Skocz do zawartości

Karty stałego klienta - program lojalnościowy

Polecane posty

Witam,

Prowadzę sklep detaliczny z zegarkami i chciałbym wprowadzić dla klientów karty stałego klienta z określonym rabatem. Po osiągnięciu ustalonego zakupu klient otrzymałby złotą kartę ze zwiększonym rabatem. Myślałem żeby wprowadzać każdego klienta jako kontrahenta, nadawać mu numer z karty i przypisać określony rabat. Przy sprzedaży wystawiany byłby paragon imienny, jako kontrahenta skanuję kartę i mam nabywcę. Obroty też mogę podejrzeć. Problem w tym, że czynność zakładania kartoteki nowego kontrahenta zajmuje zbyt wiele czasu i chciałbym to zautomatyzować w jakiś sposób - może poprzez dodatkowy program lub może poprzez zupełnie inne rozwiązanie ? Czy ktoś wie jak to zrobić prościej?? Czy ktoś korzysta z takich rozwiązań lub ma inne ??

Link to postu
9 godzin temu, Janusz Kurzyna napisał:

Po osiągnięciu ustalonego zakupu klient otrzymałby złotą kartę ze zwiększonym rabatem. Myślałem żeby wprowadzać każdego klienta jako kontrahenta, nadawać mu numer z karty i przypisać określony rabat. Przy sprzedaży wystawiany byłby paragon imienny, jako kontrahenta skanuję kartę i mam nabywcę.

Taka funkcjonalność jest do osiągnięcia w Subiekcie GT.

 

10 godzin temu, Janusz Kurzyna napisał:

Problem w tym, że czynność zakładania kartoteki nowego kontrahenta zajmuje zbyt wiele czasu

Czy mógłby Pan przybliżyć problem?

 

10 godzin temu, Janusz Kurzyna napisał:

chciałbym to zautomatyzować w jakiś sposób - może poprzez dodatkowy program lub może poprzez zupełnie inne rozwiązanie ?

W tym przypadku czy ma Pan jakieś rozwiązanie zewnętrzne które mogłoby posłużyć za "dawcę" danych o nowych kontrahentach? Na ten moment mogę Panu zaproponować zapoznanie się listą gotowych rozwiązań naszych partnerów, dostępna jest ona tutaj.

Link to postu
10 godzin temu, Janusz Kurzyna napisał:

Problem w tym, że czynność zakładania kartoteki nowego kontrahenta zajmuje zbyt wiele czasu i chciałbym to zautomatyzować w jakiś sposób - może poprzez dodatkowy program lub może poprzez zupełnie inne rozwiązanie ?

Rozważyłbym wygenerowanie listy kontrahentów w Excelu, a następnie zaimportował ją do programu za pomocą jednych z rozwiązań typu "uniwersalny import kontrahentów", rozwiązania takie można znaleźć we wskazanym wyżej katalogu rozwiązań Partnerskich (proszę zamówić przez swojego dostawcę programu).

Link to postu

W naszym sklepie wygląda to tak, że w momencie zakładania karty stałego klienta podaje on dane osobowe (imię nazwisko, adres nr tel. e-mail) dodajemy nr karty i wpisujemy te dane do formularza w excelu, który drukujemy i dajemy klientowi do podpisu z klauzulą zgody na przetwarzanie danych i  zgody na otrzymywanie wiadomości sms i e-mail oraz że jesteśmy administratorem danych - wiadomo Rodo. Teraz chodzi o to, żeby nie przepisywać tego drugi raz do subiekta, tylko żeby w jakiś sposób te dane przenieść

Link to postu

Nie pamiętam już dobrze możliwości GT, ale wiem że były wydruki w, których można pobrać dane klienta, zgadza się? W takim przypadku, dane tylko w GT i odpowiedni wydruk konstruujemy i drukujemy już z danymi klienta. Klepanie w Excelu nie potrzebne, aczkolwiek rozumiem przyzwyczajenie, bo 10 lat temu też je wypędzałem z firmy w której pracuje ;)

Link to postu
13 godzin temu, Radomił Ząbik napisał:

Nie pamiętam już dobrze możliwości GT, ale wiem że były wydruki w, których można pobrać dane klienta, zgadza się? W takim przypadku, dane tylko w GT i odpowiedni wydruk konstruujemy i drukujemy już z danymi klienta.

Dobrze pamiętasz wcześniejsze możliwości GT, ale nie znasz obecnych i nie czytasz odpowiedzi w wątku - jak napisałem wydruki są dostępne w standardzie, doszły wraz ze wsparciem dla RODO, można je zmodyfikować we własnym zakresie (są to to wydruki RTF jak w Gratyfikancie, a nie Crystal Reports).

Link to postu

Czytałem, ale ...

Dnia 31.10.2018 o 20:29, Daniel Kozłowski napisał:

Wydruk zgód RODO jest dostępny w programie.

... będzie zrozumiałe dla mniejszego grona osób niż określenie, że są edytowalne wzorce wydruków, czy też dokumentów RTF, które można Sobie dostosować do własnych potrzeb :D

Link to postu
Dnia 6.11.2018 o 08:16, Radomił Ząbik napisał:

Czytałem, ale ...

Dnia 31.10.2018 o 20:29, Daniel Kozłowski napisał:

Wydruk zgód RODO jest dostępny w programie.

... będzie zrozumiałe dla mniejszego grona osób niż określenie, że są edytowalne wzorce wydruków, czy też dokumentów RTF, które można Sobie dostosować do własnych potrzeb :D

Nie rozumiem wypowiedzi. Nadmienię, że dla mnie jest proste i oczywiste, że jeśli czegoś się nie rozumie to należy dopytać. Wskazałem przecież standardową funkcjonalność programu istniejącą w programie od wielu miesięcy z założeniem, że powinna być znana, a jeśli nie jest to należy/warto się z nią zapoznać.

Link to postu
  • 5 miesięcy temu...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...