Skocz do zawartości

Sello 1.26.1

Polecane posty

Ze względu na zbliżający się termin konieczności zmian starego opisu na nowy bardzo proszę o podanie najważniejszych funkcji/poprawek jakie ma przynieść nowa wersja Sello 1.26.1.

 

1. Czy będzie można usuwać zdjęcia z aukcji trwających za pośrednictwem zmian zbiorczych?

2. Czy będzie można zobaczyć podgląd opisu aukcji, który został wygenerowany za pośrednictwem zmian zbiorczych?

3. Czy Sello będzie poprawiać/weryfikować kod HTML generowany dla opisu nowej lub trwającej aukcji, tak aby nie występowały błędy typu "sections[0].items[0].content Nieprawidłowy podzbiór HTML"

4. Czy będzie można dodawać zdjęcia bezpośrednio do szablonów opisów?

5. Czy będzie można używać znaku " (cudzysłów) w opisie aukcji, aby Sello nie generowało pustego opisu?

6. Czy będzie można zmienić aukcję trwającą pod względem zdjęć i opisu na raz? (bo teraz trzeba najpierw zdjęcia a potem opis)

7. Czy będzie można ustawiać zmianami zbiorczymi atrybuty specyficzne?

8. Czy będzie można wprowadzić dodatkowe informacje na wydruku etykiety adresowej InPost Paczkomaty? Np. numer paczki Sello albo informacje o towarach (symbol x ilość) ?

9. Czy będzie można w szablonie opisu wczytać zdjęcie z towaru na podstawie nazwy zdjęcia lub tagu?

Edytowane przez maniootek
pkt 9.
Link to postu

1. Usuwanie zdjęć jest trochę kłopotliwe - w związku z tym, że Allegro pamięta które zdjęcie jest w którym miejscu opisu, natomiast Sello zakłada, że zdjęcia są wysyłane w kolejności. Z tym jeszcze nie zdążyliśmy się zmierzyć.

2. Nie

3. Aby pozbyć się tego błędu musimy dokładnie znać przyczynę. W przypadku wystąpienia tych błędów prosimy nadsyłać do nas dane pozwalające stwierdzić przyczynę i dodać odpowiednie poprawki: https://forum.insert.com.pl/index.php?/topic/12618-sello-126-planowana-data/&do=findComment&comment=84481

4. Nie

5. Tak

6. Nie, tak pozostanie, bo scenariusz taki zupełnie nie pasuje do zaimplementowanego w Sello modelu zmian w aukcjach trwających oraz generowania opisów. Konieczne były by dosyć spore modyfikacje w obu tych mechanizmach.

7. To jest grubszy temat, będzie realizowany dopiero po implementacji nowego sposobu wystawiania aukcji jaki w najbliższym czasie Allegro będzie wdrażać do nowego API.

8. Tak - będzie pole z możliwością używania tagów.

Link to postu

Czyli żeby zmienić opis na aukcji wraz ze zdjęciami będę musiał najpierw dodać w Sello zdjęcia, puścić synchronizację z Allegro, potem zmienić opi

18 minut temu, Bartosz Rosa napisał:

6. Nie, tak pozostanie, bo scenariusz taki zupełnie nie pasuje do zaimplementowanego w Sello modelu zmian w aukcjach trwających oraz generowania opisów. Konieczne były by dosyć spore modyfikacje w obu tych mechanizmach.

Czyli podmieniam zdjęcia, puszczam synchro z Allegro, podmieniam opis i ponownie puszczam synchro. Tak?

Link to postu

Witam,

Czy w kolejnej wersji będzie poprawka, która wyrzuci zdjęcia z bazy danych gdzieś na zewnątrz?
Obecnie nie mogę korzystać z sello ponieważ mam pełną bazę danych.
Dodatkowo, od czerwca, allegro będzie wymagało eksportu do nich numerów nadań przesyłek. Czy to zostanie wprowadzone?

Nie wiem czy to tylko mój punkt widzenia, ale wydaje mi się, że są to pilne tematy.

Pozdrawiam

Link to postu

Ja ze swojej i pewnie nie tylko swojej strony sugeruje rozważenie umożliwienia edycji pojedynczych aukcji w taki sposób jak przy wystawianiu aukcji. Wiem, odpowiedzieliście, że można to zrobić z poziomu serwisu. Tylko, że w przypadku znaczącej zmiany jest to dosyć męczące.

Dawniej dało się wygenerować opis w sello, skopiować kod, wkleić w przeglądarce podczas edycji aukcji, zmienić od razu w przeglądarce resztę parametrów (atrybuty, cena itp.) i  temat zamknięty. 

A teraz? Nie da się skopiować opisu do przeglądarki, więc:

1. Zmiana zdjęć, wysłanie do serwisu, oczekiwanie na zmianę.
2. Zmiana opisu z szablonu (pod warunkiem posiadania idealnie uzupełnionej bazy towarowej), ewentualnie cen, wysyłki itp, oczekiwanie na zmianę.
3. Idziemy do serwisu - poprawimy atrybuty.

Te 3 kroki wydają się proste, ale w praktyce są bardzo czasochłonne, gdyż trzeba odczekać zanim aukcja się odświeży. Do tego ryzyko, że któraś zmiana nie przejdzie. A najlepsze w tym wszystkim jest, jak w międzyczasie włączy się pobieranie danych. I tak sobie człowiek czeka i czeka. Zacząć robić co innego nie bardzo pasuje bo się zapomni o tej aukcji i  będą problemy. 

Czy ktoś podziela moje zdanie czy tylko ja tak wybrzydzam? :)

 

Edytowane przez Paweł ole
Link to postu

Fajnie, że idziemy do przodu i można już zbiorczo dokładać zdjęcia ale nadal brakuje mi jak dla mnie bardzo istotnego narzędzia do podmiany zdjęć. Teraz jeżeli zrobię zmianę zbiorczą dla pięciu aukcji na której mam 4 zdjęcia w każdej to nowe zdjęcie jest dodane na końcu. Żeby nowo dodane zdjęcie znajdowało na pozycji drugiego zdjęcia muszę prze klikać każdą aukcję i poustawiać zdjęcia w kolejności jaka mi pasuje. Czy da się tak zrobić, żeby dla kilku aukcji zamienić np. tylko zdjęcie drugie od razu z automatu po przeciągnięciu? 

Najlepiej by było, jakby zaznaczyć zmiany zbiorcze do kilku aukcji i po przeciągnięciu na konkretne zdjęcie zamieniały się zdjęcia w wszystkich aukcjach mającą tą samą pozycję.

A zapytam czy brana była pod uwagę możliwość, aby nie pakować zdjęć do bazy Sello tylko zrobić odnośniki do serwera FTP, aby Sello podczas aktualizacji aukcji wrzucało z serwera FTP do Allegro bez dodawania do bazy?

Link to postu
19 godzin temu, 4S_ MARKET napisał:

Czy 1.26.1 będzie śmigać z nowym nexo ? 

Zależy co to jest nowe nexo :) . Z obecnym publicznym tak, dla nexo 20 będzie osobna aktualizacja Sello 1.26.2.

 

16 godzin temu, Przemek Przemek napisał:

Czy w kolejnej wersji będzie poprawka, która wyrzuci zdjęcia z bazy danych gdzieś na zewnątrz?

Chcemy zająć się tematem możliwie szybko, ale w tej chwili nie jestem w stanie powiedzieć kiedy to będzie. Może być za 2 tygodnie, może być za 6. Wszystko zależy od tego jak potoczy się realizacja koniecznych zmian, np.

16 godzin temu, Przemek Przemek napisał:

Dodatkowo, od czerwca, allegro będzie wymagało eksportu do nich numerów nadań przesyłek. Czy to zostanie wprowadzone?

 

19 minut temu, Paweł ole napisał:

Te 3 kroki wydają się proste, ale w praktyce są bardzo czasochłonne, gdyż trzeba odczekać zanim aukcja się odświeży. Do tego ryzyko, że któraś zmiana nie przejdzie

Rozumiemy to, ale niestety brak teraz zasobów na realizację takiej funkcji. Sposób nie jest może najprostszy z możliwych, ale jednak o ile dłużej trwała by edycja ręczna każdej aukcji - to też trzeba wziąć pod uwagę.

 

12 minut temu, Kuba . napisał:

Czy da się tak zrobić, żeby dla kilku aukcji zamienić np. tylko zdjęcie drugie od razu z automatu po przeciągnięciu? 

Obecnie nie, ale rozważaliśmy taką możliwość. Jeśli więcej osób wyrazi chęć dodawania zdjęcia na konkretnej pozycji to rozważymy bardziej... dodanie takiej funkcji. :)

14 minut temu, Kuba . napisał:

Najlepiej by było, jakby zaznaczyć zmiany zbiorcze do kilku aukcji i po przeciągnięciu na konkretne zdjęcie zamieniały się zdjęcia w wszystkich aukcjach mającą tą samą pozycję.

O tym też myśleliśmy, ale funkcja ta może być dosyć skomplikowana w obsłudze - wynik jej działania mocno zależy od położenia zdjęć w różnych aukcjach - a to z kolei wpływa na ich miejsce w opisie.

16 minut temu, Kuba . napisał:

A zapytam czy brana była pod uwagę możliwość, aby nie pakować zdjęć do bazy Sello tylko zrobić odnośniki do serwera FTP, aby Sello podczas aktualizacji aukcji wrzucało z serwera FTP do Allegro bez dodawania do bazy?

Zbyt wiele mechanizmów w Sello obecnie opiera się o założenie, że zdjęcia są pod ręką. Wymagało by to gruntownej przebudowy całego mechanizmu zdjęć.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...