Skocz do zawartości

1.30 stany do synchronizacji

Polecane posty

Mam już drugi raz sytuację tego typu, wystąpiła u 2 różnych klientów, w dwóch różnych zakupach. Jedną teraz "przyłapałem" na gorącym...

 

Klient zakupił 3 szt. i opłacił wysyłkę przez allegro - wszystko książkowo:

 

image.thumb.png.f63e1c6ae9fc421c90c05fb299b85482.png

 

w GT dostępne 0

na aukcji stan 0 (zakończona)

w Sello stan 0, jednakże:

 

image.png.cef215e9d364a2acec796bb2bde96a97.png

 

Tylko, że do tej pory w takich sytuacjach nie zaznaczała się synchronizacja. W zasadzie nie jest potrzebna - aukcja zakończona w GT stany się zagdzają, transakcja wylądowała w Sello bez błędów, jedynie Sello nie przeniosło tych aukcji do zakończonych.

 

Jedyne co pomaga to pobranie formularzy i danych do tej aukcji.

Opisana sytuacja powstała automatycznie, nie było mnie ok. 1,5 przy komputerze i samo się działo...

Link to postu
4 godziny temu, Bartosz Rosa napisał:

A pobranie aukcji trwających nie powoduje zniknięcia tej aukcji z trwających? Możliwe, że nowy mechanizm pobiera transakcje jeszcze zanim aukcja zostanie zakończona w API  - przez co oznaczają się one do zamknięcia.

 

One nie zaznaczają się do zamknięcia. Bartek, wydaje mi się że po zakupach na losowych aukcjach (bo dotyczy to na razie kilku produktów) nie zgadzają się podawane w Sello ilości sztuk na aukcji. Czyli w Sello jest np. GT - 5 szt. AUKCJA - 7 szt. i Sello zaznacza synchronizację. A w rzeczywistości na aukcji już dawno jest 5.

Stan nie mija po 1 -2 h, na tyle obserwowałem.

 

 

Link to postu

Nie, ale nie mam dawno i nigdy nie było to problemem.

Teraz wywołałem pobieranie aukcji trwających i nic się nie zmieniło. Pomaga tylko zaznaczenie tych aukcji i wywołanie pobrania transakcji i formularzy (które już są w sello nawet już w paczkach). Muszę się przyjrzeć na drugiej bazie... tam mniej zwracam uwagę na stany, ale synchronizację się też zaznaczają.

Link to postu
  • 5 tygodni później...

Problem nadal aktualny.

 

Przykładowa  dzisiejsza sytuacja w Sello, po pobraniu zakupów (na zaznaczonych aukcjach zakupu dokonał jeden klient) i utworzeniu ZK w Subiekcie (każda "pomarańczowa" zmiana to zmniejszenie sztuk):

image.png.0374a3e06a0441ae55448d7734fb2557.png

Problem w tym, że sztuki na aukcjach JUŻ SĄ TAKIE jak w kolumnie "Dostępne mag.". Po pobraniu pełnych danych o aukcjach,

image.png.946dd0cadb84b0ccca34ec7e14912c7b.png

sytuacja wraca do normy (wg moich obserwacji nie ma innego sposobu na poprawienie tych różnic),

image.png.3b967e9af760617a45c4416be2354cff.png

ale Sello nie rezygnuje z próby wysłania zmian do Allegro (poza ostatnią pozycją, gdzie pomarańczowe zaznaczenie jest zasadne).

 

Zazwyczaj anuluję te zmiany (choć tu pada cały automatyzm), jednak po wysłaniu takich zmian (w opisanym przypadku) 2 aukcje "przeszły" a na 3 pojawił się komunikat,

image.png.534ec857ed1c8e0f5dc620be804dc13c.png

 

chociaż na aukcji jest OK:

image.png.d5a89d12f45a7f64d8308912aba92cd9.png

 

Teraz jedynie zostaje skasowanie błędów synchronizacji;

image.png.31d1e9af59b15e7436075c2d0e08f9f7.png

 

Jak to ugryźć?

 

Link to postu
29 minut temu, Bartosz Rosa napisał:

A wybranie opcji przelicz stany nic nie zmienia?

Sprawdziłem na dzisiejszym przypadku:

image.png.6af0c5f7d20de882862d7c7991eaa7ee.png

Po opcji PRZELICZ STANY bez zmian.

Po pobraniu PEŁNE DANE (czerwona 4 zmieniła się w 1) i PRZELICZ STANY synchronizacja się wyłącza.

 

Jednak taka sytuacja na losowych aukcjach powtarza się często, czego nie było przy poprzednim pobieraniu danych. Zaburzyło to pewien automatyzm. Mam nadzieję, że uda się zlokalizować przyczynę.

 

 

Link to postu

A spróbuj poobserwować jak to działa z włączonym pobieraniem aukcji trwających (bez pełnych danych). Wcześniej transakcje pobierały się w oparciu o dane o sprzedaży z aukcji, więc transakcja pojawiała się dopiero, gdy na aukcji zmniejszyła się liczba dostępnych. Podejrzewam, że teraz transakcje pobierane z dziennika są dużo szybciej niż zmiany w aukcji (liczba dostępnych), przez co robią się takie rozjazdy. Teoretycznie zatem włączenie pobierania danych o aukcjach trwających powinno pomóc.

Gdy wybierasz pobranie pełnych danych do aukcji to Sello korzysta z dodatkowej funkcji API do pobierania opisów. Funkcja ta również zwraca okresowo inne wyniki niż podstawowa funkcja pobierania aukcji, stąd mogło to zadziałać. Już kiedyś zaobserwowałem, że dane zwracane za pomocą różnych funkcji API są zróżnicowane, pojawiają się z opóźnieniem.

Link to postu
11 minut temu, Bartosz Rosa napisał:

A spróbuj poobserwować jak to działa z włączonym pobieraniem aukcji trwających (bez pełnych danych). Wcześniej transakcje pobierały się w oparciu o dane o sprzedaży z aukcji, więc transakcja pojawiała się dopiero, gdy na aukcji zmniejszyła się liczba dostępnych. Podejrzewam, że teraz transakcje pobierane z dziennika są dużo szybciej niż zmiany w aukcji (liczba dostępnych), przez co robią się takie rozjazdy. Teoretycznie zatem włączenie pobierania danych o aukcjach trwających powinno pomóc.

Gdy wybierasz pobranie pełnych danych do aukcji to Sello korzysta z dodatkowej funkcji API do pobierania opisów. Funkcja ta również zwraca okresowo inne wyniki niż podstawowa funkcja pobierania aukcji, stąd mogło to zadziałać. Już kiedyś zaobserwowałem, że dane zwracane za pomocą różnych funkcji API są zróżnicowane, pojawiają się z opóźnieniem.

OK. Dzisiaj pobieram z danymi o aukcjach:

image.png.22c2ce26f46112ac0d038079aa230230.png

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...