Skocz do zawartości

Przeniesienie bazy SELLO oraz nexo na inny komputer

Polecane posty

Witam

Chciałem zapytać czy ma ktoś z was może jakiś sprawdzony sposób przeniesienia bazy danych nexo oraz sello na inny komputer. 

Z nexo nie miałem w sumie większych problemów, natomiast przy sello na chwilę obecną nie widzę możliwości rozwiązania problemu połączenia z bazą danych nexo tak aby nie trzeba było łączyć asortymentu od nowa. 

Czy istnieje jakaś możliwość np. ręcznego podmienienia serwera oraz bazy danych w zewnętrznym systemie sprzedaży ? Rozumiem iż w momencie odłączenia bazy tracę powiązania z towarem ? 

Z góry dziękuję i pozdrawiam 

Rafał 

Link to postu
8 minut temu, Agata Jania napisał:

Witam

Chciałem zapytać czy ma ktoś z was może jakiś sprawdzony sposób przeniesienia bazy danych nexo oraz sello na inny komputer. 

Z nexo nie miałem w sumie większych problemów, natomiast przy sello na chwilę obecną nie widzę możliwości rozwiązania problemu połączenia z bazą danych nexo tak aby nie trzeba było łączyć asortymentu od nowa. 

Czy istnieje jakaś możliwość np. ręcznego podmienienia serwera oraz bazy danych w zewnętrznym systemie sprzedaży ? Rozumiem iż w momencie odłączenia bazy tracę powiązania z towarem ? 

Z góry dziękuję i pozdrawiam 

Rafał 

 

Odłączać bazy nie wolno, jeśli chce się zachować połączenia z towarami.

Tak jak nexo, należy Sello zainstalować na tym samym serwerze co zainstalowało się nexo, zachowując nazwy baz jak na poprzednim komputerze. Będzie samo działało. Przynajmniej ja tak zawsze robię. Ew. napisz jakie występują trudności.

image.png.96c5812063f46f930154c29212ba765b.png

image.png.ab395493fa87d36edaad98dd1bc5bdaa.png

 

Link to postu

Udało się rozwiązać problem :) dziękuję za pomoc

Należy mieć na uwadze:

  • zmienić nazwę komputera aby na obu komputerach była identyczna
  • ustalenia nazwy sql (przy jego instalacji) identyczne jak w poprzednim sql
  • pamiętać o identycznym logowaniu do sql (musi być ustawione identycznie) 

Pozdrawiam 

 

 

Link to postu
6 godzin temu, Bartosz Rosa napisał:

Jeśli zaś z jakiegoś powodu nie można ustawić tych samych nazw komputerów itp. parametry połączenia z nexo można zmienić z poziomu bazy danych Sello (tabela ep_RegData) np za pomocą SQL Server Management Studio.

Dokładnie. Już kiedyś Bartek podawał to rozwiązanie na forum i u mnie wszystko ładnie trybi, a już kilka razy zmieniałem powiązania w ten sposób.

  • Lubię to 1
Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...