Skocz do zawartości
Forum użytkowników

Maciej mgzax

Użytkownik
 • Ilość treści

  32
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

3 Neutral
 1. Tym bardziej, że problem powstał absurdalnie po wymianie komputera na szybszy, z windowsem 10. Poprzedni był na win 7.
 2. U nas sello zawiesza się przy tworzeniu dokumentu końcowego do zamówienia. Na serwerze jest to kilka sekund, ale już na kliencie dochodzi do 15s. Przy kilkudziesięciu takich operacjach dziennie jest to duży problem.
 3. A czy poprawiona zostanie zmiana zbiorcza ilości w aukcjach przygotowanych? Obecnie po kliknięciu "dostępne na aukcji" całe okienko staje się nieaktywne.
 4. Ciężko powiedzieć - jak wpadają transakcje to ktoś, kto je przegląda najczęściej od razu je grupuje. Nie wiemy czy trwa wtedy synchronizacja z Subiektem czy też nie. Czy przyczyną może być brak uprawnień użytkownika grupującego transakcje do usunięcia zamówienia w subiekcie?
 5. A to nie jest to ustawienie w parametrach połączenia z subiektem, zakładka dokumenty: "przy anulowaniu transakcji, usuwaj dokumenty bez pytania"
 6. Gdzie dostępna jest opcja kasowania zamówień sprzed zgrupowania? U nas obecnie wygląda to tak, że klient kupi 10 rzeczy, jest tworzone 10 zamówień, a po zgrupowaniu jedenaste... Wersja sello 1.31.3
 7. Czy w wersji 1.32 będzie dodana funkcja wznawiania zakończonych aukcji przez sello?
 8. Nie wiem czy tylko u nas czy u wszystkich, ale na wszelki wypadek napiszę ten wątek jako ostrzeżenie. Po ostatniej dużej aktualizacji we wszystkich szablonach aukcji opcje wystawiania faktury przestawiły się z "faktura VAT" na "nie wystawiam faktury". To nie byłby problemem gdyby napisane o tym było w opisie nowej wersji sello, ale nie ma tam o tym słowa. Zauważyłem to dopiero dzisiaj. Na szczęście, z powodu innych błędów związanych z aktualizacją wystawiliśmy od tego czasu tylko 9 aukcji, na których nie było sprzedaży. Sprawa szybko poprawiona, ale byłoby ciężko przy większej ilości. Sprawdźcie jak jest u was.
 9. Witam. Od wczoraj mam taki sam błąd przy próbie zmiany cen na drugim koncie allegro. Na pierwszym koncie zmiana cen przechodzi bez problemu. Oba konta zostały autoryzowane, nie działa tylko zmiana cen. Nadal można wystawiać aukcje itd. Sello: 1.30.7 System.ApplicationException: Wystąpił błąd przetwrzania żądaniaResponseStatus: Completed StatusCode: Forbidden StatusDescription: Forbidden Content: {"errors":[{"code":"AccessDeniedException","message":"Provided client doesn't have access to this resource","details":"AccessDeniedException","path":null,"userMessage":null}]} at InsERT.Sello.REST.Allegro.AllegroRestAPI.Execute[T](RestRequest request) at InsERT.Sello.REST.Allegro.AllegroRestAPI.ChangePrice(ChangePrice selloRequest) at InsERT.Sello.REST.Allegro.AllegroRestApiConnector.ChangePrice(String requestJson) (Wystąpił błąd)
 10. Ja mam problem z aktualizacją zdjęć na aukcjach trwających. Sello nie usuwa starych zdjęć jeśli było ich więcej niż jest nowych. Np. dany towar miał 5 starych zdjęć, zamieniam je w subiekcie i sello na 3 aktualne. Zaznaczam wszystkie aukcje tego towaru i przez zmiany zbiorcze wybieram "Zastąp wszystkie zdjęcia". Efektem jest - 3 pierwsze zdjęcia to te aktualne, a 4 i 5 to pozostałe z tych starych.
 11. Czy sello musi za każdym razem dodawać nowego kontrahenta w subiekcie zamiast wyszukać w systemie już istniejącego? Chodzi głównie o firmy. Np. Mamy w subiekcie wpisaną firmę z danym NIPem, następnie ta firma kupuje coś u nas na allegro i utworzony zostaje drugi kontrahent z przedrostkiem 'SEL_'. Czy dało by się zrobić tak, żeby sello najpierw wyszukało po NIPie istniejącego kontrahenta i ewentualnie zaktualizowało jego dane?
 12. Mam problem, który prawdopodobnie występował jeszcze przed 1.28. Mianowicie, przy generowaniu na nowo opisu aukcji trwającej nie przerabia mi kodów znaków na odpowiednie znaki, tak jakby nie działał "unescape_xml". Kiedy normalnie wystawiam, to w aukcji przygotowanej mam tekst: ...i po wystawieniu takiej aukcji tekst pozostaje w poprawnej formie na stronie allegro. Problem pojawia się przy generowaniu opisu poprzez zmiany zbiorcze na aukcjach trwających. Po ponownym wygenerowaniu tego samego opisu tym samym szablonem tekst na stronie aukcji wygląda tak: Czyli znaki "℃", "℉" i inne, zostają przerobione przez "escape_xml" i pozostały kod też się wykonuje, ale "unescape_xml" już nie. Czy ktoś inny też ma taki problem?
 13. Mam tak samo przy kategorii nr 48943 "Komputery > Akcesoria (Laptop, PC) > Kable, taśmy, przedłużacze > Kable i przedłużacze > USB > A - B" i podobnych. Fragmenty kategorii są powielone. Poza tym typ wszystkich szablonów miałem ustawiony na "Sklep (bez licytacji)", który został usunięty z programu, i nie ma możliwości zbiorczej zmiany na "Kup teraz (bez licytacji)". Tak samo po wystawieniu z szablonu, trzeba ręcznie klikać każdą aukcję i zmieniać na jej typ, ponieważ domyślnie sama zmienia się na aukcję.
×