Skocz do zawartości

Zbiorcze wystawianie dokumentów końcowych , Baza - pojemność.

Polecane posty

Witam,

Mam pytanie odnośnie wystawiania dokumentów końcowych zbiorczo . Wchodzę w transakcje zaznaczam transakcje dla których chce aby wystawiły się dokumenty końcowe klikam "Dokumenty końcowe" ale niestety one się nie wystawiają , wystawiania dokumentów pojedynczą zajmuje zbyt wiele czasu , myślałem że w ten sposób zrobię to szybciej. Czy coś trzeba zmienić w ustawieniach żeby wystawiały się dokumenty zbiorczo ? Czy jest w ogóle możliwość wystawiania zbiorczo dokumentów końcowych dla wybranych transakcji ?

Jeszcze jedno moje pytanie dotyczy bazy a mianowicie tego aby zdjęcia nie były w niej przetrzymywane , wiem że coś miało być robione w tej sprawie . Czy są już jakieś informację na ten temat ?

Z góry dziękuje za odpowiedź i pozdrawiam :)

Link to postu

Informacje na temat zdjęć są takie, że po weryfikacji działania funkcji wbudowanych w SQL umożliwiających trzymanie zdjęć poza bazą wyszły na jaw pewne problemy z backupowaniem bazy - stąd jeszcze nie opublikowaliśmy odpowiednich zmian, bo sama funkcja wymaga jeszcze rozpoznania tematu kopii zapasowych. Chwilowo zatem odłożyliśmy prace nad tym, w zamian dodając mechanizmy czyszczące bazę z nieużywanych zdjęć + możliwość pozbycia się zdjęć ze starych aukcji. Wiem, że to półśrodek, ale póki rozwiązanie ze zdjęciami na zewnątrz nie jest dopracowane to jest chociaż to.

Link to postu

Witam,

Dziękuje bardzo za odpowiedź. W parametrach transakcji miałem kliknięte z możliwością edycji , tylko mam takie pytanie jak włączę tą opcje że zbiorczo , to dokumenty wystawią się dla wszystkich transakcji bez dokumentów końcowych czy tylko dla tych które zaznaczę  ? 

W związku z bazą aktualnie korzystamy z darmowej wersji sql bez limitu , spróbuje z tym czyszczeniem zdjęć ze starych aukcji bo nasza baza waha sie w 10 GB dlatego szkoda kupować pełnej wersji bazy sql.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Adam Klik
Link to postu

Funkcja Dokumenty końcowe działa tylko dla zaznaczonych transakcji.

W planach mamy też dodanie mechanizmów czyszczenia danych w bazie oraz przenoszenia wybranych danych do nowej bazy. Teoretycznie prace zaplanowane są na kolejną wersję, ale jeszcze zbyt wcześniej aby potwierdzić, że taka funkcja na pewno się w niej znajdzie.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...