Skocz do zawartości

Opis "aukcji" towaru w towarze

Polecane posty

Wczoraj poświęciłem cały dzień na wymianę opisów i stwierdzam, że Sello nie jest user friendly ;)

Większość czasu poświęciłem błędom: sections[0].items[1].content Nieprawidłowy podzbiór HTML - błędy w dużym stopniu były spowodowane przez edytor z Subiekta i Sello (brak możliwości wyświetlenie kodu html). Jedyną skuteczną metodą na pozbycie się go, było:

  • skopiowanie opisu towaru do notatnika,
  • wyczyszczenie opisu w towarze,
  • wklejenie opisu z notatnika i ponowne jego sformatowanie tj. dodanie w niektórych miejscach wytłuszczenia.

Drugą rzeczą którą, dała się mi we znaki to brak edytora i podglądu jak aukcja będzie wyglądała po wysłaniu zmian (dot. to głównie opisu, bo zmiana tytułu jest udostępniona nam czasowo).  

Dlatego też w towarze oprócz standardowego opisu towaru, chciałbym znaleźć zaimplementowany edytor allegrowy, dzięki któremu, mógłbym stworzyć opis z odpowiednią ilością zdjęć, sekcji i ich układem i takim gdzie bez kombinacji będę mógł użyć tagu [Towar::Opis]

P.S. idealnym uzupełnieniem tego, byłyby zdjęcia globalne.

Link to postu

Racja, też mam ten problem, poświęciłem 3 dni na poprawienie 50 aukcji, gdzie normalnie wystawiam 200-500 dziennie zależnie od kategorii. Najgorsze jest to, że opisy są poprawne (nie posiadają znaków specjalnych), a błędy dalej sypią i nie wiadomo dlaczego. Przydałby się także modyfikator konwersji przy formatowaniu np. 1. Zamieniaj spacje na entery. 2. Z tabel html twórz listy wypunktowane itd. Dużo rzeczy można zrobić by to usprawnić, pewnie kwestia czasu, prędzej czy później zostanie wprowadzone.

Link to postu

Metoda poprawiania aukcji trwającej z jej poziomu wydaje się najlepszym sposobem, ale nie w każdym przyapdku. Ja przyjąłem inną "taktykę". Aukcje do poprawy przygotowuję tak jak do wystawienia. Czyli poprawiam dane w towarze, szablonie i szablonie opisu - wg konieczności. Potem próbnie generuję z przygotowanych "składników"  z  Towarów (2 kliki) aukcję do wystawienia i sprawdzam, czy allegro zwraca błędy. Jeśli tak, to mogę poprawić z poziomu przygotowanych i potem w towarze/szablonach. Jak jest OK to kasuję taką przygotowaną aukcję i aktualizuję aukcję trwającą wg opcji:

 

szabl.PNG.14021ea79cb1fe165f48c7acff02abcd.PNG

Działa to w miarę sprawnie i przy okazji zostaje w sello wszystko, co będzie potrzebne do ew. wystawienia takiego towaru dwoma kliknięciami z towarów.

 

Link to postu

Marcin no i widzisz, ty masz  przypisany szablon do każdego towaru. Zobacz ile czasu na to poświęciłeś aby coś takiego osiągnąć.

Ja napisałem to w imieniu nowych użytkowników i prostoty wystawiania samej aukcji, bez zabawy w modyfikatory, pola własne i generowanie opisów z błędami.

P.S. Dziś mam kolejny przykład, opisy tak jak pisałem już pozmieniałem, teraz do niektórych towarów dodałem dodatkowe zdjęcia. Za pomocą zmian zbiorczych, chcę ponownie zmienić opis i co ? I dupa bo sello nie widzi żadnej zmiany ;) 

No ale w rozumieniu Sello najpierw zmianami zbiorczymi należy dodać zdjęcia do aukcji wysłać zmiany, a dopiero później opis i znowu wysłać zmiany. Dlaczego nie można zrobić tego jednym kliknięciem i jedną wysyłaną zmianą ?

Edytowane przez Alwin Kolano
Link to postu
1 godzinę temu, Alwin Kolano napisał:

w imieniu nowych użytkowników i prostoty wystawiania samej aukcji

To prawda, Alwinie, że co użytkownik, to inna metodologia pracy... Ciekawe co nowego w tym temacie pojawi się w maju.

Mam aukcje z NO wystawiane wcześniej z poza Sello i tu też mi by się przydało - zamiast tworzyć szablony - szybko wyedytować aukcje trwające.

Link to postu
Dnia 4.05.2018 o 09:19, Alwin Kolano napisał:

No ale w rozumieniu Sello najpierw zmianami zbiorczymi należy dodać zdjęcia do aukcji wysłać zmiany, a dopiero później opis i znowu wysłać zmiany. Dlaczego nie można zrobić tego jednym kliknięciem i jedną wysyłaną zmianą ?

Dlatego, że cały mechanizm generowania opisu opiera się o zdjęcia, które są w aukcji zapisane - zmiany oczekujące nie są zapisane w aukcji do momentu wysłania ich do serwisu. Oba te mechanizmy nie do końca ze sobą współgrają i modyfikacje zajęły by "trochę" czasu.

Na błędy typu: sections[0].items[1].content Nieprawidłowy podzbiór HTML

podsyłajcie do nas wynik tego:

 

Zgłoszenia takie badamy niemal na bieżąco i dodajemy do Sello kolejne wyjątki obsługujące takie sytuacje.

Link to postu
  • 2 tygodnie później...
1 godzinę temu, Bartosz Rosa napisał:

Sello ułatwia podmianę opisów jeśli wystawiasz je z szablonów - prócz opcji zamień tekst jest też możliwości wygenerowania od nowa opisu na podstawie szablonu. Jeśli opisy tworzone były ręcznie to najprościej będzie je modyfikować za pomocą konwertera dostępnego w Allegro.

Większość aukcji leciała z szablonu umieszczonego w zakładce "Szablony" ale zdarzały się małe modyfikacje na etapie aukcji przygotowanych. Jak rozumiem, to dyskwalifikuje moje aukcje do automatycznej podmiany?

Link to postu

Do automatu musiałbyś wprowadzić poprawki do szablonów. Zastanów się, czy nie warto zrobic to teraz (choć zależy od ilości poprawianych aukcji pewnie...), bo i tak w przyszłości będzie to potrzebne dla zachowania wygody przy wystawianiu z sello przy pomocy szablonów.

Link to postu
4 minuty temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

Do automatu musiałbyś wprowadzić poprawki do szablonów. Zastanów się, czy nie warto zrobic to teraz (choć zależy od ilości poprawianych aukcji pewnie...), bo i tak w przyszłości będzie to potrzebne dla zachowania wygody przy wystawianiu z sello przy pomocy szablonów.

Stare szablony przerabiam na bieżąco na nowe, mam je posortowane wg. kategorii wystawiania/grupy produktów. Ale czy to jakoś pomoże?

Link to postu
2 minuty temu, xandercage tomek napisał:

Dzięki, właśnie przed chwilą to ogarnąłem, może jakoś uda się do przyspieszyć choć na części aukcji. Szkoda, że nie ma znacznika nowy/stary opis na liście aukcji.

Możesz się wspomóc listą z allegro:

https://allegro.pl/seller-offers

Link to postu
20 minut temu, Bartosz Rosa napisał:

Jeśli przegenerujesz ponownie opis dla aukcji z nowym opisem i nic się w nim nie zmieni to nie zostanie dodana zmiana oczekująca. Można zatem również na tym się oprzeć.

Bartku, jeszcze dwie kwestie mi pozostały. Na tym samym szablonie, gdzie mam ustawione 4 zdjęcia wystawiam podobne produkty, ale jedne mają 3 a inne 4 zdjęcia. Czy w tym wypadku będę musiał mieć dwa szablony czy brak 4 zdjęcia wpłynie jakoś na aktualizację?

No i jeszcze jedna sprawa ze specyficznymi. Na jednym szablonie wystawiam np. trójnik, rurkę i kolano (wg. rodzaju). Jak to się ma do aktualizacji? W szablonie będzie trzeba zmieniać "specyficzne>rodzaj" przed aktualizacją opisu każdej grupy produktów?

 

Edytowane przez xandercage tomek
Link to postu
18 godzin temu, xandercage tomek napisał:

Na tym samym szablonie, gdzie mam ustawione 4 zdjęcia wystawiam podobne produkty, ale jedne mają 3 a inne 4 zdjęcia. Czy w tym wypadku będę musiał mieć dwa szablony czy brak 4 zdjęcia wpłynie jakoś na aktualizację?

Jeśli generujesz opisy w tle (czyli bez edycji) to Sello zadba o to, żeby usunąć nadmiarowe odwołania z szablonu (pozmienia lub pousuwa sekcje) jeśli w aukcji będzie mniej zdjęć. Dlatego m.in. najpierw trzeba zaktualizować zdjęcia w aukcji, bo jeśli wcześniej było 1 zdjęcie a docelowo mają być np. 3 to w trakcie generowania opisu szablon musi widzieć, że są 3 zdjęcia w aukcji a nie 1, bo wtedy usunie nadmiarowe odwołania do zdjęć.

18 godzin temu, xandercage tomek napisał:

W szablonie będzie trzeba zmieniać "specyficzne>rodzaj" przed aktualizacją opisu każdej grupy produktów?

Przy przegenerowywaniu opisów z szablonu Sello wykorzystuje tylko dane opisu, nic więcej. Można zatem opis generować wykorzystując opis np. z innej kategorii.

9 minut temu, gawcio . napisał:

Skąd te info? Pewny, że nawet przez API?

API podlega pod to co jest na serwisie, choć zależy jak tę zmianę zaimplementują.

Link to postu
50 minut temu, Bartosz Rosa napisał:

Jeśli generujesz opisy w tle (czyli bez edycji) to Sello zadba o to, żeby usunąć nadmiarowe odwołania z szablonu (pozmienia lub pousuwa sekcje) jeśli w aukcji będzie mniej zdjęć. Dlatego m.in. najpierw trzeba zaktualizować zdjęcia w aukcji, bo jeśli wcześniej było 1 zdjęcie a docelowo mają być np. 3 to w trakcie generowania opisu szablon musi widzieć, że są 3 zdjęcia w aukcji a nie 1, bo wtedy usunie nadmiarowe odwołania do zdjęć.

Przy przegenerowywaniu opisów z szablonu Sello wykorzystuje tylko dane opisu, nic więcej. Można zatem opis generować wykorzystując opis np. z innej kategorii.

Super, czyli jednak nie jest tak źle, jak myślałem :) Działam zatem :)

Link to postu
4 godziny temu, Bartosz Rosa napisał:

Jeśli generujesz opisy w tle (czyli bez edycji) to Sello zadba o to, żeby usunąć nadmiarowe odwołania z szablonu (pozmienia lub pousuwa sekcje) jeśli w aukcji będzie mniej zdjęć. Dlatego m.in. najpierw trzeba zaktualizować zdjęcia w aukcji, bo jeśli wcześniej było 1 zdjęcie a docelowo mają być np. 3 to w trakcie generowania opisu szablon musi widzieć, że są 3 zdjęcia w aukcji a nie 1, bo wtedy usunie nadmiarowe odwołania do zdjęć.

Przy przegenerowywaniu opisów z szablonu Sello wykorzystuje tylko dane opisu, nic więcej. Można zatem opis generować wykorzystując opis np. z innej kategorii.

Super, czyli jednak nie jest tak źle, jak myślałem :) Działam zatem :)

 

EDIT:

Ktoś mi powie, co się stanęło się?

Do grupki produktów dodałem 2 fotkę i zrobiłem wysyłkę. Aukcje się zakończyły nie wiadomo dlaczego. W zmianach na wszystkich (oprócz jednej aukcji) wszystko się odhaczyło, że jest OK. W tej jednej pojawił się czerwony krzyżyk i komunikat: "Odwołanie ofert nie jest możliwe z uwagi na fakt, że aukcja nie została wystawiona przez zalogowanego użytkownika, jest zakończona lub nie zostały złożone w niej oferty kupna".

 

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...