Skocz do zawartości

Rozmiar paczki

Polecane posty

9 minut temu, marbie B napisał:

@Mariusz Balon dzięki za screen.

Niestety u mnie nie ma możliwości wyboru rozmiaru paczki. Czy wymagana jest integracja przez ShipX żeby to działało?

Do Paczkomatów Allegro jest wymagana integracja ShipX oraz Sello 1.30... Dzisiaj Bartek pisał, że 1.30 będzie 10 grudnia. :ph34r:

Jeśli nie masz danych do ShipX to pisz szybko do handlowca Inpostu bo to podobno min. 7 dni czekania (jeśli dobrze pójdzie)...

  • Lubię to 1
Link to postu

Zainstalowałem najnowszą wersję 1.30 i ustawiłem wszystkie sposoby wysyłki dla inpostu. Niestety przy tworzeniu paczki dla usług allegro nie mogę wybrać gabarytu paczki (brakuje odpowiedniego okienka wyboru) ale dla zwykłych paczkomatów  oczywiście mogę i robię to od dawna.

Co może być przyczyną? Czy jest możliwość wyboru gabarytu dla usług allegro inpost? Jeżeli nie to jak ustawić gabaryt dla tych paczek?

 

Link to postu

Tak, wszystko zostało włączone. Dopiero ponowne aktywowanie i dezaktywowanie starych dostaw inpost przyniosło skutek.

Teraz jest wszystko ok. W oknie wybory "Dostaw"  przy tworzeniu paczki widać teraz tylko odpowiednie formy dostawy z inpost a jeszcze wcześniej widniały nawet te nieaktywne, które nie dawały możliwości wyboru gabarytu.

 

  • Dziękuję 1
Link to postu

Nadawanie przebiegło bez problemu. Dziwi mnie tylko, że paczki allegro inpost widnieją w manager paczek w zakładce "moje przesyłki" a nie w zakładce "allegro"

wygląda to tak jakby zostały nadane za cenę umowną z inpostem a nie po cenie allegro. Jak to wygląda u innych?

Dodatkowo proszę o wskazówkę jak wydrukować etykiety z poziomu sello? Drukują się tylko potwierdzenia nadania.

Link to postu

Proszę sprawdzić czy w dostawach inpostowych są dodane wydruki o nazwie InPost - etykieta.

25 minut temu, Dawid B. napisał:

Dziwi mnie tylko, że paczki allegro inpost widnieją w manager paczek w zakładce "moje przesyłki" a nie w zakładce "allegro"

wygląda to tak jakby zostały nadane za cenę umowną z inpostem a nie po cenie allegro

Powinny być w karcie Allegro. Jeśli nie są, to oznacza, że w konfiguracji dostawy został wybrany standardowy Paczkomat a nie Allegro Paczkomat.

Link to postu

Problem z etykietami rozwiązany i są wydrukowane. Faktycznie nie zaznaczyliśmy odpowiedniej formy.

Dziwne jest to, że wszystko było ustawione jak potrzeba (albo mi się tak wydaje) a teraz wszystko się pokręciło i dlatego nadało jako zwykły paczkomat.

Zobaczymy jak jutro się to wszystko ułoży. Na tą chwilę nadało źle paczki ale same etykiety oraz potwierdzenia idą bez problemu.

Ustawimy wszystko ponownie i nadamy kolejne paczki.

Link to postu
54 minuty temu, Dawid B. napisał:

Nadawanie przebiegło bez problemu. Dziwi mnie tylko, że paczki allegro inpost widnieją w manager paczek w zakładce "moje przesyłki" a nie w zakładce "allegro"

wygląda to tak jakby zostały nadane za cenę umowną z inpostem a nie po cenie allegro. Jak to wygląda u innych?

Dodatkowo proszę o wskazówkę jak wydrukować etykiety z poziomu sello? Drukują się tylko potwierdzenia nadania.

 

Sprawdź tutaj, czy masz 'standardowa' czy 'allegro'?

image.png.2266155e6fad093eae7f57989db1de29.png

 

PS

podejrzewam, że wysyłka nr do allegro po eksporcie paczek do inpostu nie wyświetliła się na zielono tylko pomarańczowo? jeśli to by tak było to na pewno nie są to paczk. allegro - też się na tym złapałem i dostanę wyższą fakturę... :-[

Link to postu

Numery wyeksportowało poprawnie i są widoczne w allegro. Zorientowałem się po etykietach, że brakuje na nich logo allegro a na kurierskich allegro było.

Dodatkowo paczki znajdują się w zakładce "Moje przesyłki" w manager paczkomaty a tylko kilka kurierskich w zakładce "allegro".

Jak wspomniał Bartosz zapewne źle przypisaliśmy usługi. Jutro sprawdzę to już wnikliwiej i pojedynczo puszczę paczki. Dzisiaj poleciałem hurtowo i straciłem ponad 100zł.

Największy problemem będzie jeżeli klient będzie chciał skorzystać z darmowego zwrotu a takiej opcji nie otrzyma ;(

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...