Skocz do zawartości

Anonimizacja w Sello a usuwanie zakupów klienta w systemie Allegro z zakładki SPRZEDANE

Polecane posty

Zgodnie z procedurą anonimizacji (screen z komunikatem) należy usunąć zakup anonimizowanego klienta w systemie Allegro z zakładki SPRZEDANE, aby ponownie się nie zaczytał.

Nie wiem czy mi się na wzrok nie rzuciło, ale po wejściu w sprzedane i wyszukaniu oferty pod którą podpięte są zakupy klientów jedyne co mogę zrobić to usunąć całą ofertę wraz z wszystkimi, którzy dokonali w niej zakupu, a nie tylko tego jednego klienta o którego mi chodzi. Rozwinięcie opcji "dane kupującego" nie daje żadnych dodatkowych możliwości usunięcia poszczególnej osoby.

Gdzie się w takim razie usuwa zakup konkretnego klienta podczas procesu jego anonimizacji ?

infSrodo.jpg

sprz.jpg

sprz2.jpg

Link to postu

Faktycznie, zdaje się, że zbyt pochopnie zostało to napisane. Zadziała to w przypadku gdy tylko jedna osoba kupiła na aukcji a w samym Allegro nie ma chyba funkcji realizującej prawo do bycia zapomnianym. Natomiast samo zanonimizowanie powinno zadziałać pomimo tego, że w Allegro ta osoba nadal widnieje. Osoba zostanie wyczyszczona, będzie widać w jakich transakcjach brała udział, ale nie będzie wiadomo kto to jest. Jeśli zaś ponownie kupi to zostanie dodana jako nowy kupujący.

Link to postu
5 minut temu, Bartosz Rosa napisał:

w samym Allegro nie ma chyba funkcji realizującej prawo do bycia zapomnianym

To może Osoba taka do allegro by się musiała zwrócić o usunięcie swoich danych. Zaakceptowała przecież regulamin serwisu. Wówczas do Sello także nie trafi, nawet przypadkiem...

Link to postu

OK, co w takim razie z kwestią ponownego zaczytania sprzedaży  ? Rozumiem że jeśli nie usunę tej transakcji wraz z całą listą kupujących w tej ofercie, to jest szansa że Sello ponownie to zaczyta ?

Swoją drogą wysłałem do supportu Allegro pytanie poruszające tę kwestię. W sumie oni powinni być jeszcze bardziej uczuleni na RODO, a co za tym idzie, zaimplementować jakieś narzędzie dla sprzedawców umożliwiające odpowiednie działanie.

Edytowane przez Karol Ziętara
Link to postu

Przeprowadziłem proces na 1 kliencie, dane pousuwało ale zostały np maile które również zawierają informacje o osobie. Czy zgodnie z komunikatem w pierwszym screenie serwer pocztowy w Sello rozpatrywany jest jako osobne medium przechowywania które trzeba ręcznie wyczyścić ?

 

Najlepszy jest jednak subiekt z potwierdzeniem usunięcia danych... ^_^ których zresztą nie usuwa w wersji okrojonej zgodnie z art. 6 RODO odnośnie przechowywania dokumentów przez 5 lat.

wasgt.jpg

Link to postu
17 godzin temu, Karol Ziętara napisał:

Czy zgodnie z komunikatem w pierwszym screenie serwer pocztowy w Sello rozpatrywany jest jako osobne medium przechowywania które trzeba ręcznie wyczyścić ?

Same maile nie są usuwane, ani z Sello ani z serwera poczty. Usuwane są jednak powiązania maili z klientem. Mogą w nich być dane osobowe, ale z punktu widzenia RODO trudno już takie dane przetwarzać w sposób automatyczny z poziomu Sello. Podobnie trzeba by było np przeszukiwać notatki w transakcjach, bo niektórzy klienci wpisują tam adres dostawy. Dane te jednak nie są przetrzymywane w sposób zorganizowany więc i ich przetwarzanie w celu realizacji jakiegoś zadania nie jest bezpośrednio możliwe.

W Subiekcie jest anonimizacja dwuetapowa. Dane klienta nie są w pełni anonimizowane jeśli są na niego wystawione dokumenty nie dalej niż 5 lat temu. Dopiero po 5 latach można je usunąć całkowicie.

  • Dziękuję 1
Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...