Skocz do zawartości

Aktualizacja zdjęć w nowym opisie / przejście ze starego opisu

Polecane posty

Może ktoś mnie poprawi, ale nie widzę opcji dodania zdjęć z towaru bazy sello w celu exportu do allegro - to tylko u mnie czy Sello Team zrobiło niezły fuckup ? Można dodać zdjęcie "z ręki" do aukcji i fajnie... ale po kiego grzyba miałby ktoś to robić jak trzyma zdjęcia w bazie - jak np: u nas ? 

W tej chwili aktualizacja do nowego opisu - która w sello jest niezwykle wygodna - jest nie do użytku, bo po co nam aktualizacja jak zdjęcia się nie przeniosą, ani nie można ich dodać z bazy towaru ? No chyba że mi coś umknęło i jest gdzieś magiczny sposób na upload brakujących zdjęć ?

Link to postu

Kolejna sprawa w nowej wersji sello -> Zaznaczam aukcje w których chcę zmienić zdjęcia, wywalam je z każdej aukcji przez zmiany zbiorcze - daję ok i... nic się nie dzieje, nie ma aktualizacji aukcji. Na 28 aukcji które zaznaczyłem (kilka produktów), Sello zaznaczyło że zmiany będą tylko w 5 aukcjach, w dodatku zaznaczyłem że chcę 1 fote wywalić... wywaliło 3. 

Rozumiem jakby jeszcze w nowym szablonie było zdjęcie połączone z innym w bloku - to mogło by 2 zdjęcia wywalić, ale skąd 3 ? o_0 

Oraz podstawowe pytanie, dlaczego nie wywaliło w reszcie aukcji ?  Pokazuje się informacja że aukcja została zaktualizowana, ale nie widać zmian w oczekujących do synchronizacji, ani na liście zmian.

Link to postu
4 godziny temu, Patryk Tworek napisał:

Może ktoś mnie poprawi, ale nie widzę opcji dodania zdjęć z towaru bazy sello w celu exportu do allegro - to tylko u mnie czy Sello Team zrobiło niezły fuckup ?

Będzie taka opcja w najbliższej aktualizacji po długim weekendzie - brakło nam czasu na implementację a termin gonił z powodu Paczkomatów.

Usuwania zdjęć w obecnej wersji również zabrakło z tego powodu. Jest z tym nieco więcej pracy, bo Allegro nie pozwoli usunąć zdjęć jeśli są one zareferencjonowane w opisie.

 

Link to postu

Wg opisu wersji 1.26, pierwsze 2 punkty:

  1. Dodano możliwość aktualizacji opisu w aukcjach trwających
  2. Dodano możliwość wysyłania zdjęć dla aukcji trwających do serwisu

1. Da się zrobić tylko przez zmiany zbiorcze, fajnie jakbyście pisali takie informację. Dobrze by było zrobić instrukcję.

2. Wszystko mam na szaro. Po zmianie miniaturki i dodaniu 2 zdjęć nadal nie mogę przejść na nowy opis. Aukcja pierwotnie była wystawiona na Allegro.

Coś robię źle, czy to po prostu nie działa i trzeba edytować aukcje na Allegro?

Link to postu

Po włączeniu nowej wersji programu pojawia się to:

image.thumb.png.d375341154cf960ad8dd0599dc2cfb3f.png

Według mnie krócej się tego przedstawić już nie da :). To taka informacja dla osób, które nie lubią czytać.

Do tego w informacjach o nowej wersji na stronie https://www.sello.pl/2018/04/24/sello-1-26/ oraz na STRONIE STARTOWEJ programu jest wszystko opisane bardziej dokładnie - dla tych, którzy chcą dowiedzieć się nieco więcej o nowościach w aktualizacji.

 

image.png.d3602b2c7da08face660a71143274a4d.png

 

54 minuty temu, marbie B napisał:

2. Wszystko mam na szaro. Po zmianie miniaturki i dodaniu 2 zdjęć nadal nie mogę przejść na nowy opis. Aukcja pierwotnie była wystawiona na Allegro.

Tzn. co konkretnie jest na szaro? Proszę o podesłanie zrzutu ekranu.

Link to postu

Witam

Wg mnie jest problem z dodaniem drugiego i kolejnego zdjęcia w kilku aukcjach - (masowe dodawanie zdjęć). 

Robię tak:

1. Aukcje - > aukcje trwające - > zaznaczam kilka aukcji (multiselect) - > prawy klawisz myszy zmiany zbiorcze -> zdjęcia 

2. Zaznaczam ptaszkiem (checkbox) Miniaturki oraz zdjęcia aukcji - > widzę miniaturki pierwsze zdjęcie i zaznaczam wszystkie

3. na dole w panelu Zdjęcia wybranej aukcji widzę zdjęcie nr 1 a obok jest naciśnij lub upuść obrazek

4. Klikam w ikonkę naciśnij lub upuść obrazek -> wybieram zdjęcie z dysku i zatwierdzam

5. Po zatwierdzeniu na liście miniaturek robi się Unselect i pozostaje zaznaczona jedna miniaturka i tam następuje zmiana czyli dodanie nowego drugiego zdjęcia.

w punkcie 5 zmiany powinny być w kilku (zaznaczonych aukcjach) a robią się tylko w jednej. 

Aby podmienić/dodać zdjęcie nr 2  we wszystkich aukcjach należy każdą zaznaczyć i wykonać czynności od punktu nr 3 - to jest dość pracochłonne.

Zdjęcie nr 1 podmienia się bezproblemowo

 

Pozdrawiam

 

 

 

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...