Skocz do zawartości

Naklejki - problem z wymiarami drukowanego pliku

Polecane posty

Chce drukować naklejki dla towarów na drukarce ZEBRA LP2844 z papierem o wymiarach 7x3cm. Utworzyłem w Subiekt GT szablon naklejek ale nie może mi się on prawidłowo wydrukować. Próbowałem różnych konfiguracji i za każdym razem jest coś przestawione. Przykładowo tworzę nowy szablon wybierając rozmiar arkusza oraz naklejki jako 3x7cm i w zawartości wybieram "Towary" jako "Typ kartoteki". Do edytora naklejki wrzucam tylko symbol towaru. Kiedy z wybranego towaru wybieram "drukuj naklejki" sprawdzam podgląd wydruku i wygląda dobrze ale to co wychodzi z drukarki to co innego. Dla weryfikacji zainstalowałem wirtualną drukarkę, która drukuje do pdf i zamiast dokumentu o wymiarach takich jak ustaliłem czyli 7x3cm wychodzi pdf o wymiarach 12,38 x 29,70 cm. Nie wiem gdzie się to przestawia. Jakieś sugestie?

 

1.png

3.png

4.png

6.png

20181203_180428.jpg

Problem również opisałem na innym forum lecz bez odpowiedz dlatego piszę tutaj bo z tego co widziałem udzielają się tutaj pracownicy firmy Insert, którzy być może mają pomysł na rozwiązanie mojego problemu.

Edytowane przez Mariusz Balon
Link to postu

Są dwa miejsca w sterowniku drukarki, które się ustawia. Z tego co pamiętam przy bixolonie (ale to jest podobne wszystko) - to co Pan ma na ekranie to są preferencje drukowania. 

W zakładce Zaawansowane jest jeszcze okno Domyślnych ustawień drukowania - i tam brakuje Panu właściwych ustawień, które czerpie Subiekt.

Link to postu
5 godzin temu, Mariusz Balon napisał:

Za każdym razem, kiedy wybieram drukowanie naklejek z towaru to te ustawienia drukarki są przestawione. Czemu się tak dzieje i czemu Insert GT nie wczytuje ustawień z systemu?

To niestety dobrze znany znany problem - nie można zdefiniować drukarki dla wydruków naklejek, a program wczytuje ustawienia domyślnej drukarki w systemie operacyjnym, którą zwykle nie jest etykieciarka.

Problem powinno rozwiązać ustawienie: właściwości drukarki->Ustawienia drukarki->Zawsze używaj ustawień sterownika.

  • Lubię to 2
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...