Skocz do zawartości

Pomocy - jedno PZ a dwie FZ

Polecane posty

Scenariusz:

Otrzymaliśmy towar który został przyjęty PZ na podstawie WZ od sprzedawcy

Towar_1 - 10 szt.

Towar_2 - 10 szt.

I teraz pojawia się problem

Zakupiony towar został sprzedany(wystawione WZ i FS dla klientów)

W późniejszym terminie przychodzą dwie faktury na zakup towaru.

Faktura_1 na Towar_1 - 10szt.

Faktura_2 na Towar_2 - 10szt.

 

Pytanie jak wystawić dwie faktury FZ w przypadku jednego PZ przy rozchodowanym towarze?

Link to postu

To w takim razie coś wiadomo więcej w temacie ręcznego powiązywania dokumentów?

 

Pan Mariusz pisał w tym poście zastanawiali się Państwo nad wprowadzeniem zależnie od ilości zainteresowanych(październik 2016 source), później Pan Mateusz pisał o możliwym rozwiązaniu problemu powiązań ręcznych(listopad 2017 (source).

Od tego czasu cisza czy coś zmieniło się w tej sprawie?

 

 

Link to postu
  • 1 rok później...
  • 5 lat później...

Dzień dobry, czy jest szansa nad przemyśleniem takiej opcji? Od dwóch tygodni pracuję na POS interfejs dotykowy w stacjonarnym sklepie, poprzednio miałem kasę fiskalną Novitusa.  Po zgrywaniu sprzedaży miałem jeden plik z dnia który powiązywał mi się z wprowadzoną PZ. Jak miałem sytuację że do kilku czy kilkunastu PZ z całego miesiąca otrzymywałem dwie lub trzy FZ przykładowo tak że na jednej FZ tył Towar 1, na drugiej FZ był Towar 2,3,6,7 i na trzeciej FZ był Towar 4,5,8,9,10...

To jak miałem SF to robiłem odłożenie skutku magazynowego, zmiana PZ na odpowiednio zgodnie z FZ i wywoływałem skutek magazynowy. Teraz jak każda sprzedaż to jest oddzielny paragon PA to robienie czegoś takiego zajmuję bardzo dużo czasu.
Zanim zakupiłem swoją pierwszą wersje wtedy jeszcze subiekt GT czyli 12 lat temu byłem na prezentacji programu jeżeli mnie pamięć nie myli to Small Business który bez problemu obsługiwał takie sytuację - pozwalał wybrać towar z danej PZ i wystawić do niego FZ a pozostałe indeksy na PZ można było przypisać do innej FZ. Jednakże sam interfejs programu jakoś do mnie nie przemówił i zdecydowałem się na subiekta. Teraz pracując na nexo pro jednym z lepszych programów do obsługi firmy bardzo żałuję że takiej opcji program nie posiada. Czy nie można wprowadzić jakieś modyfikacji aby coś takiego było możliwe? 

Link to postu
W dniu 17.02.2024 o 18:23, Łukasz Piechowiak napisał:

Jak miałem sytuację że do kilku czy kilkunastu PZ z całego miesiąca otrzymywałem dwie lub trzy FZ przykładowo tak że na jednej FZ tył Towar 1, na drugiej FZ był Towar 2,3,6,7 i na trzeciej FZ był Towar 4,5,8,9,10...

Dobrze rozumiem sytuację - dostawca NIE wystawia faktur do wcześniej wystawionych wydań ?

Link to postu
20 minut temu, Daniel Kozłowski napisał:

Dobrze rozumiem sytuację - dostawca NIE wystawia faktur do wcześniej wystawionych wydań ?

Niestety Tu jest sytuacja bardziej złożona :( Zakupuje towar na giełdzie rolno-spożywczej i od jednego z kontrahentów dostaje codzienne potwierdzenie zakupów jednakże do tradycyjnej WZ to temu potwierdzeniu daleko... Na koniec miesiąca przekazuję kontrahentowi te potwierdzenia wraz z własnym spisem WZ skonsolidowanym do danych pozycji z tą samą jednostką miary i ceny z całego miesiąca a on na tej podstawie wystawi mi faktury ( kiedyś jak tylko przekazywałem jego potwierdzenia zakupowe to było jeszcze gorzej więc ta opcja teraz jest dla mnie dużo korzystniejsza a na kontrahencie mi zależy, ponieważ towar, który u niego zakupuje jest zawsze najlepszej jakości. A że dany kontrahent wystawia fv na podstawie tych zestawień to robi to tak jak opisałem wyżej i żadne prośby czy sugestie, aby robił to inaczej do niego nie przemawiają, ponieważ on sam często zdarza się, że długo czeka za fakturami od importerów a albo nie umie w systemie tworzyć WZtek albo mu się poprostu nie chce. W efekcie końcowym zawsze jest tak że na każdy towar dostaje fakturę lecz czasami jest to jedna faktura a czasami 3 lub nawet 4. Stąd moja sugestia i jednocześnie prośba do insertu o to :)

Link to postu
14 minut temu, Łukasz Piechowiak napisał:

Niestety Tu jest sytuacja bardziej złożona :(

Proszę w takim razie dostosować się do dostawcy i przyjmować towary dokumentami, na których będzie znajdował się tylko jeden towar.

 

16 minut temu, Łukasz Piechowiak napisał:

Stąd moja sugestia i jednocześnie prośba do insertu o to :)

Powinien Pan tylko widzieć, że takie sugestie funkcjonalności wykorzystywanych przez bardzo małą liczbę użytkowników, które można usprawnić (wspomnianą) zmianą organizacji pracy (ze wspomaganiem ewentualnymi rozwiązaniami dodatkowymi, który na przykład rozbijałby PZ z wieloma pozycjami na wiele PZ z jedną pozycją), w praktyce mogą doczekać się realizacji po wielu, wielu latach.

Link to postu

Proszę mi uwierzyć, że jestem w pełni świadom tego, że coś takiego może nawet nigdy nie pojawić się w programie, lecz jeżeli nikt nie zgłaszałby żadnych sugestii to producent oprogramowania skąd ma wiedzieć, co może poprawić a co jest niepotrzebne? W końcu oprogramowanie tego typu zakupuję się po to, aby usprawnić sobie pracę a nie jeszcze ją utrudnić
Gdyby nie to, że spotkałem się z takiem rozwiązaniem w innym programie może nawet nic bym nie napisał, a po drugie proszę brać pod uwagę jeszcze fakt, iż jest dużo osób, które szukają jakiegoś rozwiązanie, ale nie koniecznie chcą sami zakładać różnego rodzaju posty z prośbą czy pytaniami.

Nawiązując do tego, że mam się dopasować do dostawcy to przecież napisałem wyżej że tak cały czas robię, lecz to jest mega czasochłonne, jakby prowadził Pan biznes podobny do mojego to by Pan wiedział, że nie zawsze dostaje się wszystko tak jak przeciętny Kowalski by myślał.


Poza tym jak widać nie jestem pierwszą osobą, która o coś takiego pyta, gdyż to nie ja założyłem ten temat a Pan Adam w 2017 roku, ja go tylko odgrzebałem.
 

Link to postu
22 minuty temu, Łukasz Piechowiak napisał:

lecz jeżeli nikt nie zgłaszałby żadnych sugestii to producent oprogramowania skąd ma wiedzieć, co może poprawić a co jest niepotrzebne?

Ogólnie prawda.

22 minuty temu, Łukasz Piechowiak napisał:

a po drugie proszę brać pod uwagę jeszcze fakt, iż jest dużo osób, które szukają jakiegoś rozwiązanie, ale nie koniecznie chcą sami zakładać różnego rodzaju posty z prośbą czy pytaniami.

Nie poruszamy nieprzyjemnych tematów.

 

23 minuty temu, Łukasz Piechowiak napisał:

Nawiązując do tego, że mam się dopasować do dostawcy to przecież napisałem wyżej że tak cały czas robię, lecz to jest mega czasochłonne,

To polecam zastosować się do własnej wypowiedzi:

11 minut temu, Łukasz Piechowiak napisał:

W końcu oprogramowanie tego typu zakupuję się po to, aby usprawnić sobie pracę a nie jeszcze ją utrudnić

i rozważyć wprowadzenie usprawnień, aby operacje te przestały być "mega czasochłonne".

 

13 minut temu, Łukasz Piechowiak napisał:

jakby prowadził Pan biznes podobny do mojego to by Pan wiedział, że nie zawsze dostaje się wszystko tak jak przeciętny Kowalski by myślał.

Prowadzę taki biznes nie od wczoraj, gdzie spotykam dziesiątki, setki takich problemów, potrzeb u klientów, więc nie trzeba mi tego tłumaczyć, niestety większość użytkowników programu nie wie czy i jak może sobie usprawnić pracę wykorzystując do tego oprogramowanie, kwestia przejścia do inwestycji / wdrożenia tych usprawnień to jeszcze odrębna kwestia.

 

17 minut temu, Łukasz Piechowiak napisał:

Poza tym jak widać nie jestem pierwszą osobą, która o coś takiego pyta, gdyż to nie ja założyłem ten temat a Pan Adam w 2017 roku, ja go tylko odgrzebałem.

Nie napisałem, że jest Pan pierwszym, tylko że należy Pan do bardzo, bardzo małej grupy użytkowników z taką potrzebą.

 

Link to postu
22 minuty temu, Łukasz Piechowiak napisał:

Niestety Pana odpowiedzi nic nie wniosły do tematu, ale i tak bardzo dziękuję za poświęcony czas

Niestety to czy moje sugestie coś wniosą NIE zależy ode mnie - nie mam wpływu na to, czy będzie Pan chciał uprawnić sobie "mega czasochłonne" operacje w programie za pomocą dostępnych możliwości czy też nie.

 

Poza tym jak sam Pan zauważyłem, nie jest Pan pierwszym i zapewne ostatnim użytkownikiem z takim problemem, może ktoś inny skorzysta i usprawni sobie pracę, nikt przede mną nie zaproponował żadnego usprawnienia w zgłaszanym obszarze.    

Link to postu
2 godziny temu, Daniel Kozłowski napisał:

Prowadzę taki biznes nie od wczoraj, gdzie spotykam dziesiątki, setki takich problemów, potrzeb u klientów, więc nie trzeba mi tego tłumaczyć, niestety większość użytkowników programu nie wie czy i jak może sobie usprawnić pracę wykorzystując do tego oprogramowanie, kwestia przejścia do inwestycji / wdrożenia tych usprawnień to jeszcze odrębna kwestia.

 

Czy mam rozumieć, że istnieje jakoś sposób lub oprogramowanie dodatkowe do nexo aby to jakoś rozwiązać? Oczywiście poza rozbijaniem każdego towaru na pojedynczy dokument WZ lub tak jak to robie czyli odłożenie skutków magazynowych wszystkich sprzedaży a następnie rozbijanie dokumentu według FV

Link to postu
8 minut temu, Łukasz Piechowiak napisał:

Czy mam rozumieć, że istnieje jakoś sposób lub oprogramowanie dodatkowe do nexo aby to jakoś rozwiązać? Oczywiście poza rozbijaniem każdego towaru na pojedynczy dokument WZ lub tak jak to robie czyli odłożenie skutków magazynowych wszystkich sprzedaży a następnie rozbijanie dokumentu według FV

Nic takiego nie sugerowałem, nie da się stworzyć takiego rozwiązania, gdyż program nie przewiduje takiego układu danych (wielokrotnej realizacji dokumentu PZ).

 

Nie rozumiem natomiast dlaczego tak upiera się Pan przy rozwiązaniu, którego nie można zrealizować, a nie korzysta z innego rozwiązania, które jest możliwe do wdrożenia, które da taki sam efekt, czyli znacząco ułatwi dokumentację transakcji z tym dostawcą.

Link to postu
32 minuty temu, Łukasz Piechowiak napisał:

Ja się nie upieram, z chęcią przyjąłbym jakąś poradę jak inaczej to mogę rozwiązać, tylko oprócz tych dwóch rozwiązań, o których sam wspomniałem nie widzę innego wyjścia

Swój pomysł przecież opisałem:

5 godzin temu, Daniel Kozłowski napisał:
5 godzin temu, Łukasz Piechowiak napisał:

Niestety Tu jest sytuacja bardziej złożona :(

Proszę w takim razie dostosować się do dostawcy i przyjmować towary dokumentami, na których będzie znajdował się tylko jeden towar.

5 godzin temu, Łukasz Piechowiak napisał:

Stąd moja sugestia i jednocześnie prośba do insertu o to :)

Powinien Pan tylko widzieć, że takie sugestie funkcjonalności wykorzystywanych przez bardzo małą liczbę użytkowników, które można usprawnić (wspomnianą) zmianą organizacji pracy (ze wspomaganiem ewentualnymi rozwiązaniami dodatkowymi, który na przykład rozbijałby PZ z wieloma pozycjami na wiele PZ z jedną pozycją), w praktyce mogą doczekać się realizacji po wielu, wielu latach.

nie odniósł się Pan do niego, więc założyłem, że Pana nie interesuje, teraz jednak nie wiem, czy po prostu nie przeczytał Pan mojej odpowiedzi, czy jej nie zrozumiał, jeśli to drugie to proszę doprecyzować co mam spróbować wyjaśnić w inny sposób.

Link to postu
5 minut temu, Daniel Kozłowski napisał:

(ze wspomaganiem ewentualnymi rozwiązaniami dodatkowymi, który na przykład rozbijałby PZ z wieloma pozycjami na wiele PZ z jedną pozycją)

Błędnie odczytałem za pierwszym razem tą wypowiedz. Za co przepraszam, gdybym chciał z czegoś takiego skorzystać to jest jakieś rozwiązanie systemowe czy dokupienie dodatkowej aplikacji czy modułu? Nie wiem jak to napisać poprostu...

Link to postu
37 minut temu, Łukasz Piechowiak napisał:

gdybym chciał z czegoś takiego skorzystać to jest jakieś rozwiązanie systemowe czy dokupienie dodatkowej aplikacji czy modułu? Nie wiem jak to napisać poprostu...

To była propozycja rozwiązania na podstawie opisu problemu oraz znajomości rozszerzania programów InsERT, nie znam gotowego rozwiązania, należałoby je zamówić, technicznie na dzień dzisiejszy mogłaby to być kolejna pozycja / operacja w menu programu. 

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...