Skocz do zawartości

Sello i allegro

Polecane posty

Witam mam kilka problemów z sello i nie do końca jestem obeznany z tym systemem sprzedazy.

* niestety sello nie pobiera nam wszystkich aukcji w nowym szablonie, załóżmy na allegro już mamy ustawione nowe opisy, a sello nam pokazuje stare jeśli chcemy powielić
* nie wszystkie aukcje można synchronizować tzn aktualizować stany (Nieokreślony błąd: należy podać opis aukcji)
* nie wszystkie pozycje z sello, które mamy wystawione, można zmienić cenę

*najszybciej będzie chyba dodawać nowe opisy w sello i stamtąd wystawiać aukcje, ale jeśli wejdziemy w towary - > w dany towar , to sello nie pokazuje nam możliwości podziału i dodawania zdjęć jak jest to na allegro. Trzeba poszukać przyczynę.
Wtedy możliwe że będzie problem rozwiązany. Według mnie problem występuje w tym że wystawiliśmy aukcja na allegro i potem je powiązaliśmy. Chociaż dziwne jest to, że niektóre opisy aukcji wcześniejsze(np z zdjęciem naszej tabeli) są pokazane ale nie zaktualizowane!!(zmieniłem jedna aukcję i nie pobrało mi jej nowego opisu)

Dodając aktualizację do wersji 1.28.1 robiłem w poniedziałek.
 

Edytowane przez Michał Pietrzak
Link to postu
7 minut temu, Michał Pietrzak napisał:

* niestety sello nie pobiera nam wszystkich aukcji w nowym szablonie, załóżmy na allegro już mamy ustawione nowe opisy, a sello nam pokazuje stare jeśli chcemy powielić

czy dla tych aukcji trwających pobieracie pełne dane z allegro > PPM > Pobierz pełne dane?

 

7 minut temu, Michał Pietrzak napisał:

* nie wszystkie aukcje można synchronizować tzn aktualizować stany (Nieokreślony błąd: należy podać opis aukcji)

jak wyżej zapewne

 

8 minut temu, Michał Pietrzak napisał:

* nie wszystkie pozycje z sello, które mamy wystawione, można zmienić cenę

jakie błędy występuja w pełnym logu raportu (u dołu Sello na pasku)?

 

8 minut temu, Michał Pietrzak napisał:

*najszybciej będzie chyba dodawać nowe opisy w sello i stamtąd wystawiać aukcje, ale jeśli wejdziemy w towary - > w dany towar , to sello nie pokazuje nam możliwości podziału i dodawania zdjęć jak jest to na allegro. Trzeba poszukać przyczynę.

do towarów dodaje się zdjęcia, a edycja wyglądu opisu jest realizowana przez szablon opisów - potem podpinany pod towar wraz z szablonem (oba do utworzenia w sekcji AUKCJE)

Link to postu
18 godzin temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

czy dla tych aukcji trwających pobieracie pełne dane z allegro > PPM > Pobierz pełne dane?

Nie, sam nie zajmuję się tymi transakcjami, lecz pytając w biurze nikt tego nie robił.

 

21 godzin temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

 

jakie błędy występuja w pełnym logu raportu (u dołu Sello na pasku)?

Nie widzę żadnych błędów ostatnich. Zapytam i sprawdzę.

Link to postu

Sello musi mieć pobrane prawidłowe opisy, aby móc je aktualizować.

Pobierzcie jeden raz pełne informacje o aukcjach, będzie to trochę trwało, ale wszystkie stare opisy się zaktualizują.

Potem można wyłączyć tą funkcję.

Przycisk Wyślij/Odbierz -> kółko opcji -> Zakładka podstawowe.

Następnie należy pobrać dane.

Edytowane przez Ks. Robak
  • Lubię to 1
Link to postu
1 godzinę temu, Michał Pietrzak napisał:

Pobrałem pełne dane i nadal nic.

Przy zmianie ceny w opcji "Ustaw cenę sprzedaży" zmieniam cenę i brak efektu. W logu raportów nic nie wyskakuję przy zmianie ceny.

A czy przy aukcji, gdzie zmieniłeś cenę pojawiła się żółta ikonka zmiany oczekującej ?

Jeżeli nie, to znaczy, że był problem w okienku zmiany cen, np. nie został zaznaczony dany produkt przy zmianie ceny, ale zmiany nie zostały zapisane.

Jeżeli się pojawiła, wówczas należy ją wysłać do Allegro.

Link to postu

Probowałem to zrobić i po chwili się to zmienia te ceny. Ale problem następny jest taki, że trzeba zmienić wszystkie aukcje, tzn opisy tych aukcji i nie mogę ich też niestety powielić i zmienić jedną rzecz niż od nowa całą aukcje ustawiać w sello. Tych sekcji nie można przenieść jakby do góry. Niektóre problemy, które mam zadanie rozwiązać nie wiem tak naprawdę czy Sello ma takie opcję.

Link to postu

Zmiany w opisach możliwe do wykonania z Sello są obecnie dwie: znajdź i zamień oraz wygenerowanie opisu zupełnie od nowa. Nie da się bezpośrednio zmienić położenia sekcji w opisie, aby uzyskać taki efekt należałoby wygenerować ponownie opisy, np na podstawie szablonu - stąd najlepiej jeśli w Sello opisy są generowane z towarów oraz szablonów. Wtedy można całkowicie zmienić wygląd sekcji, dane itp. i wygenerować opis jeszcze raz, po czym zaktualizować aukcję.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...