Skocz do zawartości

Sello 1.26 planowana data

Polecane posty

1 godzinę temu, Paweł ole napisał:

Czy decyzja o tym, że nie będzie możliwości edytowania pojedynczej aukcji jest ostateczna?

Drobną podmiankę można zrobić za pomocą funkcji znajdź i zamień. Przy zmianach w trwających posługujemy się oknem zmian zbiorczych, a nie oknem aukcji - wynika to głównie z powodu takiego, że cała, dosyć skomplikowana logika tego okna, sprawdzania poprawności danych itp. nie była nigdy tworzona pod kątem edycji wysłanej już aukcji. Wiązało by się to z bardzo wieloma przeróbkami i dodatkowym skomplikowaniem już i tak dość skomplikowanego kodu. Stąd prościej było pojedyncze zmiany aplikować za pomocą okna zmian zbiorczych. Stąd też aby uruchomić edytor dla opisu aukcji, trzeba by dodać odpowiednie okno z edytorem w oknie zmian zbiorczych - aby kontynuować tradycję :). Tutaj jednak edycja wielu aukcji za pomocą jednego edytora jest bez sensu, zaś aby zrobić edycję podobną do edycji zdjęć - czyli niby zbiorczo ale jednak pojedynczo, potrzeba było kolejnych zmian w module zmian zbiorczych. Sporo prac, więc póki co nie dodawaliśmy takiego mechanizmu. Ale jeśli stwierdzicie, że jest on niezbędny to pomyślimy o jego dodaniu.

Najlepiej jakby mieć aukcje generowane z towarów bądź z szablonów - wtedy można po prostu wygenerować opisy ponownie, zmieniając dane nie w aukcji a w towarze czy szablonie.

1 godzinę temu, Faneo napisał:

Pobiera tylko Geis, wogole nie pobiera statusow INPOST

Podeślesz log na sello@insert.com.pl?

Link to postu
  20 godzin temu, Konrad L napisał:

Aha... tytuł aukcji też mógłby być brany z towaru

4 godziny temu, Bartosz Rosa napisał:

Tytuł aukcji będzie edycyjny tylko do 30 czerwca.

Na aukcjach ze sprzedażą. Bez sprzedaży zawsze był chyba możliwy.

No mimo wszystko brakuje opcji ustawienia nowego tytułu w całości (są tylko zamień i dodaj...) na nową wartość i tam mogło być [Towar::Nazwa] :) Gdy się używa towarów wygodniej jest zmienić tytuły w Towarze i hurtem wysłać zmiany niż każdą aukcję z osobna "zmień X na Y"

Link to postu
1 godzinę temu, Bartosz Rosa napisał:

Drobną podmiankę można zrobić za pomocą funkcji znajdź i zamień. Przy zmianach w trwających posługujemy się oknem zmian zbiorczych, a nie oknem aukcji - wynika to głównie z powodu takiego, że cała, dosyć skomplikowana logika tego okna, sprawdzania poprawności danych itp. nie była nigdy tworzona pod kątem edycji wysłanej już aukcji. Wiązało by się to z bardzo wieloma przeróbkami i dodatkowym skomplikowaniem już i tak dość skomplikowanego kodu. Stąd prościej było pojedyncze zmiany aplikować za pomocą okna zmian zbiorczych. Stąd też aby uruchomić edytor dla opisu aukcji, trzeba by dodać odpowiednie okno z edytorem w oknie zmian zbiorczych - aby kontynuować tradycję :). Tutaj jednak edycja wielu aukcji za pomocą jednego edytora jest bez sensu, zaś aby zrobić edycję podobną do edycji zdjęć - czyli niby zbiorczo ale jednak pojedynczo, potrzeba było kolejnych zmian w module zmian zbiorczych. Sporo prac, więc póki co nie dodawaliśmy takiego mechanizmu. Ale jeśli stwierdzicie, że jest on niezbędny to pomyślimy o jego dodaniu.

Najlepiej jakby mieć aukcje generowane z towarów bądź z szablonów - wtedy można po prostu wygenerować opisy ponownie, zmieniając dane nie w aukcji a w towarze czy szablonie.

 

Jak dla mnie to najlepiej by było jakby była gdzieś opcja przed wysłaniem zmian w opisie na allegro zrobić podgląd takiej aukcji w analogiczny sposób jak jest to przy wystawianiu nowej aukcji i w tym podglądzie mieć możliwość skorygowania lub dodania opisu. Opcja ta dotyczyła by indywidualnie każdej aukcji więc mogła by się pojawiać w menu kontekstowym lub być wywoływana skrótem (a najlepiej to i to). W ten sposób z szablonu można poprawić  opisy w standardowych aukcjach a przy niektórych pozycjach dokonać lekkich zmian.

Według mnie byłoby to ogromne ułatwienie.

Link to postu

Jeśli koniecznie oznaczyć przez Sello to bym zrobił nowe grupy: nowy opis / stary opis i te 25% przeniósł do 'stary opis' (np. na podstawie listy z allegro wskazującej na stary opis). I masz przefiltrowane. Ale to zależy od ilości aukcji, ręczna robota...

A jeśli masz do wszystkich aukcje poprawne szablony aukcji to zrób zmianę na wszystkich... Takich samych nie powinno to dotknąć, a stare opisy się podmienią.

Link to postu

uu no to słabo. Może Bartek coś na szybko wymyśli. (może jakiś hotfix) ;D

 

Druga sprawa ,to na kilku aukcjach przy zmianie starego opisu na nowy i wysyłce zmian mam błąd:

 sections[0].items[1].content Nieprawidłowy podzbiór HTML

Wiem co z tym zrobić, ale problem z tym, że nie mam podglądu i ewentualnego trybu edycji zmienianego opisu (w zmianach zbiorczych)

To też powinno być priorytetem.

Edytowane przez Alwin Kolano
Link to postu
Dnia 26.04.2018 o 23:23, Alwin Kolano napisał:

Druga sprawa ,to na kilku aukcjach przy zmianie starego opisu na nowy i wysyłce zmian mam błąd:

Spróbuj wygenerować w ten sam sposób nową aukcję i sprawdzić czy błąd również występuje. Aby to sprawdzić wpisz niepoprawny EAN, np. "blabla" i spróbuj wysłać aukcję. Jeśli Allegro zwróci błąd dotyczący EANa tzn, że opis przeszedł poprawnie. Jeśli zwróci błąd dotyczący opisu to będzie można sprawdzić co jest nie tak, edytując opis - choć nie zawsze jest to możliwe.

Sprawdzanie opłat za aukcję niestety nie sprawdza poprawności opisu, stąd taki EANowy hack ;) .

Najlepiej będzie jednak podesłać do nas źródło opisu, które można wyciągnąć za pomocą tego zapytania SQL:

select apc_longText from au_PendingChanges
join au__Auction on au_id = apc_AuctionId
where au_Number = 'TUTAJ_WSTAWIC_NUMER_AUKCJI'
and au_State = 3
and apc_ChangeType = 341
and apc_ChangeState = 3

I podesłać na sello@insert.com.pl z linkiem do tego tematu.

Link to postu
2 minuty temu, Bartosz Rosa napisał:

Spróbuj wygenerować w ten sam sposób nową aukcję i sprawdzić czy błąd również występuje. Aby to sprawdzić wpisz niepoprawny EAN, np. "blabla" i spróbuj wysłać aukcję. Jeśli Allegro zwróci błąd dotyczący EANa tzn, że opis przeszedł poprawnie. Jeśli zwróci błąd dotyczący opisu to będzie można sprawdzić co jest nie tak, edytując opis - choć nie zawsze jest to możliwe.

Dziś od rana siedzę i właśnie próbuje wystawić całkiem nową aukcję, i niestety mam ten sam błąd  

sections[0].items[1].content Nieprawidłowy podzbiór HTML

opis już zmieniałem na czysty z innego towaru i także bez zmian.

Hack z EAN zadziałał, zwracany jest błędny kod EAN.

O co chodzi ?

Link to postu
4 minuty temu, Alwin Kolano napisał:

Dziś od rana siedzę i właśnie próbuje wystawić całkiem nową aukcję, i niestety mam ten sam błąd  


sections[0].items[1].content Nieprawidłowy podzbiór HTML

opis już zmieniałem na czysty z innego towaru i także bez zmian.

Hack z EAN zadziałał, zwracany jest błędny kod EAN.

O co chodzi ?

W pierwszej sekcji masz TEKST? Zdjęcie nie może być w pierwszym zbiorze bodajże.

Link to postu
13 minut temu, Alwin Kolano napisał:

Hack z EAN zadziałał, zwracany jest błędny kod EAN.

Być może już przestał działać ten sposób. Jeśli opis byłby niepoprawny to błąd z opisem pojawiał się przed błędem z EANem - dzięki czemu można było sprawdzać poprawność opisu.

W przypadku aukcji przygotowanych podeślijcie do nas wynik tego:

select aal_Description from au_Allegro
join au__Auction on au_id = aal_AuctionId
where au_Title like 'TUTAJ TYTUL AUKCJI'
and au_State in (0,1)

Oraz najlepiej dołączyć też surowy opis towaru z bazy

select it_Descr from it__Item where it_Symbol like 'TUTAJ_SYMBOL_TOWARU'

jeśli opis jest generowany z towaru. Pozwoli to nam powtórzyć błąd i wyeliminować.

Link to postu

Bartek, sprawę nowej aukcji rozwiązałem tzn. jeszcze raz przeklikałem specyficzne i aukcja się wysłała, więc opis jest z całą pewnością prawidłowy.

Problem zostaje, z aukcją trwająca, aukcja ta ma wszystkie wymagane specyficzne, ale dla pewności przeklikałem je w serwisie i pobrałem do sello (Pobierz pełne dane opisy i zdjęcia), niestety nie rozwiązało to problemu.

PS. Bartek wysłałem PM

 

Edytowane przez Alwin Kolano
Link to postu

Po analizie okazuje się, że problematyczne są takie konstrukcje opisu towaru:

Cytat

Symbol: WZG1234
Kolor: czerwony
 

Czyli jeśli towar ma wiersze oddzielone nową linią, czyli znacznikiem <br> i jednocześnie ostatnie słowo jest pogrubione oraz na końcu jest jeszcze jeden <br>.

Przy takiej konstrukcji kod pod spodem wygląda tak:

Symbol: <b>WZG1234</b><br>
Kolor: <b>czerwony<br>
  </b>

Czyli znacznik nowej linii w kolumnie kolor jest wstawiony wewnątrz pogrubienia.

Jeśli teraz opis jest użyty w takiej formie, aby zamienić znaczniki <br> na <p>

[Towar::Opis | escape_xml | replace=`<b>==<p>` | unescape_xml]

To generowany jest z tego niepoprawny kod, bo tag pogrubienia <b> zostaje podzielony między dwa paragrafy <p>.

W tej konkretnej sytuacji można to obejść, przenosząc takie przeniesione pogrubienia </b> przed znacznik <br>.

[Towar::Opis | escape_xml | replace=`<br></b>==</b><br>`| replace=`<b>==<p>` | unescape_xml]
Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...