Skocz do zawartości

Korekta faktury

Polecane posty

Pani Basiu

Zapewne nie chodzi Pani o wykonanie księgowania w Rewizorze GT na istniejącym dekrecie, tylko pewnie zapisie tego dekretu. Jednak żeby Pani mógł ktoś pomóc proszę opisać. Czy zapis ma powstać do jakiegoś istniejącego dokumentu z tej samej bazy z Subiektem GT, importy przez EPP, czy ma być do wolny dekret, ale czy i jest dekret do dokumenty, który jest korygowany. I w końcu, czy korekta jest dodatnia, czy ujemna oraz jak wygląda w ogóle dekretacja samego dokumentu źródłowego na kontach? Oraz już taki ostatni szczegół, czy jest do KFS czy KFZ :).

Link to postu

Najprościej w takim razie odnaleźć istniejący dekret do FZ i z menu kontekstowego (prawy przycisk myszki) lub z menu Dekret wybrać "Storno czerwone". Jeśli nie jest to korekta na 100% kwoty, to wystarczy odpowiednio skorygować kwoty w zapisie.

Można oczywiście robić taki dekret z ręki, bez wykorzystywania funkcji storna.

Edytowane przez Radosław Kostrzewa
Link to postu
  • 1 rok później...

Witam, 

chciałbym pójść o krok dalej w tych rozważaniach. Trafiłem na problem zaksięgowania zwrotu (wypłaty) z banku na rzecz kontrahenta, który ma analitykę tylko jako odbiorca.

Ale może po kolei. 

Kontrahent (odbiorca) otrzymał moją fakturę sprzedaży za którą zapłacił przelewem na mój rachunek bankowy. 

Do wykonania usługi jednak nie doszło. 

Wystawiłem korektę na całość kwoty oraz dokonałem przelewu (wypłaty) na rachunek bankowy kontrahenta.

I tutaj pojawił się problem:

Rewizor nie pozwala rozksięgować zwroty (wypłaty bankowej) na rachunek kontrahenta (odbiorcy)

Gdzieś tkwi błąd w moim postępowaniu ?

Mogę liczyć na jakieś sugestie...? 

 

 

 

 

 

Link to postu
43 minuty temu, Celestyn Bachorz napisał:

Rewizor nie pozwala rozksięgować zwroty (wypłaty bankowej) na rachunek kontrahenta (odbiorcy)

Gdzieś tkwi błąd w moim postępowaniu ?

Mogę liczyć na jakieś sugestie...? 

Rewizor zrobi tak, jak wskażemy w schemacie dekretacji. Takie operacje należy oznaczyć jakąś kategorią, np. "korekta" i odpowiednio obsłużyć w schemacie.

Link to postu
1 godzinę temu, Celestyn Bachorz napisał:

Gdzieś tkwi błąd w moim postępowaniu ?

Nie przestrzega Pan podstawowej zasady - rozrachunek i jego rozliczenia muszą być powiązane z tym samym kontem, a jak są wiązane to  - jak już wspomniał Jacek - decyduje o tym Pan jako użytkownik Rewizora, a nie Rewizor.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...