Skocz do zawartości

Sello nie wysyła gotowych aukcji

Polecane posty

Też mam od piątku błędy związane z przekroczonym limitem czasu operacji. Średnio 20% wysyłanych aukcji ma taki błąd u mnie.

Aukcję się wysyłają i można je potem znaleźć w zakładce "do wystawienia".

Ja sprawdzam te z błędami, usuwam z serwera allegro i wysyłam jeszcze raz bo Sello mimo, że niby powinno sprawdzić przy kolejnym wysyłaniu stan aukcji to u mnie przez 8 lat używania, nie zrobiło tego ani raz. Takie aukcje zostają mi w zakładce "przygotowane" w Sello i nie mogę ich wysłać do puki nie zostaną usunięte z allegro.

Link to postu
  • Piotr Kolasa zmienił tytuł na Sello nie wysyła gotowych aukcji

Przekroczenie limitu czasu oznacza tyle, że Sello wystawia aukcję i czeka na odpowiedź serwera, powiedzmy 20s. Allegro w tym czasie nie odpowiada więc Sello uznaje, że serwer nie odpowiada (no bo inaczej by czekało w nieskończoność). To nie oznacza, że aukcja się nie wystawiła, bo być może po 25 czy 30s serwer Allegro odpowiedział - tylko, że Sello już zajęło się następną aukcją. Plik który podałem wydłuża ten czas oczekiwania powiedzmy do 32s więc Sello będzie dłużej czekało na odpowiedź.

Od około 2 tygodni zauważamy duże spowolnienie działania serwerów API Allegro, więc błędy spowodowane przekroczeniem czasu oczekiwania mogą występować częściej.

Oczywiście, w przypadku gdy wystąpi problem Sello oznacza aukcję, że ta jest w nieznanym stanie. Potem przy wysyłaniu ponownym takiej aukcji najpierw Sello stara się zweryfikować czy aukcja została wcześniej już wystawiona czy nie, aby nie wystawić aukcji drugi raz.

 

Link to postu

Proszę edytować ten plik notatnikiem i zamienić wartości:

"SendTimeout"=dword:00000020
"ReceiveTimeout"=dword:00000020
"ConnectionTimeout"=dword:00000020
"AcceptTimeout"=dword:00000020

na

"SendTimeout"=dword:00000040
"ReceiveTimeout"=dword:00000040
"ConnectionTimeout"=dword:00000040
"AcceptTimeout"=dword:00000040

Spowoduje to wydłużenie oczekiwania do 1 minuty (co już jest przesadą, ale skoro Allegro ma problemy wydajnościowe to jest jedyny sposób aby coś z tym zrobić).

Oczywiście po zapisaniu należy ponownie uruchomić plik i potwierdzić dodanie informacji do rejestru Windows.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...