Skocz do zawartości

Brakujące aukcje w Sello / zakładka WSZYSTKIE

Polecane posty

Dziwna sytuacja.

Wszystkie aukcje wystawiamy poprzez Sello, żadnych z poziomu serwisu Allegro. Mimo to zauważyliśmy, że brakuje kilku aukcji w Sello. Najbardziej zaskakujące jest to, że ja wiem jakie są to numery i niestety przeszukując zakładkę "WSZYSTKIE" aukcje po danym numerze, Sello nic nie znajduje. Jak to jest możliwe?

Link to postu

Wydaje mi się, że z tymi aukcjami nie były powiązane żadne transakcje, ale to nie powinno mieć żadnego znaczenia na to, że "znikają".

Pytanie wydaje mi się nie mieć powiązania. :)

Wystarczyło pobranie ręczne aukcji trwających (zwykłe, bez pełnego), aby wszystkie aukcje wróciły.

Problem jest taki, że nie jest znany mi powód, aby aukcje wystawione przez Sello mogły same znikać. Szkoda, że nie przejrzałem ręcznie wcześniej bazy, czy nie było żadnych śladów. W każdym razie z poziomu interfejsu nie były widoczne.

Link to postu

Owszem są, ale pytanie było:

Cytat

Czy po wybraniu odpowiedniego towaru powiązanego z daną aukcją wyświetla się coś pod zakładką Transakcje?

Odpowiedziałem, że nie powinno to mieć znaczenia w związku z tematem wątku.

Tak transakcje są pod zakładką Transakcje w towarach, dla tych towarów które takowe posiadają - ale nadal nie widzę związku.

Liczba aukcji których brakowało to była niewielka ilość (mniej niż 1%). Co prawda wymuszenie pobrania pomogło, ale zastanawia mnie, dlaczego zniknęły, albo gdzie może leżeć przyczyna takiego działania.

Jedyne co mi przychodzi na myśl, to zaznaczenie aukcji i ich ręczne usunięcie, bo wątpię w błąd Sello - tylko nikt nie chce się przyznać :)

Następnym razem w podobnej sytuacji sprawdzę tą bazę, bo jakieś ślady powinny być i wypowiem się w tym wątku, jeżeli odkryję coś niepokojącego. 

Link to postu

Raczej nie Sello, albo człowiek, albo api. Zdarzało się czasem, że z powodu przeciążeń/awarii serwerów allegro niektóre aukcje nie były pobierane (nie ma ich wówczas w api chwilowo). Może tutaj również to wystąpiło?

Pamiętam, że w "trudnych warunkach api" potrafiło brakować i 30% aukcji trwających...

Edytowane przez MARCIN e-kupowanie.pl
Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...