że zgodnie z art. 13.3 Regulaminu Allegro: "Użytkownik zobowiązany jest nie ujawniać osobom trzecim informacji dotyczących innych Użytkowników, które otrzymał od Allegro.pl w związku z korzystaniem z Allegro, chyba że uzyskał uprzednią zgodę od Użytkownika, którego dane dotyczą. W szczególności zabronione jest wykorzystywanie przedmiotowych informacji w celach komercyjnych polegających, w szczególności na promowaniu w jakiejkolwiek formie działalności Użytkownika prowadzonej poza Allegro."

 

W związku z powyższym działania polegające na:

Nakłanianiu użytkowników do zawierania transakcji poza Serwisem,

Wysyłaniu zarówno przed jak i po zawarciu transakcji treści reklamowych,

nie są w Allegro dozwolone.

 

Dalsze naruszanie zasad może doprowadzić do zawieszenia konta.

 

Jeśli uczestniczysz w programie Super Sprzedawca pamiętaj, że w przypadku gdy wskazane naruszenie nie zostanie wyeliminowane, Allegro może przyznać ostrzeżenie, co będzie skutkowało usunięciem z programu."

Link to postu

teraz jeszcze rzuciłem sobie okiem na maila od nich i zmieniam zdanie :)

 

To chyba standardowa wiadomość, którą wysyłają do sprzedawców. W sumie nie ma w niej żadnych konkretów:

 

 

 

No nie wiem, ja nie dostałem takiej wiadomości, więc z pewnością nie wysyłają jej do wszystkich.

 

Co do zakupów testowych - jak bym zarabiał miliardy to poświęciłbym parę tys. zł miesięcznie na zabezpieczenie tego zarabiania :)

Link to postu

....ale o nadruk na paragonie z nazwą naszego sklepu internetowego. Wysłali mi skan tego paragonu...

 

;D kurna to już paragonów nie można wysyłać ... wyślij ich na szczaw i mirabelki.

 

Edit:

A jak ktoś się boi zamieszczać w adresie swojej firmy strony www (co wg. mnie jest jakimś kuriozum) to co stoi na przeszkodzie aby CEIDG w nazwie firmy dodać sobie:

 

Sklep Internetowy WWW.NAJNIZSZE-CENY.PL Janusz Biznesu ?

Link to postu

Wysłali mi skan tego paragonu.
Na podstawie danych z paragonu nie jesteś w stanie ustalić kupującego? To by więcej wyjaśniło.

 

pewnie że jestem w stanie, ale oni tez głupi nie są. Przesłali mi skan tylko tej części gdzie jest nazwa naszego sklepu internetowego, bez jakichkolwiek dodatkowych rzeczy. Brak nr PA, brak danych, daty, towaru itd. Nic po czym mógłbym ich zidentyfikować.

 

W bieżącym roku mieliśmy tylko 67 dostaw do poznania, ale to chyba nie jest wyznacznik. Równie dobrze mogli wynająć zewnętrzną firmę do kontroli.

Link to postu

Tak mi się wydaje, że to nie Allegro tylko kupujący zgłaszają. Zaczyna się od tego, że dostanie upomnienie w sprawie reklamy sklepu i potem sam zaczyna zgłaszać innych.

 

O tym samym pomyślałem - kupujący będący konkurencją. A znając szmatllegro to skończy się na tym, że wprowadzą program dodatkowych monet za skuteczne zakablowanie sprzedawcy ...

Link to postu

Mam pomysł na nowy program bonusowy dla użytkowników Allegro:

 

ZBIERAJ PUNKTY ZA PODPIE...LANIE:

 

1 PKT - kupujący donosi na sprzedawcę;

5 PKT - kupujący donosi na sprzedawcę że zawarł z nim transakcję poza Allegro;

10 PKT - sprzedawca donosi na sprzedawcę będącym jego konkurencją;

20 PKT - sprzedawca donosi na sprzedawce niebędącym jego konkurencją;

30 PKT - sprzedawca donosi sam na siebie;

40 PKT - sprzedawca donosi sam na siebie, że zawarł transakcję z kupującym poza Allegro;

50 PKT - sprzedawca donosi sam na siebie i na kupującego, że miał zamiar sfinalizować transakcję poza Allegro;

100 PKT - donos na samego siebie z prośbą o blokadę konta.

 

Bonusy:

* donos na najlepszego kumpla który tez sprzedaje na Allegro - dodatkowo 10 PKT;

** donos zanim czyn zostanie dokonany - dodatkowo 20 PKT;

 

Zachowując politykę Allegro, ww pkt będzie można wykorzystać na promowanie swoich ofert. Każde 100 pkt, to 1 zł na ten cell.

Link to postu

Tak nie wolno, to chyba już w regulaminie jest ja się kilka razy natknąłęm na różne artykuły na stronach Allegro, podobno na Amazonie nawet nie może się firma nazywać nazwą domenową bo go nie wpuszczą aby tam sprzedawał. Cóż. W Niemczech dodatkowo nie wolno żadnych ulotek dołączać ze względu na wymogi ustawowe.

 

 

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...