Skocz do zawartości

Sello czy S2S do obsługi Allegro i Subiekta

Polecane posty

Sello czy S2S do obsługi Allegro i Subiekta - Proszę o radę który program wybrać.

Jak na razie to wygrywa S2S ponieważ jest możliwość kontaktu telefonicznego w razie problemów.

Czy są duże różnice w działaniu??

Głównie zależy mi na ciągłej automatycznej aktualizacji stanów magazynowych w subiekcie i na Allegro w obie strony.

Tworzenie zamówień od klienta Allegro w subiekcie itp.

Proszę o radę który program wybrać.

 

Link to postu

Cześć,

Zanim zaczniesz czytać dalej, s2s jest programem stricte do zarządzania stanami magazynowymi. Sello jest programem, dzięki któremu nie będziesz musiał wchodzić na allegro żeby wystawić aukcje, sprzedaż, zrealizować zamówienie i odpowiedzieć na maile. Wszystko będziesz miał w jednym miejscu.

Tutaj raczej wszyscy postawią się za sello. Argumentując, sello jest aktualnie pisane typowo pod allegro i na tym się skupia. Nie integruje sklepu internetowego. W sello masz transakcje, płatności, maile i klientów w jednym miejscu. Wydajność zależy od tego, jakiego komputera użyjesz jako tzw. 'serwer'. Uprzedzam pytanie, dla małej sprzedaży wystarczy zwykły komputer. Im większa sprzedaż tym wydajniejszy komputer. Co do stanów magazynów, allegro -> subiekt dobrze działa, w drugą stronę już niestety nie.

Edytowane przez Dawid Ti
Link to postu
4 godziny temu, Dawid Ti napisał:

Cześć,

Zanim zaczniesz czytać dalej, s2s jest programem stricte do zarządzania stanami magazynowymi. Sello jest programem, dzięki któremu nie będziesz musiał wchodzić na allegro żeby wystawić aukcje, sprzedaż, zrealizować zamówienie i odpowiedzieć na maile. Wszystko będziesz miał w jednym miejscu.

Co do stanów magazynów, allegro -> subiekt dobrze działa, w drugą stronę już niestety nie.

no i tu najważniejsze pytanie jak działa w obu programach aktualizacja stanów magazynowych

allegro do subiekta ?

z subiekta na allegro ?

Edytowane przez Andrzej B
Link to postu
42 minuty temu, Andrzej B napisał:

no i tu najważniejsze pytanie jak działa w obu programach aktualizacja stanów magazynowych

allegro do subiekta ?

z subiekta na allegro ?

 

s2s wysyła (wg ustawionej w harmonogramie częstotliwości) stany Subiekt > Sklep i pobiera zamówienia Sklep > Subiekt

Sello pobiera zamówienia z Allegro i sklepowe z Subiekta.

 

W Sello masz możliwość włączenia automatycznego wysyłania stanów z Subiekta do Allegro, ale istnieje pewne niebezpieczeństwo tego automatyzmu - niechciane zamykanie aukcji przy zmianie dokumentów w Subiekcie, więc lepiej dla wielu użytkowników jest te zmiany przeglądać i wysyłać ręcznie.

Link to postu
5 minut temu, Kaczor . napisał:

Mieliśmy s2s, mamy teraz sello. Wsparcie do s2s było poniżej krytyki. I główny problem s2s - działania bezpośrednio na bazie a nie poprzez sferę. Nie możemy sobie pozwolić na uszkodzenie bazy takimi rozwiązaniami gdyż oprócz allegro i sklepu jest hurtownia stacjonarna.

 

Ok

ale jak wygląda aktualizacja subiekta do allegro ? działa ok ? aktualizuje stany na allegro gdy coś zejdzie z subiekta ?

Link to postu

Za to odpowiada sello i jego ustawienia. U nas jest bardzo duża rotacja produktów i w harmonogramie mamy ustawioną częstotliwość. Nam działa to bez zastrzeżeń. Jak wszystko poustawiasz to działa jak należy. My jesteśmy zadowoleni i śmiało polecam to rozwiązanie na bazie własnych doświadczeń a nie teorii. 

Link to postu

Panie Bartku po co podsyła Pan temat z chałupniczą i jak sam Pan napisał nieco niebezpieczną metodą? Przecież w przyszłym tygodniu na wyjść nowa wersja zawierająca funkcję zbiorczego łączenia z towarami. Czy coś się w tym temacie zmieniło ? No i mam nadzieję, że będzie możliwość kojarzenia nie tylko w sytuacji kiedy tytuł aukcji będzie identyczny z nazwą towaru ? (bo w allegro i subiekcie jest limit 50 znaków a w ebayu 80 znaków)

Link to postu
1 minutę temu, Andrzej B napisał:

aukcje mam wystawione przez Menedżera Allegro

W szablonie menedżera w pozycji "sygnatura" mam umieszczony symbol towaru z Subiekta

Jest mozliwość powiązania aukcji już trwających subiekta i Sello

Obecnie jest możliwość łączenia ręcznego każdej aukcji z osobna ale podobno najnowsza wersja 1.29 ma zawierać funkcję zbiorczego kojarzenia aukcji z towarami.

Link to postu
5 minut temu, Andrzej B napisał:

czyli trzeba ręcznie to zrobić czy też nie ma takiej możliwości???

Ręcznie się da. W sekcji do której pobrałeś aukcje, czyli AUKCJE TRWAJĄCE wybierasz Powiąż z towarem z menu po lewej, lub wywołujesz tę opcję przez Shift+Ctrl+T, potem F8, wyszukujesz towar i go "dwuklikasz".

Link to postu
Cytat

 

Zaczynam łączyć aukcje z towarem z subiekta. Po przeczytaniu samouczków chyba nie zauważyłem nic niepokojącego.

 

Zwracam się z pytaniem do was doświadczonych użytkowników czy znacie jakieś haczyki na które muszę uważać aby nie robić tego podwójnie. ( 6000aukcji)

Na co muszę uważać i zwrócić uwagę.

 

Link to postu
28 minut temu, Andrzej B napisał:

Zaczynam łączyć aukcje z towarem z subiekta. Po przeczytaniu samouczków chyba nie zauważyłem nic niepokojącego.

 

Zwracam się z pytaniem do was doświadczonych użytkowników czy znacie jakieś haczyki na które muszę uważać aby nie robić tego podwójnie. ( 6000aukcji)

Na co muszę uważać i zwrócić uwagę.

 

 

Mnie się kiedyś zdażył jeden błąd. Potem trudno go wyłapać. Pomyliłem towar i w Subiekcie sprzedało się coś innego niż na aukcji...

Jeżeli aukcje są 'do wyczerpania' i po ew. zakończeniu będą 'wznawiane'  lub wystawiane z Sello (a nie poza Sello) to powiązanie nie zniknie samoistnie.

Link to postu
Dnia 31.08.2018 o 12:59, Maxi Max napisał:

Panie Bartku po co podsyła Pan temat z chałupniczą i jak sam Pan napisał nieco niebezpieczną metodą? Przecież w przyszłym tygodniu na wyjść nowa wersja zawierająca funkcję zbiorczego łączenia z towarami. Czy coś się w tym temacie zmieniło ?

Dla jednych chałupnicza, dla drugich oszczędność wielu dni pracy :). W nowej wersji będzie na razie pierwszy krok, czyli dodawanie towarów do kartoteki na podstawie aukcji. Dalsze kroki są takie, że będzie możliwość powiązania aukcji z towarami zbiorczo, ale tutaj trzeba pamiętać, że nie stworzymy super idealnego rozwiązania na każdą potrzebę, bo takie rozwiązanie wymaga i tak podejścia programistycznego - do czego w zupełności wystarczy SQL i podane przeze mnie polecenia. Nie jesteśmy w stanie zrobić rozwiązania, które zaspokoi potrzeby wszystkich i magicznie połączy towary. Towary mogą zostać połączone tylko jeśli w aukcji i w towarze występuje ta sama wartość, np kod EAN, tytuł aukcji.

W jeszcze dalszym etapie planujemy dodać eksportowanie towarów z Sello do Subiekta - co już kompleksowo pozwoli rozpocząć pracę z naszymi programami na podstawie aukcji pobranych z Allegro.

Dnia 31.08.2018 o 12:59, Maxi Max napisał:

No i mam nadzieję, że będzie możliwość kojarzenia nie tylko w sytuacji kiedy tytuł aukcji będzie identyczny z nazwą towaru ? (bo w allegro i subiekcie jest limit 50 znaków a w ebayu 80 znaków)

A na jakiej innej podstawie miało by to kojarzenie występować? Nie wiemy jak użytkownicy wystawiają swoje aukcje, co firma to inny schemat. Stworzenie uniwersalnego działającego zawsze rozwiązania nie wchodzi w grę, jak wspomniałem wyżej. Na myśl przychodzą dwa rozwiązania najprostsze - tytuł aukcji oraz EAN. Wszelkie inne algorytmy muszą wyjść od Was. Napiszcie o swoim sposobie na rozpoznanie towaru na podstawie aukcji, wtedy będziemy mogli wypracować pewne uniwersalne rozwiązania.

 

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...