Skocz do zawartości

Sello 1.26 planowana data

Polecane posty

Hmm... W obu lokalizacjach nie ma. Z dzisiejszą datą modyfikacji jest tylko zmieniony plik "z jedynką". Sello uruchamiane jako admin.

Sello uruchamiam tak:

"C:\Program Files (x86)\InsERT\Sello\Sello.exe" /ta win /srw SERWER\INSERTGT /pdm BAZA

 

PS

Gdy wybieram Podgląd okienko jakby się odświeża tylko, po wybraniu PDFCreator, Zebra lub Microsoft print to PDF okno znika, ale nic nie drukuje się.

Link to postu

Czyli gdy mam teraz wszystkie opisy i zdjęcia w towarach, to właściwie teraz nie ma dobrej metody żeby zaktualizować aukcje?

Fajnie by było, żeby aktualizacja opisu z towaru była powiązania z aktualizacją zdjęć też z towaru. Zdjęcia i opis są w jednym miejscu to niech to będzie spójne, a nie, że opis z towaru a zdjęcia z plików i jeszcze trzeba kolejności pilnować. W towarze mam zdjęcia w odpowiedniej kolejności. Dobrze by było gdyby opcja aktualizacji zdjęć z towaru potrafiła też usuwać zdjęcia z aukcji, tak żeby można było doprowadzić aukcje do takiego stanu jakby była "świeżo" wystawiona jako nowa.

Taka opcja przyda się też w przyszłości do bieżącej aktualizacji aukcji gdy np. zmieni się jakiś detal produktu albo będzie nowe zdjęcie. Poprawiam opis, zmieniam zdjęcia, update i na aukcji mam już nową wersję z towaru.

Aha... tytuł aukcji też mógłby być brany z towaru.

Edytowane przez Konrad L
Link to postu

Witam.
Chciałem zapytać o wstawianie zdjęć do aukcji trwających. Jeżeli mamy np. "rurkę" identycznie wyglądającą, posiadającą różną średnicę i różną długość, która występuje ok. 50 razy w identycznym zestawieniu rysunków, różni się jedynie nazwą zaczytywaną z Subiekta.
Pytanie: nie potrafię wstawić do wszystkich 50 aukcji identycznego zestawu rysunków (paczka 8 rysunków), przesłać go do Allegro by później wstawić opis z wykonanego szablonu.
Ktoś pomoże ?
Doszedłem, że można to zrobić wyłącznie do jednej trwającej aukcji powtarzając tą czynność 50 razy, może da się to wstawić do wszystkich aukcji od razu i wysłać do Allegro - znacznie przyspieszyło by to zmiany aukcji.
Dzięki za swoje sugestie i pozdrawiam
Tomasz

Edytowane przez tomasz_cz
Link to postu
2 godziny temu, Kuba . napisał:

Niestety ale w tej wersji sie nie da zbiorowo wstawić zdjęć. Jeżeli się mylę to niech mnie ktoś poprawi. Przyznam, że wiązałem większe nadzieje z wersją Sello 1,26 co do funkcji wprowadzania modyfikacji do aukcji trwających ale lepsze to niż nic. 

Przygotuj zdjęcia w kolejności i wstawiaj wszystkie do każdej aukcji. Znacznie przyspiesza to zmiany, ale przy kilku tysiącach aukcji to spory problem.

Link to postu

Można by usunąć komunikat o konieczności opłaty za paczki. Pojawia się np. przy drukowaniu listy towarów do spakowania. No chyba, że nie dotyczy tylko paczkomatów? (na mojej liście paczek były tylko paczkomaty i geis gdy poniższe okienko się pojawiło).

shipx-oplata.thumb.png.26ecb7fe81f9eb36fba71c825b765141.png

 

PS

Sello nadal regularnie, ale nie za każdym razem, zawiesza się i wyłącza przy generowaniu tego wydruku (lista Ks.Robaka). Dzieje się tak na dwóch różnych instancjach Sello.

 

PS2 (edit)

Dzisiaj w sello/nexo dane do faktury "wskoczyły" we właściwe miejsce do nexo. Jakaś korekta była w 1.26, czy przypadek? Nadal jednak, gdy klient wybierze fv na allegro, to dokument jest generowany od netto, a inne faktury (detaliczne = gdy klient nie wybierze fv w fod) idą od brutto.

Edytowane przez MARCIN e-kupowanie.pl
Link to postu
14 godzin temu, Konrad L napisał:

Czyli gdy mam teraz wszystkie opisy i zdjęcia w towarach, to właściwie teraz nie ma dobrej metody żeby zaktualizować aukcje?

Odpowiednią funkcję aktualnie dodajemy. Pojawi się po długim weekendzie.

15 godzin temu, Konrad L napisał:

Fajnie by było, żeby aktualizacja opisu z towaru była powiązania z aktualizacją zdjęć też z towaru. Zdjęcia i opis są w jednym miejscu to niech to będzie spójne, a nie, że opis z towaru a zdjęcia z plików i jeszcze trzeba kolejności pilnować

W najbliższej aktualizacji dodamy usuwanie zdjęć z towarów oraz zbiorcze wczytywanie zdjęć z towarów do aukcji. Usuwanie zdjęć z aukcji musimy jeszcze zweryfikować, bo nie wiem czy to jest wykonalne i jak się ma do zdjęć w opisie.

15 godzin temu, Konrad L napisał:

Aha... tytuł aukcji też mógłby być brany z towaru

Tytuł aukcji będzie edycyjny tylko do 30 czerwca.

12 godzin temu, tomasz_cz napisał:

Doszedłem, że można to zrobić wyłącznie do jednej trwającej aukcji powtarzając tą czynność 50 razy, może da się to wstawić do wszystkich aukcji od razu i wysłać do Allegro

Obecnie funkcja wstawiania zdjęć działa tylko na jednej aukcji. Planujemy rozszerzyć to również na wiele aukcji. Po prostu brakło czasu.

 

11 godzin temu, Kuba . napisał:

Niestety ale w tej wersji sie nie da zbiorowo wstawić zdjęć. Jeżeli się mylę to niech mnie ktoś poprawi. Przyznam, że wiązałem większe nadzieje z wersją Sello 1,26 co do funkcji wprowadzania modyfikacji do aukcji trwających ale lepsze to niż nic. 

Wszystko to było przewidziane do tej wersji, ale z powodu różnych przeszkód i terminu związanego z Paczkomatami musieliśmy kilka rzeczy przesunąć dalej. W najbliższym czasie (do 2 tygodni) funkcje te będą dostępne.

1 godzinę temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

Można by usunąć komunikat o konieczności opłaty za paczki.

Czy wywołałeś drukowanie na paczkach utworzonych za pomocą nowego API czy jeszcze są to stare paczki?

 

1 godzinę temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

Sello nadal regularnie, ale nie za każdym razem, zawiesza się i wyłącza przy generowaniu tego wydruku (lista Ks.Robaka). Dzieje się tak na dwóch różnych instancjach Sello.

Sprawdzimy.

1 godzinę temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

Jakaś korekta była w 1.26, czy przypadek?

Nic nie zmienialiśmy w działaniu Sello-nexo

2 minuty temu, Faneo napisał:

tzn tworzy nie sciaga numerów nadań...

Jaki status mają paczki?

Link to postu

Blad w sello

Tworzenie paczki 7468/2018: IDispatch error #3354

Log tworzenia paczki:


-------------------------------
09:49:24 2018-04-25   SELLO ===>>> KONEKTOR: 
CreatePackageMetadata
{
"credentials":
{
"companyId":"xxxx",
"token":"xxxx"
},
"sendInParcelLocker":false,
"sendingParcelLockerName":"",
"packageSymbol":"7466/2018"
}

-------------------------------
DOTYCZY PACZKI: 7466/2018
09:49:24 2018-04-25   KONEKTOR ===>>> SERWER INPOST: 
{
"receiver":
{
"email":"xxxl",
"phone":"6xxx"
},
"parcels":
[
{
"template":"large",
"dimensions":
{
"length":"410",
"width":"380",
"height":"640",
"unit":"mm"
},
"weight":
{
"amount":"25",
"unit":"kg"
}
}
],
"custom_attributes":
{
"target_point":"TZC01N"
},
"is_return":false,
"service":"inpost_locker_standard",
"additional_services":
[
],
"only_choice_of_offer":false
}

-------------------------------
DOTYCZY PACZKI: 7466/2018
09:49:24 2018-04-25   KONEKTOR <<<=== SERWER INPOST: 
{"href":"http://api-shipx-pl.easypack24.net/v1/shipments/66008180","id":66008180,"status":"created","tracking_number":null,"service":"inpost_locker_standard","reference":null,"is_return":false,"application_id":1684,"created_by_id":null,"external_customer_id":null,"sending_method":null,"additional_services":[],"custom_attributes":{"service":"inpost_locker_standard","target_point":"TxxxN"},"cod":{"amount":null,"currency":null},"insurance":{"amount":null,"currency":null},"sender":{"id":131973957,"name":null,"company_name":"Faneo S. C.","first_name":null,"last_name":null,"email":"biuxxxo.eu","phone":"xxx","address":{"id":131278958,"street":"xxx","building_number":"ddd","line1":null,"line2":null,"city":"Rzeszów","post_code":"xxx","country_code":"PL"}},"receiver":{"id":131973956,"name":null,"company_name":null,"first_name":null,"last_name":null,"email":"xxx","phone":"xxx","address":null},"selected_offer":null,"offers":[],"transactions":[],"parcels":[{"id":66273494,"tracking_number":null,"is_non_standard":false,"template":"large","dimensions":{"length":380.0,"width":640.0,"height":410.0,"unit":"mm"},"weight":{"amount":25.0,"unit":"kg"}}],"created_at":"2018-04-25T09:49:28.337+02:00","updated_at":"2018-04-25T09:49:28.337+02:00"}

-------------------------------
DOTYCZY PACZKI: 7466/2018
09:49:24 2018-04-25   SELLO <<<=== KONEKTOR: 
CreatePackageResponse
{"error":"","externalId":"66008180","status":"created"}
 

Edytowane przez Faneo
Link to postu

Niestety tak działa nowe API, po wysłaniu zlecenia utworzenia paczki numery nadań nie są zwracane od razu. Pojawią się z lekkim opóźnieniem po przetworzeniu żądania przez system paczkomatów. Po odebraniu statusów numer powinien się pojawić. Można włączyć automatyczne pobieranie statusów co określony czas w parametrach wysyłania i odbierania.

Link to postu
56 minut temu, Bartosz Rosa napisał:

Niestety tak działa nowe API, po wysłaniu zlecenia utworzenia paczki numery nadań nie są zwracane od razu. Pojawią się z lekkim opóźnieniem po przetworzeniu żądania przez system paczkomatów. Po odebraniu statusów numer powinien się pojawić. Można włączyć automatyczne pobieranie statusów co określony czas w parametrach wysyłania i odbierania.

Pobiera tylko Geis, wogole nie pobiera statusow INPOST

Link to postu

Wracając do edycji opisu. Czy decyzja o tym, że nie będzie możliwości edytowania pojedynczej aukcji jest ostateczna? 

Czasami potrzebujemy po wygenerowaniu opisu zmienić jakąś drobną rzecz w opisie. Na chwilę obecną będzie to wyglądało tak, że generujemy opis w Sello, aktualizacja w allegro, odczekać kilka minut zanim się wszystko odświeży, edytować tę drobną rzecz z poziomu przeglądarki. Trochę to czasochłonne i skomplikowane. 

Nie dałoby się w Sello odblokować edytora opisu, tak jak przy tworzeniu nowej aukcji? Jakiekolwiek kliknięcie w polu opisu, ustawi tymczasową flagę "opis zmieniony", następnie automat wyśle treść nowego opisu do allegro. Wydaje się proste, chociaż pewnie pomijam kilka istotnych rzeczy ;)

Link to postu
1 godzinę temu, Bartosz Rosa napisał:

Czy wywołałeś drukowanie na paczkach utworzonych za pomocą nowego API czy jeszcze są to stare paczki?

ShipX.

 

12 minut temu, Faneo napisał:

wogole nie pobiera statusow INPOST

Ale jesteś do paczkomatów zalogowany po staremu czy ID i tokenem ShipX. Po staremu w Sello już nie przejdą paczkomaty.

 

11 minut temu, Paweł ole napisał:

możliwości edytowania pojedynczej aukcji

Jestem bardzo za tym, żeby dało się edytować opis w pojedynczej aukcji trwającej. Załóżmy otwieram tę aukcję i mam sekcje jak przy tworzeniu aukcji. Zmieniam co chcę i wysyłam na allegro.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...