Skocz do zawartości

Problem z zaciąganiem pojedynczych transakcji z Allegro

Polecane posty

Od mniej więcej tygodnia pojawiają się problemy z zaciąganiem przez Sello pojedynczych transakcji z Allegro. Rano po odpaleniu Sello zaciąga wszystkie nowe transakcje, potem w ciągu dnia gdy spływają kolejne transakcje niektóre zaciągane nie są. Mija 5, 10 , 15 , 20 minut i nic. Pojawia się kolejna transakcja i jest zaciągnięta ale poprzedniej brak. Musze ją wbijać ręcznie żeby ja wypuścić przed przyjazdem kuriera. Taka transakcja jest zaciągana na drugi dzień, czasem po kilku dniach i robi się zamieszanie, kilka razy wysłaliśmy już zdublowane paczki. Czy ktoś wie o co chodzi?   

Edytowane przez Wojciech Mucha
Link to postu

Z dzisiejszej ciszy ze strony Bartka można chyba wnioskować, że jest na wolnym...

 

Jeszcze skojarzyłem, że brak transakcji na liście może być spowodowany użyciem jakichś filtrów w zakładce 'OCZEKUJACE NA PŁATNOŚĆ', może to dziać się przypadkowo, możesz to zweryfikować.

Link to postu

To nie jest kwestia wyświetlania transakcji (filtrów) ponieważ transakcja nie jest w ogóle zaciągana (widać to po komunikatach paska zadań przy wymuszaniu pobierania transakcji)  Ale przywracałem ustawienia domyślne, resetowałem komputer, nic nie pomogło. Nie ma też żadnej prawidłowości odnośnie aukcji których transakcje nie są zaciągane. Nie jest tez tak, że wszystkie transakcje z danej aukcji nie są zaciągane, to są pojedyncze transakcje. Efekt jest taki że teraz musimy wszystko sprawdzać z MS Allegro, kilka razy wysłaliśmy już komuś dwie paczki, innym nie wysłaliśmy wcale :( 

Link to postu

Sprawdź na początek czy aukcja do której nie możesz pobrać transakcji pokazuje właściwą ilość sprzedanych w Sello. Puki aukcja się "nie dowie" o nowej sprzedaży nie pobierzesz do niej transakcji. Jeśli ilość "nie gra" pobierz pełne dane do tej aukcji (z listy trwających, z menu które pokazywał MARCIN e-kupowanie.pl). Jeśli ilość będzie zgodna to pobierz transakcje i formularze kikając prawym na tej aukcji (dokładnie jak pokazywał MARCIN e-kupowanie.pl).  

Link to postu
2 godziny temu, Wojciech Mucha napisał:

jak Bartek ma wolne to … pomocy brak...???

Jest Leszek z Insertu. No i... forumowicze... Pomoc jest, tylko sytuacja nietypowa... Często w takich wypadkach na odległość ciężko coś podpowiedzieć... Więc jak ktoś coś podpowiada, to lepiej to wykonać po raz któryś i opisać wynik (jak zrobiłeś powyżej).

Link to postu
28 minut temu, Wojciech Mucha napisał:

Mitsuri: Ilość się zgadza, pobrałem dane, pobrałem transakcje i nadal dupa blada. 

 

Jeśli ilość się zgadza, to powinny być także transakcje. Poszukaj ich jeszcze w TRANSAKCJE > WSZYSTKIE oraz w PACZKI > WYSŁANE/ODEBRANE. Kto wie... Może po tym jak je ktoś dopisał ręcznie, potem po zaciągnięciu transakcji ustawił je jako zakończone/anulowane lub paczki wysłane...

/ czy w transakcji gdzie jest wiele przedmiotów w każdej aukcji trwającej zgadza się ilość sprzedanych?

Link to postu

MARCIN: No powinny :) tyle że ich nie ma. Sam przetwarzam wszystkie transakcje, w ciągu dnia śledzę spływanie kolejnych transakcji, które są na bieżąco przetwarzane i pakowane, sprawdzałem wszystkie zakładki , paczki itd. po kilka razy. Brakujące transakcje pojawiają się najczęściej następnego dnia.

Link to postu
26 minut temu, Wojciech Mucha napisał:

MARCIN: No powinny :) tyle że ich nie ma. Sam przetwarzam wszystkie transakcje, w ciągu dnia śledzę spływanie kolejnych transakcji, które są na bieżąco przetwarzane i pakowane, sprawdzałem wszystkie zakładki , paczki itd. po kilka razy. Brakujące transakcje pojawiają się najczęściej następnego dnia.

Jeszcze jedno pytanie wymyśliłem :D : która wersja Sello?

I drugie: czy tylko jeden użytkownik ma uprawnienia do pobierania transakcji? to są transakcje z różnych kont allegro, czy z jednego?

Link to postu

Hmm... W którejś wersji usunięto wpisywanie swojego hasła do API. Nie pamiętam w której. Czy Ty masz Sello gdzie możesz podać swoje hasło do API? Jeśli tak by było, a teraz jest Sello bez tej opcji, należało by się zastanowić nad podniesieniem wersji. Albo przynajmniej usunięciem swojego klucza...

 

Teraz jest tak:

image.png.718d27f9c35dcf6d51a0cfe2468e1717.png

Link to postu

Sytuacja się powtarza. dziś Sello zaciągnęło 2 brakujące transakcje z wczoraj. Potem doszło do kolejnej transakcji, klient kupił dwa różne produkty, po chwili Sello zaciągnęło transakcję ale.... tylko jeden produkt! Drugiego brak więc zaciągnięta transakcja jest zaznaczona na czerwono ponieważ nie zgadza się suma do zapłaty. Próbowałem ręcznie pobrać transakcję z aukcji z drugim produktem, oczywiście nic nie zaciąga. Odnośnie błędów w logu, pojawia się błąd: 

Pobieranie informacji o gwarancjach, reklamacjach oraz zwrotach nie powiodło się.
 Dotyczy konta: muwo
Brak autoryzacji dla konta. Aby skorzystać z tej funkcji należy w ustawieniach konta autoryzować aplikację Sello w serwisie Allegro.
Przejdź do okna zarządzania kontami i licencjami, wybierz konto a następnie użyj przycisku Autoryzuj aby zezwolić aplikacji na wykonywanie dodatkowych funkcji w serwisie Allegro.

Tyle, że ten błąd wyświetla się od zawsze, to po pierwsze. Po drugie, przechodzę zgodnie z sugestią do okna zarządzania kontami i licencjami, wybieram konto i chcę autoryzować, tyle że tam nie ma żadnego przycisku Autoryzacja.... 

 

Link to postu

@Wojciech Mucha Hej u nas ostatnio też czasami to występuje z pojedynczymi transakcjami. Albo zaciągnie 2 rzeczy z trzech kupionych. W MS widzimy już całą transakcję a w sello jeszcze nie. Nie pomaga ściąganie z maili. Czasami dociągnie się dopiero po kilku godzinach a w tym czasie następne ściągają się na bieżąco. Czasami któreś z rzędu pełne pobranie dopiero pomaga.

Sello 1.27 win srv 2012 r2

 

Link to postu
21 minut temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

Ten błąd NIE MOŻE się wyświetlać!!! Autoryzuj oba konta od nowa jak najszybciej.

Jak nie ma przycisku? 3 posty wyżej pokazywałem jak ma to wyglądać.

 

OK, znalazłem, autoryzowałem, błąd się nie wyświetla, transakcji jak nie było tak nie ma. Próba ręcznego pobrania kończy się niczym.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...